Odber kostnej drene

Dianka232

Kostnú dreň mi odoberajú každé 3 mesiace v celkovej anestéze. Striedavo mi robia buď obyčajnú punkciu kostnej drene alebo trepanobiopsiu kedy je odobraný aj kúsok kosti. Po punkcií kostnej drene takmer nič necítim ale pri trepanobiopsií (vzorka da odoberá zo zadnej časti bedrovej kosti) mávam problémy s chôdzou a dosť to bolí. Dá sa to vydržať ale pocitovo to je akoby ste sa veľmi, veľmi silno narazili do zadku :D. Inak punkciu mi robia z predu bedrovej kosti a celkovo to nebolí a myslím, že by sa to dalo v pohode zvládnuť aj bez úplnej anestézy.

abrod

neviem kto a prečo dáva mylné info o odbere kostnej drene... bola som teraz 2x na odbere, brali mi z panvovej kosti pri lokálnom umrtvení a všetko čo som cítil bol len vpich pri umrtvovaní, na úrovni bežnej injekcie ...

katka19881988

Dobrý deň
Chcela by som sa len inofmovať po odbere kostnej drene treba niak ležat ? alebo sa šetriť? odber mam v stredu a neviem ci si mam radsej vybrat dovolenku do konca týždna alebo netreba ? a mam malého syna snad ho budem moc mať na rukach .
Dakujem Vám za odopovede

Vevny

Ja som dnes absolvoval biopsiu kostnej drene. Doktorka mi povedala ze mi dnes odoberie aj vzorku a ja ze dobre. Da sa to vydrzar, sem tam to trosku zaboli, ale su aj horsie vysetrenia. Netreba sa bat je to velmi kratke. Drzim palce

ella22

Ahojte,mne odoberali kostnú dreň z hlavnej hrudnej kosti a vobec ma neuspali,myslím,že to je u každeho pacienta individualne tak isto aj ako bolesti.

hrasko

Ahoj brali mi kostnu dren . Bol som v celkovej anestezi , takže o to lepšie . po prebudení ma to nejak nebolelo iba pri určitých pohybov. Brali mi to s panvovej kosti. Mám ten názor že to nieje až tak strašne bolestivé. ničoho sa nebojte . len neviem ked nebudete uspaný ale iba napríklad to budete mať umrtvené ale ak ide o celkovu anestéziu nieje sa čoho báť

sob rudolf

Anestéza, hm? Mne robili odber kostnej drene opakovane, ale o celkovej anestéze nebolo ani reči:). Ani o informovanom súhlase, keď tak nad tým premýšľam. Takže nabudúce.....! Mne robia odber vždy z toho istého miesta, z bedrovej kosti. Nepríjemné to je, ale no čo už. Treba zvážiť benefit.