Aulin - vedľajšie účinky

Príspevok v téme: Aulin - vedľajšie účinky
joni_

Ahoj, užíva niekto liek Aulin? Aké máte skúsenosti s vedľajšími účinkami? Viem, že je ťažký na žalúdok, ale už dvakrát som si všimla ešte inú vec, že asi na tretí - štvrtý deň od začatia užívania som dostala teploty okolo 37,5 a pocit ako pri chrípke, únava, malátnosť atd... Neviem, či by to už dvakrát mohla byť náhoda, alebo to súvisí s Aulinom? Máte podobnú skúsenosť? Určite pôjdem aj doktorke, ktorá mi ho predpísala, ale termín mám až koncom augusta.

joni_

mam to z reumatologie - Sjogrenov syndrom a CFS, beriem to ked uz je mi fakt zle - palia vsetky sliznice, cele telo ma boli,svaly, klby, strasna unava a tak, ked uz fakt nemozem ani na nohach ustat tak potrebujem nejaky liek, co mi rychlo zaberie

joni_

jedine co mi okrem Aulinu pomahalo, boli injekcie Hoteminu, lenze vzdy behat rano na injekciu sa mi zase nechce, preto by som radsej mala doma nejaky ten liek pre prvu pomoc...

joni_

no presne, ja tiez uzivam lieky len ked uz neustojim na nohach a prave Aulin ma vedel za par dni na tie nohy postavit, teda zozaciatku, teraz sa mi zacali objavovat tie teploty, tak asi s nim skoncim, uz to nema zmysel, ked mi namiesto ulavy vyvola problemy :( ja som uz brala aj antimalarika, aj citostatika, aj imunosupresiva atd... ale pre vedlajsie ucinky som to vzdy vysadila, alebo to proste nepomahalo....

jajkafr

joni_
mi hovor dačo ... lieky od bolesti neužívam často iba vtedy keď mám také bolesti že neviem čo so sebou a keď zrušia tento liek tak končím veď ja mám alergiu snáď na každý liek od bolesti :(

joni_

jajkafr no bojim sa toho, ze to tak bude :( do kelu, kym zas najdem iny liek co mi zaberie, ak vobec taky najdem :(((

jajkafr

juliusq
nimesulid (Aulin, Nimesil, Coxtral...) je jediný liek od bolesti, na ktorý nemám alergiu a zaberá mi na bolesť akože keď ho úplne zrušia tak mám smolu... Paralen je voči bolestiam slabý :(
joni_
to čo popisuješ mávam keď užívam penicilínové antibiotiká prvé dni v pohode na tretí deň začnem kašľať, je mi zle od žalúdka, ťažko sa mi dýcha, dostanem zápal priedušiek je to asi alergická reakcia na liek

juliusq

Fínska lieková agentúra, zodpovedná za registráciu liekov oznámila, že od 15.3.2002 dočasne pozastavuje registráciu prípravku s obsahom nimezulidu. Dôvodom je prešetrenie jeho hepatotoxických účinkov. Po tomto oznámení kontrolné inštitúcie viacerých krajín vydali svoje stanoviská k tomuto pozastaveniu. Ani v jednej krajine však doteraz používanie nezastavili, ani nevydali žiadne nové opatrenia alebo odporúčania na jeho používanie.

U nás je nimezulid používaný pod názvom AULIN, MESULID a NIMED vo forme tabliet alebo granúl. Patrí do skupiny tzv. nesteroidných antireumatík. Jeho protizápalové a analgetické účinky sa využívajú pri liečbe osteoartrózy, mimokĺbného reumatizmu, pooperačnej bolesti, bolestí spojených s akútnym ochorením horných dýchacích ciest a pri liečbe primárnej dysmenorey. Podávanie je obmedzené na čo najkratšiu dobu, spravidla 3-7 dní, maximálne 15 dní. V prípade dlhšieho užívania dávky majú byť čo najmenšie (predovšetkým u ľudí vyššieho veku) a sú nutné pravidelné kontroly u lekára. Liek sa nepoužíva u detí do 12 rokov.

Možnosť poškodenia pečene je u tohoto lieku známa, pričom jeho výskyt je zriedkavý. Liek je kontraindikovaný pri porušenej funkcii pečene. V prípade, ak sa v priebehu liečby objavia príznaky, ktoré by mohli svedčiť o poškodení pečene (zvýšená únava, nechutenstvo, tmavý moč, bolesť brucha, žltačka), je potrebné vykonať príslušné laboratórne vyšetrenia. Ak sa zistia laboratórne hodnoty svedčiace o poškodení pečene, liek sa musí vysadiť a nesmie sa nikdy v budúcnosti používať

joni_

priamo teplota tam nieje, len ten pocit celkovej zdravotnej nepohody a este unava, malatnost
ak je to fakt z Aulinu, tak uz ho nebudem moct dalej brat, a to som myslela, ze som konecne nasla liek, ktory mi dobre zabera :( to co som brala doteraz velmi nepomahalo, zas mozem dalsi liek vyskrknut zo zoznamu :(