Dedia sa dlhy po rodičoch?

mate59

ak je na byt exekúcia, nedá sa predat ani previest,ale ste v relatívnej výhode,pretože je min. šanca, že by sa tá polovica v dražbe predala i keď možné je všetko.

rumel

mama ma od všetkého blohy len sa proste boji aby jedného dna neprišiel exekutor a posle aj ju z btu....určite sa neuspokoji len s polovicou...

mate59

k druhej polovici otázky,
ak sestra nebude splácať svoju pohľadávku, jej dlh bude splácať jej ručiteľ.Ak ho nemá / v prípade nebankoviek/, obstavia jej účet, jej majetok a pod.

rumel

david..to som aj ja hovoril aby to napisal na mna alebo sestru ale to nie...urcite ho chceme obrat o majetok a potom poslat na ulicu..a teraz mu mama nasla v poste že prišiel papier od exekutora že nemože ani prepisat majetok a ani s nim hýbat

david23

rumel môžu mu nariadiť predať jeho polovicu, pokiaľ ešte nemá exekúciu, nech prepíše byt na teba, alebo mamu.

mate59

treba sa pripravit ešte pred príchodom exek., aby otcove veci boli v jeho priestoroch/ako boli určené súdom/, v spoločných priestoroch by mohol veci event. zabaviť,mama by mala mať napr. bloček o nákupe pračky, kt. je v spoločnej kúpelni, resp. predložit mu súpis vecí,z vysporiadania BSM,aby jej nezabavil jej vec,exek. sa neserú a sú to ludia bez chrbtovej kosti.Aby sa nestalo, že jej niečo zabaví a než ona podá odvolanie proti ex. výkonu to predá v dražbe,len aby sa finančne ukojil.

rumel

maju majetok vysporiadaný...a na čo mu potom exekutor siahne ked je živnostník a neplati si ani odvody,,,však keby aj umrel a ja sa so sestru vzdam majetku aby sme nededili je dlhy tak polovicu štat nevie predat a zaplatit dlhy..ako to bude

rumel

Dobrý večer!
Chcem sa pýtať, že rodičia sú rozvedení ale žijú v jednej domácnosti.Na otcovej polovičke bytu sú dlhy..nezplatenie banke, daň z nehnutelnosti , smeti, exekúcia a pod..môže exekutor siahnúť na polovičku bytu matky aj keď sú rozvedení a ona si všetko platí..čo sa bude diať..ďakujem