Ako ich zbavit zavisti

Príspevok v téme: Ako ich zbavit zavisti
uhlie

Chcel by so vediet, ako by sa dalo dosiahnut, aby si zeny vsetko nezavideli. Dokonca aj tu na fore sa da vidiet, ze si zeny zavidia temy, ktore tu na fore su. Ak jedna vytvori nejaku temu a niekto jej odpise, tak dalsie vytvoria taku istu temu, len preto, aby niekto odpisal aj im a nie preto, ze by sa naozaj nieco chceli dozvediet. Tak by ma zaujimalo, ze ako sa da naucit zeny aspon trochu nejakej kulture a ci je to vobec mozne?

lost

uhlie, ja som si ani neuvedomil ze pises o online zavisti... alebo aj o offline zavisti?

lebo ak by ti takto prilis vadila online zavist, tak ta offline by ta na miesto roztrhala...

ved staci ak ma clovek volny cas a ten co ho nema uz ide prasknut od zavisti :D
ale nie kazdy.. no bohuzial je ich dost, niekto zavidi ticho, iny "nahlas"...

sun08 - celkom dobry argmuent ze kazdy zavidi.. mozno je to aj pravda..
ze existuje nejaky level
od 0-10% je to zdrave
11-50% chore
51+% ... strateny pripad :D

soffa

uhlie....neries,....su zeny a zeny.niektore su fajn,ine neprevychovas.musis to tak brat.ja nemam co druhy zavidiet,som vcelku stastny clovek

uhlie

Asi ano, ale zeny nedokazu svoju zavist ovladat a hned zacnu inu zenu, ktora je krajsia, alebo uspesnejsia ohovarat, alebo sa ju hned snazia potopit.

sun08

Vyjadrim sa len za seba.
Ano,niekedy za ma zmocni zavist,ked vidim,uspesnejsiu,scitanejsiu,upravenejsiu,sarmantnejsiu...zaroven vsak pocit hanby,ze som taka a snazim sa s tym vyrovnat,byt si vedoma svojich hodnot, popracovat na sebe.
Nemyslis,ze zavist je nam vsetkym prirodzene dana?Je individualne u koho v akej miere.

bylina

uhlie, ty nam povedz:D asi tak ako, taky co sa rad stara do inych veci, nevie sa povzniest, taky co ohovara inych tu na fore. Tak ako sa ti zije, mas pracu teda?:)

uhlie

Nignorujem ich preto, lebo su vsade a neda sa ich ignorovat. Ako moze obmedzeny-zavistlivy clovek vychovat deti, alebo robit nejaku zodpovednu pracu?

za8icka

Uhlie a preco ludi ktori ti vadia nednoducho neignorujes?:) Ja to robim tiez a mam "svet gombicka". Ludi nezmenis ani neprevychovas. Tak sa staraj len pekne o seba:) Ked chce niekto zavidiet, no tak nech zavidi. Asi je to jedine co momentalne dokaze. Tak mu to nechaj a nezavid mu to:P

liil

a ty im zavidis temy, tak si si vytvoril vlastnu? Ale vies, ludia nemaju radi ludi co sa staraju do zivotov inych, tak to nerob, nech tu nemusi nejaka zena pisat ako ju chces prevychovat a staras sa jej do zivota:D