Aulin - vedľajšie účinky

Príspevok v téme: Aulin - vedľajšie účinky
joni_

Ahoj, užíva niekto liek Aulin? Aké máte skúsenosti s vedľajšími účinkami? Viem, že je ťažký na žalúdok, ale už dvakrát som si všimla ešte inú vec, že asi na tretí - štvrtý deň od začatia užívania som dostala teploty okolo 37,5 a pocit ako pri chrípke, únava, malátnosť atd... Neviem, či by to už dvakrát mohla byť náhoda, alebo to súvisí s Aulinom? Máte podobnú skúsenosť? Určite pôjdem aj doktorke, ktorá mi ho predpísala, ale termín mám až koncom augusta.

joni_

nie, CFS je Chronicky unavovy syndrom, tu mas mozne priznaky:
Malá (symptomová) kritéria
1. Zvýšená teplota, zimnice.
2. Bolesti v krku.
3. Citlivost až bolestivost krčních či axilárních uzlin.
4. Nevysvětlitelná generalizovaná svalová slabost.
5. Myalgie (svalové bolesti).
6. Celková únava (trvající 24 hod.) po dříve běžné námaze.
7. Bolesti hlavy.
8. Migrující artralgie bez otoků a zánětu.
9. Neuropsychické potíže (zapomnětlivost, podrážděnost, špatná koncentrace, deprese, zmatenost).
10. Poruchy spánku.
11. Náhlý vznik (hodiny až dny).
Fyzikální kritéria (objektivní příznaky)
1. Zvýšená teplota.
2: Nexsudativní faryngitida.
3. Zvětšené či citlivé lymfatické uzliny kolem kývačů nebo v axilách (2krát během 1 měsíce).

jajkafr

joni_
ale Coxtral je to isté čo Aulin je to tiež nimesulid... ešte existuje Nimesil prášok ale to je tiež z tej istej rady... no a kvôli tráveniu by ti bolo lepšie injekcie pretože neprechádzajú tráviacím traktom

jajkafr

a Paralen nie je aj od zápalu? mne sa zdá že áno... lebo väčšina keď nie všetky sú aj od bolesti aj od zápalu

joni_

skusala som Aflamil, ale z toho ma v kuse bolelo brucho, aj z Coxtralu, Movalis je o nicom, Ibalgin tiez nici zaludok.... a tak

joni_

Panadol mi pekne zabera od boleti, ale len od bolesti, a ja v takych najtazsich chvilach potrebujem celkovo od zapalu, bolesti, unavy atd... antireumatikum

joni_

myslim ze je, len som tiez citala ze to dost pekne nici travenie :( ja som uz vela liekov musela vysadit prave kvoli slabemu traveniu