Klamanie..patologicke?

Príspevok v téme: Klamanie..patologicke?
Lvt

Dobry den,
Mmm neviem ci pisat do internetovej poradne je ten najlepsi napad ako sa vysporiadat s problemom obzvlast ked sa "netyka" priamo mna osobne. Ale za skusku to stoji...
Clen mojej rodiny ma velky problem. Uz velmi velmi dlhu dobu klame. Vsetkych a skoro stale. A ja teraz nehovorim o malych, milosrdnych klamstvach a ani o takych tych kazdodennych ktore si obcas vsetci doprajeme. Ja hovorim o vaznych veciach ktore v poslednych rokoch naberaju take rozmery ze je to neskutocne. Bohuzial, uz sa to dostalo tak daleko ze to nevie iba najblizsi okruh ludi ale aj taky ktorych ja ani nepoznam! Proste reputacia jak hovado...a ja sa necudujem.
Ked si totiz niekdo vymysli ze umiera atd. A o mesiac ho vidite zdraveho jak ryba.....
Ale v podstate co sa snazim povedat je ze potrebujem najst sposob ako tohot clena mojej rodiny, moju krv, moju lasku zasa naucit ze netreba klamataby sa o nu ludia zaujmali, aby si ju ludia vazili a mali ju radi. A ano, psychologa uz vyskusala...po niekolkych stretnutiach vsak prestala s tym ze ona nebude cudzim ludom hovorit o rodinnych veciach. Ale ja uz sa nemozem dalej pozerat ako si krasny,sikovny mlady clovek nici svoj zivot. Obvzvlast lebo je to niekoho koho milujem najviac na svete.
Dakujem za kazdu radu.
Prajem prijemny den

2DaaD2

Uff.....nezvycajny problem....myslim ze kedze ide o tovjho blizkeho tak v prvom rade by si sa mal s nim/nou porozpravat ze preco to vsetko robi.....ci mu/jej chyba uznanie, alebo chce aby si ho/ju niekto vsimal......mozno ti neodpovie tak v tom pripade nesmies stracat nervy a vyandat mu/jej ze prehana a pod......presvedc ho/ju o tom, ze je vynimocny/na a nech hlada nieco ine cim by si ho/ju niekto vsimol....pokial to nezaberie tak skus potom este jasnejsie objasnit problem......:)