alergia na lieky..

Príspevok v téme: alergia na lieky..
herminka666

Kto mi vie poradiť z vlastnej skúsenosti, pri alergii na liečivá radu PNC,nesteroidné antiflogistiká,salicyláty,fenofibráty,analgetiká s obsahom metamizolum natricum...aké lieky môžem brať na bolesti ak nemôžem analgetiká?...ak nemôžem salicyláty, môžem C-vitamín a vitamíny všeobecne?

RNG

juro, potlacanie zapalu sa da roznymi latkami a naozaj pomozu , lebo ich mechanizmus je v tele akosi uzitocny. Napr MSM je univerzalne rozpustidlo a pomoze odpratat rozne organicke zamorenie.
Enzymi rozlozia rozne neziaduce latky a tym odmoria telo.
Curcumin potlaci zapaly a opuchliny a tak zlepsi cirkulaciu a podobne.
Mnohe latky su napr antihistaminy a potlacia prehnane telesne histaminove reakcie na casto nevinne pelove zrnka.

herminka666

jajkafr dakujem...zapísala som si uvedené lieky do kalendára, keby náhodou prišla nejaká choroba...

jurokukurica...práveže som nebrala žiadne antibiotiká - neznášam lieky, ked nemusím, neberiem...neviem o žiadnom zápale v tele...ked mám organizmus zahumusený, tak len antihistaminikami..neberiem nič iné...stravujem sa ako bežný človek - žiadne údeniny, paštéky, mastné vyprážané jedlá, skôr som na sladké...
...vit.c som bola včera zhánať v predajniach DM, ale práškový som nenašla...určite ho brať budem...vdaka.

JuroKukurica

herminka666:

Skús ísť na to vylučovacím spôsobom. Čo všetko mohlo spôsobiť tvoju chorobu?

Najčastejšie je to otrava. Po tých tabletkách čo si zjedla máš v tele asi sklad toxického odpadu.

Ďalej amalgámové plomby, očkovanie, antibiotiká...

Skúsila si ten vitamín C? Zabral? Vitamín C ti nahradí analgetiká a ešte ti posilní zdravie. Účinok C-čka zvýšiš tým že ho budeš piť po jedle a s ním zjedz aj nejaké ovocie a zeleninu (spolupracujúce vitamíny).

JuroKukurica

RNG: Ďakujem za informácie. Už viem čo je to zápal :-) Aký význam má potláčať zápal? Nie je to náhodou obranná rekacia organizmu? Netreba radšej odstrániť príčinu vzniku zápalu, napríklad urobiť cheláciu? Zápal by som potláčal, iba ak by ohrozoval život alebo by hrozilo vážne poškodenie zdravia. Čo myslíš?

herminka666

Dakujem všetkým za príspevky. Veľmi si vážim, že obetujete čas reagovať na môj problém. Záhadné je to, že nikdy v živote som nemala žiadne alergie, žiadne vážne choroby, žiadne operácie - okrem tonzíl - v 39.roku života...mám 53 rokov, v prechode a alergie sa mi začali presne začiatkom môjho biolog.prechodu, takže si myslím osobne, že to môže byť aj nedostatok ženského hormonu..možno..názor lekárov je taký, že sa s tým nestretli...hovorím..som exot..ale na druhej strane mi povedala kožiarka, že v tele môže byť aj nepatrný zápal, ktorý spúšťa produkciu hystamínu a presne ako to opísal "rng"..opuchy slizníc..nepríjemné mapy po tele,ktoré svrbia..celkovo veľmi zle znášam tento stav...beriem xyzal obden...skúšala som hladovať, skúšala som bezlepk.dieétu...nič..na druhej strane ma bolievajú nohy, som unavená...bojím sa chorôb, kedy budem potrebovať lieky, pretože to bude problém...nedajbože operácie...vdaka za odpovede...vit.c určite vyskúšam, ale určite nie vo veľkých dávkach..skúsim postupne..uvidíme.

jajkafr

herminka666
ahoj... včera som tu nebola ale dnes som natrafila na tvoj príspevok... tvoja alergická anamnéza vyzerá podobne ako moja... mám alergiu na zopár antibiotík, takmer všetky analgetiká a okrem toho ešte kopec iných liekov a mastí... čo sa týka mojej reakcie tak to je väčšinou sťažené dýchanie, astmatický záchvat a v niektorých prípadoch anafylaktický šok môj organizmus je schopný zreagovať snáď na všetko...
čo sa týka liečby bolesti užívam Aulin, Coxtral alebo Nimesil hlavná zložka je nimesulid na tieto analgetiká som ešte nezreagovala alebo pri slabej bolesti Paralen, ale len čistý lebo keď je s niečim kombinovaný tak reagujem alergicky napr. po Ataralgine som skončila takmer v bezvedomí zachránilo ma len to, že mi tú tabletku podali v nemocnici.

Well

rng- ta reakcia na nu je zas podla mna pochybna a vlastna skusenost ma v tom utvrdzuje....
V alternativnej medicine sa rocne tocia miliardy .
Len smutne,ze sa nevedie statistika umrti na taku liecbu....

RNG

Sorry, nejak mi blbne internet, myslel som, ze mi to zahadne zmizlo a zatial sa to zahadne znovu zjavilo....
Dost na cas, mam ine povinnosti.

RNG

Enzymov je hromada, alergie su casto odozva zo zamorenia tela pre nedostatok urcitych enzymov.
Zapaly su reakcia tela na zamorenie(vylucenie extra histaminov, prekrvenie, casto zvysenie teploty a napuchnutie urciteho tkaniva)
Preto su mnohe enzymi velmi uzitocne na odstranenie zapalov. Vid napr bromelain, serrapeptazu a ine.
Well, studia z toho mizerneho prekladu bola robena kyselinou askorbovou, nie neutralnym askorbatom. Velke davky kyseliny askorbovej okyslia telo a mozu odburat aj ciastocne mineraly, ktore potom putuju po tele a vylucuju sa v najchladnejsich oblastiach tela ako vyrastky, najma ked sa to robi prepocitane na ludsky vek desiatky rokov.
Naviac studia z Duke univerzity bola platena farmaceutikou, takze je mozno pochybovat o konflikte zaujmov prinajmensom. Pozri napr na reakciu v tomto clanku
heelspurs.com
kde jasne naznacuju, ze sa jedna o podvod.
Samozrejme tato reakcia uz nebola siroko publikovana, o tpo sa organizovana medicina postarala.
Vseobecne, odkaz Linusa aPaulinga sa po jeho smrti snazia zlikvidovat a isli az tak daleko, ze sa zmocnili vedenia Ustavu Linusa Paulinga, odkial vydavaju zavadzajuce spravy , spat k malym davkam vitaminu C.

Zapaly su obvykle histaminova reakcia na rozne zamorenia. apaly sa prejavia napuchnutim prislusnej oblasti, prekrvenim a casto zvysenim miestnej teploty(preto zapal...)
Cast zamoreni sa v tele nahromadi pre nedostatok urcitych enzymov s cim su spojene aj rozne alergie a ine zdravotne problemy.
Mnohe s tych enzymov sa dnes uz vedia nahradit enzymatickymi doplnkami velmi ucinne.
Preto su mnohe enzymi vedene aj ako protizapalove.
Inac enzymov je velke mnozstvo, zatial vyskum v nich pokracuje velmi intenzivne.