skusenejsie mamicky co mate chlapcov poradte

[zruseny17]

aj moj maly to mal,tiez este ked nosil plienky,pomohol mu repik a framykoin.A pokozka by sa stahovat nemala,je naozaj prirodzene prirastena a zacne sa uvolnovat v tretom roku,preto sa vtedy aj detom robi pri cikani taky balonik-je to znak toho ze sa uvolnuje.Uplne pretiahnut by sa mala dat az v siestom roku,az potom sa to riesi chirurgicky.A pokial nema problemy s cikanim tak je zbytocne trapit ho a stahovat mu predkozku.tu je o tom viac-www.najmama.sk

mate59

samozrejme treba to sťahovať od mala,treba to kontrolovať,osobne som presvedčený, že to ten malý má od toho.

sun08

Bublik,to je zvlastne.preco na to nemaju lekari spolocny nazor?
Moj syncek ma 2,5 stahovat som zacala pred pol rokom,podarilo sa to hned na druhykrat.

bublik

No podla mojej lekarky sa ma predkozka pretahovat najskor od 4 rokov, po narodeni ju maju chlapci prirodzene spojenu so zvyskom pipika a definitivne je oddelena az v tom stvrtom roku, takze pri skorsom stahovani moze dojst k poraneniu a naslednemu zapalu, pri poraneniach sa znizuje aj elasticita predkozky a moze dojst k fimoze, ktorej sa paradoxne prave pretahovanim mamicky pokusaju zabranit. takze tak.

tatiana137

diky moc za rady. zajtra mu to pretiahnem a vyumyvam aj ked uz teraz mam ztoho nervy. nemala by som pockat kym mu to trochu odpuchne aby ho to nejak extremne nebolelo?

mate59

snažiť sa je jedna vec,ale musíš mu ju pretiahnuť a žaluď umývať.Ak mu to nejde úplne pretiahnuť,rob to pri kúpeli,to sa mu môže robiť pod predkožkou z výlučkov zápal.

jajka001_

ja neviem moj to mal len raz, vtedy. inak netrpel nikdy ani zapareninami tak netusim cim to bolo.
mozno ze bolo tak teplo, sa spotil, sparil v tej plienke, ked ma dva roky, skuste sa zbavit plienok :)