Tracheostomická kanyla

cokoladka898

mne sa zuzila trachea po opakovanych intubaciach. cca po dvoch mesiacoch sa mi zacalo tazko dychat a stale sa to zhorsovalo tak ma museli urgentne operovat. museli mi vyoperovat aj tusim dva prstence a musela som mat po operacii prisitu bradu na oboch stranach ku kozi na hrudniku. aby sa mi to neodtrhlo. mala som kanylu asi dva tyzdne, potom mi ju vybrali a dierka na krku sa mi pomalicky zatvarala. uz je tomu rok a som uplne v pohode, ostala len jazva...

palop

Dobrý deň. môj otec mal úraz hlavy nakoľko bol dva týždne v bezvedomí museli mu zaviesť tracheostomickú kanylu. Potom mu ju vybrali ale cca po týždni mu ju museli dať spať, udajne mu v trachei začalo rasť nejaké tkanivo a začal sa dusiť. Má to cca 2 mesiace teraz ked mu to chceli vybrať zistili na vyšetrení že na konci kanyly sa vytvoril nejaký prstenec a prirástlo mu to k trachei a pri vytiahnutí by mohlo dôjsť k roztrhnutiu trachei.Údajne mu to urobia len na hrudníkovej chirurgii vo Vyšných hágoch. Chcem sa spýtať či je možné aby kanyla takto prirástla alebo niekto niečo zanedbal pri liečení.

kacenkakeit

Dobry den ,ja mam uz dva roky T kanylu v krku a stale to nemam este dobre , pred dvoma rokmi mi skracovali uz dva krat priedusnicu a teraz ked chodim na kontrolu a dr. mi tam da prst ,tak neviem dychat . Neviete mi niekto poradit co mam robit ,aby sa to zlepsilo a aby mi ju uz vybral na stalo? dakujem

jajkafr

Wictoria
bábätká dýchajú prevažne noštekom, nevedia dýchať pusou, preto chcú pravdepodobne malinkej zaviesť kanylku... na tvoje otázky ti neviem odpovedať, ale pýtaj sa lekárov... ak máš nejaké otázky kľudne si ich napíš na papier a pýtaj sa veľa sa pýtaj lekárov, oni ti musia povedať všetko čo budú robiť s malinkou... tu ide o tvoje bábätko, preto sa ich pýtaj čo sa stane ak kanylu nezavedú a na druhej strane ak ju zavedú na ako dlho a pod. pýtaj sa ich všetko čo ťa zaujíma... sú to tiež ľudia, neboj pochopia ťa... držím palčeky tebe aj malinkej a prajem skoré uzdravenie

vikiviki.

moja skusenost je s mojim tesťom, mal infarkt + porazka, bol v kritickom stave, na pristrojoch tak mu museli urobit tracheotomiu. Bol aj nejaky cas v kome, ale pomaly sa zotavil, na prekvapenie vsetkych. no ale o tej kanyle. Po nehode je uz cca 7 rokov a kanylu stale ma a bude mat do smrti. Niekolko krat ho uz operovali, ale zakazdym sa mu spravi velka jazva zvnutra hrtana a dusi sa, takze znova kanyla. Uz mu brali aj chrupavku z rebra, vymodelovali taky prstenec, vlozili do hrtana, ale aj tak sa to zle zrastalo a musela kanyla nazad.Takze uz je to navzdy.Neviem aka je castost takehoto takehoto stavu, preto nechcem strasit.
A najhorie na to je ze nemoze mat tu kanylu, ktoru ked si prikryjete tak rozpravate, ma taky ten mikrofonik a ten si priklada k hrdlu. paa

Wictoria

Dobry den,ja mam tiez otazku mam dcerku ktora sa narodila 18aprila a maju jej zaviest tracheostomicku kanylu mi s manzelom sa tomu vzpierame a chceli by sme vediet ako dlho musi zostat v nemocnici?a ako dlho to bude musiet ta kanyla byt zavedena?Moja dcera ma vyvinutu len jednu nosnu dierku aj cez tu dycha len malo a druhu nema vyvinutu vobec.Poradte nam nieco dakujeme!My by sme ju chceli mat uz co najskor doma!