Co jest pri chudokrvnosti a nedostatku zeleza?

bublik

watermelon, ja som drzala ovocno zeleninovu dietu lebo som chcela trochu zhodit, po jednom dni postu a dvoch ovocno zeleninovych dnoch sa mi tmilo pred ocami... tiez mam anemiu a beriem zelezo, snazila som sa zmenit stravu na viac vitaminov a menej masa a peciva ale mam potom mierne odpadavacie stavy... a to som nehladovala, len ten jeden postny den, ten som potrebovala inak by som sa z ovocia a zeleniny ani nevedela najest.

watermelon

najviac zeleza maju: cernice, cierne ribezle, ceresne, datle, figy , hrozno, kivi, tie jak sa volaju na stromoch rastu a vyzeraju ako cernice, aaaa moruse, jahody maliny, maracuja.

watermelon

problem z nedostatkom zeleza nie je osamotenym javom, spolupodiela sa na nom viacero faktorov, nikdy sa nemoze jeden symptom brat osamotene.
Cize sa na to treba pozriet v suvislosti s inymi faktormi- strava bohata na maso a mliecne vyrobky je casto na pricine.
Napr. v pripade anemie sa v organoch nachadza nadbytok zeleza obsahujuceho pigmentu. Post mortem diagnozy pacientov s tazkymi anemiami ukazali, ze mali dostatok zeleza ulozeneho v slezine na to, aby sa nedostatok zeleza v krvi vyliecil. Cize tento mineral bol v tele, ale nebol metabolizovany.
Anemicki pacienti co sa postili si vyliecili nedostatok zeleza prave postom, ked neprijimali ziadne zelezo, ziadne mineraly. Post umoznil spravne vstrebat zelezo z organov. (post, ak je dlhsi ako 3-4 dni treba robit po dozorom. Ide o to, ze telo tym ze neprijima potravu a oddychuje, cize nevykonava ziadnu cinnost, pri kotrej by potrebovalo vyuzit energiu, moze tuto energiu nasmerovat na liecenie, ano post lieci).
Dalej napr. ak mas v tele iba dostatok medi na pomoc pri asimilacii 10mg zeleza, tak ti nepomoze ked ich zjes 30 mg.
Pretoto je uplne zbytocne brat mineraly z lekarne, lebo uzivanie jedneho mineralu nepomoze pri nedostatku tohto mineralu, pretoze nedostatok mineralu je len symptom, a ten nedostatok nikdy nechodi sam.
Cize riesenie je zmena stravy. Co najviac ovocia zeleniny, co najmenej zivocisnych produktov.

[zruseny12]

...ja som bola niekedy ANEMICKA a odkedy pouzivam PSYLLIUM PLUS mam vysledky vyborne.../pouzivam aj TRAVIACE ENZYMY/

[zruseny12]

NIKKI...ked ti telo odmieta ZELEZO ako pises...nerozmyslala si nikdy,ze problem moze byt v STREBAVANI CRIEV...alebo napr.ked sa zle kombinuju potraviny sa zle VSTREBAVA ZELEZO DO TELA...napr.pri zapijani jedla cajom sa zle vstrebava ZELEZO-vlastne sa vobec nevstraba do tela...
kup si na precistenie criev- PSYLLIUM PLUS...

nikki255

Ahojte, ja som anemicka od svojich deviatich rokov teraz mam 23 a uz som si celkom zvykla :D nie ze by som sa nepokusala s tym nieco robit ale moje telo akoby jednoducho odmietalo vsetko zelezo co som mu dala. Skusala som aj lieky aj stravu aj hocico no akurat mi to privadzalo depresivne stavy z chvil stravenych na hematologii. Takze moje odporucenie? Vyvazena strava a relax a na anemiu treba zabudnut. PS. sanozrejme potraviny s vyssim obsahom zeleza su super ale lieky by som vylucila uplne.

lDenzl

Všeobecne
Nikel je kov, ktorý sa nachádza v tele v množstve asi 10 mg. Prvok bol pomenovaný po inom zlom škriatkovi Nickelovi.
Z funkcií niklu má význam najmä aktivizovanie mnohých enzýmov podieľajúcich sa na metabolizme sacharidov a energetickom hospodárení. Podporuje funkciu viacerých hormónov, akým je napríklad inzulín, no tlmí účinky stresového hormónu adrenalínu. Nikel tiež podporuje pôsobenie železa , a tak chráni organizmus pred anémiou z nedostatku železa . Vyplýva to aj zo skutočnosti, že pri anémii sa zistili nízke hodnoty niklu v krvi. Je to tým, že spolu s kobaltom a železom katalyzuje niektoré enzýmy, pričom spolupôsobí aj s vanádom.
Funkcie:
nikel podporuje vstrebávanie a pôsobenie železa a chráni pred anémiou
podporuje metabolizmus cukrov a podporuje liečenie cukrovky II. typu

Denná potreba
Denné dávky sa odhadujú na 0,1 - 0,5 mg denne.

sonnylo

tak ja jednu dobrú radu mám,pomohla mne,aj pár mojim známym a je jednoduchá. Treba povariť žíhľavu v mlieku,nechať pol hodinu odstáť a mlieko potom piť.Raz denne stačí a o chvílu sa budú lekári čudovať. Ja som vyskúšala všetky možné tabletky a bolo to iba horšie...Toto mi poradila jedna výborná detská lekárka a funguje na 100%.

Laco24

tak ja by som tiež poradil žihľavu. ale lepšia ako čaj je žihľavová šťava. ja som si žihľavu len rozmixoval, prefiltroval a trochu zriedil. také to užívaš 3 krát denne polievkovú lyžicu. je to aj dobrý detox

anjelik9

tak mne dal ujo doky ferro folgamon sa to tuším volá kde je železo a teraz som si kupila v dm tablety so železom nakoľko ja ho mám málo stále =)