Vadí mi priatelova gramatika....

Príspevok v téme: Vadí mi priatelova gramatika....
LuciaWWW

Mozno sa Vám bude zdat moj problém smiešny ,banáalny a neviem aký ešte .. Mne osobne však dosť prekáža. Ako už v názve témy je uvedené ... Priateľ nejako extra neovláda gramatiku . Raz sme sa o tomto niečo bavili a on mi povedal že v škole mu išlo všetko len nie diktáty... Ale nemožem si pomocť ked mi napíše do sms pýsal som ti , chvýla, cvyčit,pítal som sa.... Proste ma to hrozne irituje..Aj ked mi niečo okomentuje na fb alebo tak .. A takéto chyby. Mám mu to povedať,naznačiť, alebo ako ? ?! Je zlatý rozumieme si ,lúbim ho ... Ale ..Toto mi proste vadí . Neviem si pomocť... :((

ivana45

Lucka, diskusiu som len preletela. Aj mne by to vadilo. Velmi.
Obcas urobi kazdy nejaku chybu. Bola by hlupost to riesit. Ale to, co pises, je mnoho. Znalost rodnej reci pismom je sucast celkovej kultury prejavu.

GRAMATIKA

Prečo by toto akože mala byť banálna chyba? OMYL..
Aj ja mám s týmto skusenosti... Verím, že to človeka vytáča. Ked si s niekým (s priateľom) píšete a on vám začne také gramatické chyby dávať že sa vám až vlasy stavajú.. Pyl som , pital som sa, mislel som , ti si taká ... A akože TOTO nemá prekážat???? Mám pocit že potom chodím s úplnym dilinkom , ktorému pojem "vybrané slová,množné čísla"..atd. nič nehovoria.
Znižuje to úroven človeka pokiaľ neovláda !!!základné!!!! gramatické pravidlá.. Može si hovorť každý čo chce, je to tak ... A najlepšie je, ked to tomu čloevku !jemne! naznačíte a on sa ešte pomaly urazí ..
----------------------------------------
Chceme veľa ked od človeka očakávame že bude ovládať to , čo sa učí v piatej triede na ZS ?? HMMM?????

zuzusa

Lucia nechcem do teba rýpať, ale pokiaľ ty nepíšeš spisovne po slovensky, a to veru nepíšeš, tak potom nechápem prečo ti to vadí u priateľa. A ja nehovorím, že ja viem a píšem spisovne, ja robím všetko čo je v mojich silách :-D.

Luciawww

Hghg888 Tvoj príspevok ma dost pobavil.. :)
A mozes za to ze ta to vytaca, lebo sa snazis na nieco hrat,moze sa samozrejme naucit slovencinu,ale to je na nom, sniz si svoje sebavedomie kym nie je neskoro. Irituje...
Konkrétne táto časť ma dosť pobavila... :) Ale vrelé dík za Tvoje rady ;-))) Snád niečo z toho zužitkujem :D

hghg888

Hahahaha ze irituje, to tak milujem ked niekto pouziva to slovo, snazi sa vyzerat inteligentne, ale pritom vyzera ako uplny dement, ktory sa na nieco hra. Boze moj...irituje,irituje...myslim ze v tomto vztahu je problem s tebou, ako keby si ty ovladala slovencinu na 1*. A mozes za to ze ta to vytaca, lebo sa snazis na nieco hrat,moze sa samozrejme naucit slovencinu,ale to je na nom, sniz si svoje sebavedomie kym nie je neskoro. Irituje...

zuzusa

:-D ja to poznám :-D kamarát tak tiež píše, ale je už dlhšie v zahraničí a tvrdí mi že je to tým, že slovenčinu tam už nepoužíva a tak pozabúdal :-D Ale mne to nevadí ako píše, ale on nemá len hrúbky v texte ale aj zle skloňuje. Takže niekedy po ňom lúštiť je sranda :-D

rofl

ele ani ty urcite neovladas ucivo zakladnej skoly v celom jeho rozsahu. tak si myslim, ze argumentovat tym, ze gramatika je ucivo ZS a preto by ju mal clovek vediet nie je celkom vhodne. o tom, ze clovek by mal ovladat aspon ako take zaklady ZS vsak nepochybujem. ale tvrdim, ze ked ti raz nieco nejde, tak ti to proste nejde a ani ti to nepojde. je len stratou casu sa pokusat naucit nieco co sa nenaucis a este tym utrpi aj tvoje sebavedomie lebo budes stale zlyhavat.
a v zasade si nemyslim, ze mame na tieto veci iny nazor. kazdy to len interpretuje po svojom. preto to dalej nejdem rozvadzat lebo je to zbytocne. v podstate mi islo o to o co sa snazila bonn. jednoducho nikdy si nedovolim o niekom tvrdit, ze je hlupy len preto, ze neovlada gramatiku. to je skratka pre mna malo vstupnych udajov na to aby som mohol o nom povedat, ze je neinteligentny.
napokon, teda aspon ja si myslim, ze hlupost vacsinou z cloveka sama srsi, tym ako sa sprava, ako komunikuje. na to ti netreba ani vediet ci ovlada to ci hento. :))

máňa23

Ľudia čo neovládajú gramatiku môžu mať pomerne slušnú inteligenciu,naučia sa ľahko hovoriť cudzími jazykmi..
Sú to väčšinou ľahkomyseľní ľudia,bezstarostní ,bez zmyslu pre poriadok,lajdáci a milujúci manželia a otcovia.Oni sa už nezmenia,to ako by ste chceli preštepiť čerešňu na jabloň...

bonn

prepac, ale nebavi ma stale citat a pocuvat z kazdej strany ako je clovek co neovlada gramatiku tupy, pricom existuje len malo vynimiek, kde ti ludia co gramatiku neovladaju nie su tupi....bolo to tu tak nejako myslene od viacerych ludi....len som chcela vyjadrit svoj nazor a to ten, ze ja s tym nesuhlasim....a pokial niekomu vadi niekoho gramatika, nech sa najprv skusi s tym jeho problemom poriadne popasovat, ale nie len, ze ho parkrat opravim, alebo mu donesiem nieco na citanie....

ele

bonn ja som uz robila niekolkokrat IQ test, tak mi tu nemusis pisat o tom, ako vyzera, je to v globale hlavne o logike, schopnosti integrovat a vyhodnocovat informacie.. A verim ti, ze su aj pripady, ako je tvoj brat, preco nie?