Ako sa lieci chronicky zapal hrdla..

RNG

Na potlacenie infekcii v nose a prinosnych dutinach, kam sa dostanu kvapockovou infekciou zo vzduchu je dobre kvapkat si roztok citricidalu do nosa v leze, 3 x denne. Roztok moze byt vodny alebo v kokosovom oleji, kde do 100 ml das okolo 6 kvapiekmcitricidalu.
Na odhlienenie je serrapaptaza(3 x 120 000 IU,) NAC 2 x 600 az 1200 mg a najma oreganovy olej, odporucam entericky pokryte zelatinove tobolky, ako ma napr firma NOW, kde zarucuju 100 mg carvacrolu(ucinna latka v oreganovom oleji) na kazdu tobolku a davka je 3 x 2 tobolky s jedlom.

1_Laura

Wobenzym je výborná vec, ale 3 tablety denne je málo. Dávkovanie si nájdeš na strane www.wobenzym.sk.
Ja som začínala dávkou 2krát denne po 10 tabliet. Po 5 týždňoch som to znížila na 2krát denne 6 tabliet.
Užívaj ich 2 hodiny po jedle a pol hodinu za užitím nejedz nič.
Ja mám s W. len a len dobré skúsenosti.

nevyliečená

Dobrý deň,

už dlhšie ako mesiac mám zvýšenú teplotu 37,1. Zistili, že mám chronický zápal mandlí a chcú mi krčné mandle vyoperovať. Ako alternatívu mi poradili,nech užívam wobenzým 3tablety denne. Mal už niekto podobný problém?
Ďakujem.

mariaq

ja som tiez trpela chronickym zapalom hrdla, leky nepomahali. skusila som OTUZOVANIE,to ma z toho dostalo.
zacala som min. rok cez leto.
kazdy den, vzdy pred RANAJKAMI sprcha, najskor vlazna posupne chladnejsia voda, 1-2 min. zaciatky (3mes.)su naozaj tazke. zacat od noh a posupovat vyssie potom ruky, ramena trup.nikdy nenamacat hlavu.po sprche sa kratko zahriat akym kolvek cvicenim. fakt to pomaha od vtedy nemam problemi s hrdlom, som rada ze som sa k tomuto kroku odhodlala...drzim palce!
pard.blog.sme.sk

Katka87

Moja mama mala tiež chlamýdiu na pľúcach a liečila si to teda pár mesiacov. Aj antibiotikami, biolampou, ako šlo. Aj po pár mesiacoch, keď už nemala problémy, tak jej robili testy a ešte furt bola pozitívna na chlamýdie. Tak zas antibiotiká. Jr to beh na dlhé trate. Ale nakoniec sa tej pliagy podarí zbaviť. Popri tom treba zvyšovať imunitu ako sa dá - doplnkami výživy, ktoré treba brať mesiace, biolampou.

daša

Prosím o radu odborníka.Dlhodobo trpím chronickým zápalom hrtana.Mávam často nádchy,kašlem celý deň a v noci ani nemôžem poriadne spať stále ma škriabe v hrdle som nevyspatá.Podnebné mandle mi vyberali v r.1998 ale stav sa vôbec nezlepšil.Teraz stále chodím k pneumológovi pretože sa mi neustále
tvoria hlieny ktoré neviem vykašlať. Najprv som užívala Amoksiklav apríl- to bol zápal priedušiek.Nepomohlo potom som mala Klacid,potom mi brali krv na testy na chlamýdie a mykoplazmu boli pozitívne
tak som 20 dní užívala doxyhexal.V pia. som ich doužívala dnes je nedeľa dostala som nádchu bolí zas celé hrdlo a kašeľ sa mi vrátil.Alergická nie som nanič,gas-
tro vyš. bolo v poriadku,krčná lekárka mi povedala-prevencia prechladnutia a ďalší mi vypaloval chorú sliznicu.Chodím už roky s týmito problémami a nikto mi nevie pomôcť.Na koho sa mám obrátiť to mi
ozaj nie je pomoci?Už som z toho unavená.
Ďakujem za odbornú radu.

RNG

Chronicky zapal v hrdle je obvykle vysledkom infekcie v prinosnych dutinach,odkial neustale kvapka do hrdla a priedusiek, casto roky (a vedie az k astma, zaduchom a COPD) kde ju treba vytlct napr koloidnym striebrom a tiez roztokom citricidalu kvapkanym niekolkokrat denne do nosnych dierok, pripadne aj pitim roztoku citricidalu zaroven.
Niekedy pomoze brat zaroven oreganovy olej