Detoxikácia (program)

Príspevok v téme: Detoxikácia (program)
Dominika.

Ahojte. Už od narodenia sa trápim s ekzémom a už by bolo načase sa ho po 17 rokoch zbaviť. Mastičky a podobné veci, ktoré užívam mi ekzém vždy len utlmili ale úplne nevyliečili a hneď sa mi vrátil. Už dávnejšie som čítala, že telo treba vyčistiť zvnútra tak som si našla detoxikáciu, ale je tam len napísané, čo treba jesť atď. ale ja by som potrebovala nejaký program resp. čo v ktorý deň jesť. Tak ak má niekto skúsenosti a detoxikoval niekedy tak nech mi poradí ja už spravím fakt čokoľvek. Ďakujem :)

Ivka 1

“Smrť začína v hrubom čreve”
Pravdepodobne ste už o tomto výroku nepočuli , pretože sa to považuje za najhlbšie tajomstvo snáď celého sveta. Ťažkosti, ktoré s tým súvisia : syndróm dráždivého tráviaceho
traktu, zápcha , plynatosť, zápal divertikulov a rakovina hrubého čreva ; toto rozhodne nie sú
také témy, o ktorých by sme radi diskutovali. Pitvy často vykazujú , že hrubé črevo je z 80 %
zanesené výkalmi , čo len potvrdzuje platnosť tohto výroku.
V práci a doma sme všetci vystavení tisíckam rôznych toxických a chemických látok, ktoré
vdychujeme vzduchom, alebo prijímame do nášho organizmu jedlom, pitnou vodou a prípravkami farmaceutického priemyslu.
Najviac spotrebujeme oveľa viac cukru a synteticky upravených potravín ako kedykoľvek
predtým a navyše si poškodzujeme zdravie rôznymi stimulačnými a ukludňujúcimi prípravkami. Toxicitu zvyšuje aj nedostatok pohybu a nedostatočný pitný režim.
Výskumy jednoznačne potvrdzujú, že náš organizmus nie je schopný neutralizovať všetky tie toxické a chemické látky, ktoré denne vdychujeme alebo prijímame spolu s vodou či potravou. Jednoducho sa hromadia v našich bunkách / obzvlášť v tukových bunkách /, v našich tkanivách , krvi , orgánoch / ako sú napr. tenké a hrubé črevo, mozog/ a ukladajú sa
na neurčitú dobu , spôsobujúc rôzne choroby.
Dôvody na detoxikáciu :
- častá únava
- syndróm dráždivého traktu
- alergia na rôzne druhy jedla
- nedostatočné trávenie, kovová chuť v ústach
- nadváha, podráždenosť, náladovosť
- sťažené dýchanie
- silne zapáchajúca stolica
- časté nachladnutia, vracajúce sa bolesti hlavy
- chronická zápcha
- infekcia Candidy

Toxíny,ktoré z organizmu odstraňujeme sú :
- ťažké kovy – ortuť,olovo,cín, hliník, nikel atď.
- rádioaktívne látky – radón, urán, ktoré sú príčinou vážnych imunitných porúch
- konzervačné látky v potravinách a chemické látky, ktoré nevytvorila príroda ale
Človek
- antibiotiká – tiež aj v mäse zo zvierat z veľkochovov alebo aj v mliečnych výrobkoch
- lieky – drogy pomáhajúce pri bolestiach a pod.
- pesticídy používané v poľnohospodárstve

Detoxikácia je proces očisty organizmu od škodlivých látok a návrat všetkých telesných funkcií do normálu. Detoxikácia prebieha močom,stolicou,potením a dýchaním. Počas
Detoxikácie je možné , často ako vítaný vedľajší účinok znížiť hmotnosť.
Pri detoxikácií je potrebné zachovať logickú postupnosť:
- zabezpečiť organizmu dostatočný prísun potravín s vysokým obsahom vlákniny / ovocie,
zelenina, strukoviny, obiloviny ...../
- dodržať pitný režim / 0,2 – 0,4 lit/ 10 kg telesnej váhy /
-doplniť do organizmu špeciálne bakteriálne prípravky na očistu a správnu funkciu tenkého a
hrubého čreva – aby sa uvoľnil „odpadový kanál „ - probiotika

Pri detoxikácií sa odporúčajú tieto potraviny a tekutiny :

Vláknina, olivový olej, jablkový extrakt, minerálne látky môžu byť pomocou pri detoxikácií.
Odporúča sa užívať antioxidanty ako doplnok diéty / vit. A, E, C a selén/, B – komplex / najmä B3, vápnik, horčík , zinok.

mate59

Ak trpíš atopickým exémom, tento len utlmíš, tak ako sa ti to už podarilo, ale úplne sa ho nezbavíš, je to podobne ako u psoriázy.
Ale detox je určite dobrá vec pre telo.