Nadmerne potenie - Psychicky problem?

Príspevok v téme: Nadmerne potenie - Psychicky problem?
leigh

Som studentka strednej skoly, a uz nejake tie dva roky mam pocit ze sa nadmerne potim. Akonahle videm z domu, zacnem sa potit - zaroven vsak mam pocit, ze to bude mozno aj psychicky problem, pretoze napr ked idem na rodinnu navstevu atd. tak sa potim len velmi malicko. V prvom pripade je to potenie dost neprijemne, pretoze ma obmedzuje v skole, pripadne na miesta kde idem. Neviem co by som mala robit, ako ovplyvnit podvedomie/vedomie v pripade ze je to naozaj psychickeho razu. Chcem proste, aby som nemusela sa bat a drzat ruky pri tele koli tym hlupym skvrnam pod pazuchami.
Sportujem, hram volejbal, no stravovanie aby som sa priznala nie je zrovna najprikladnejsie. Uvadzam to tu preto, aby ste mi mohli niekto poradit. Prosim o to:/ Dakujem vopred

Habbs

Problem maju ti ludia,ktori sa nepotia.Potenim sa z tela vyplavuju toxiny.Mozes byt rada,ze sa to nehromadi u teba.Tak vznikaju mnohe choroby lebo telo sa pomalsie detoxikuje ako intoxikuje.

miskaka

ahoj,,,uz tu bola jedna podobna tema a nikto v nej odporucal daky krem, ktorí vraj je velmi ucinny, ja sa tiez strasne potim, ked som nastupila v lete do autobusu, este sme sa nepohli a uz som si zmykala vlasy,,,sestra si myslela ze sa jej sníva, si myslite ze to ani nieje mozne, ale u mna je to tak,,, naucila som sa stym zit asi tak, ze autobusom necestujem, len minimum, inak bud vzdusne veci, alebo cierne, nech to nevidno, kazdy rok ostrihana na jezka, a snazim sa byt psychicky ok, u mna to bolo tiez aj tak, ze ked som sla cez mesto, a kracala som, tak som sa potila len minimalne, akonahle som zastala, tak uz zo mna kvapkal pot ako keby som prave dohrala futbalovy zapas,,,a to bola len jedna prechadzka mestom,,casom mi nezostavalo nic ine ako si na to zvyknut,nevsimat si ludi co potebe cumia, ked sa na to lekari vybodli,,,najme ten moj detsky este v tej dobe...nasla som si pracu, kde to az tak nevadi, no ovsem cele leto nbol moment ked by som mala suche vlasy,,,

Zlatusik554

Ja sa potim tiez velmi a je to dost neprijemne.Uz som skusala vela deodorantov,ale ziaden mi nepomohol.Az teraz som konecne nasla jeden a musim povedat,ze mi pomaha.Je to tato znacka-GARNIER deodorant mineral,bez alkoholu.Som s nim velmi spokojna.Jasne,ze to neznamena,ze ked mne pomoze, bude to aj u Vas tak,ale za pokus to stoji.Tak drzim palce.

lentilka25

Je to psychickeho povodu. Ja som sa potila "studenym" potom celu zakladku, strednu a aj vysoku skolu, ale to uz menej. :-) Dolezite je proste byt v pohode, aj ked to sa lahko povie. U mna je to horsie este aj tym, ze myslim na to, ake flaky budem pod pazuchami zase mat. Najlepsie je na to vobec nemysliet, snazit sa podpazusie "luftovat" a v dni, ked mas vacsie nervove vypatie, si radsej obliect nieco, na com flaky od potu nebude vidiet. Aspon nebudes nervozna z toho.

lentilka25

Je to psychickeho povodu. Ja som sa potila "studenym" potom celu zakladku, strednu a aj vysoku skolu, ale to uz menej. :-) Dolezite je proste byt v pohode, aj ked to sa lahko povie. U mna je to horsie este aj tym, ze myslim na to, ake flaky budem pod pazuchami zase mat. Najlepsie je na to vobec nemysliet, snazit sa podpazusie "luftovat" a v dni, ked mas vacsie nervove vypatie, si radsej obliect nieco, na com flaky od potu nebude vidiet. Aspon nebudes nervozna z toho.

Najčítanejšie články