ako ziskat opat menstruaciu, po schudnuti

Príspevok v téme: ako ziskat opat menstruaciu, po schudnuti
simculik

ahojte, mam 14 rokov a schudla som 6kg v priebehu 6 mesiacov. Menstruacia sa mi zastavila ale ja som to ignorovala. No rozhodla som sa ze chcem fungovat a byt zdrava, mat deti. Zacalo ma trapit ze nemam menstruaciu uz 5 mesiacov . Mozete mi prosim poradit ako sa mam stravovat aby som asi pribrala na to aby som to znova dostala, a mala zase menstruaciu? potrebovala by som niaky jedalny listok alebo rezim na to aby som zacala fungovat.... vopred dakujem za rady ktore nutne potrebujem

a inak mam 153cm/41kg

janicecka

ja som stratila menzes 2x a to som ani neschudla a sla som za gyndou ta mi predpisala hormony na pol roka a potom bolo vsetko v poriadku, volalo sa to dubhaston myslim..teraz uz 5 rokov menstruujem bez toho aby som usela nieco brat..

sade8

ja som schudla v priebehu 6 mesiacov 6 kil, ale nebolo to cielene.......a tiez mam rovnaky problem, ako to napravit :-(

janab

A to si cielene chudla?..ak áno, tak si stratila tuk, ktorý o.i. viaže aj hormony v tele. Takže moja milá, treba pribrať. Máš len 14 rokov, môže byť aj iná príčina..myslím si, že by si mala ísť na gyndu, možno by to bolo treba liečiť, možno to ani nemusí byť z toho, že si chudá. A rozhodne chod na 47 kg...domnievam sa, že vieš čo máš jesť..potraviny bohaté na tuk..mliečne výrobky,mäso, zeleninu, ovocie, môžeš orechy, zákusky aj čokoládu.

odpovedam

dievca, v tvojom veku je chudnut nebezpecne...prave kvoli tomu, ze si rozhodis fungovanie tela a nielen hormony. Jedz normalne, cele porcie, dostatok bielkovin a sacharidov...

jednoducho jedz poriadne:-)