Bez silikonu - sampon

Príspevok v téme: Bez silikonu - sampon
miumiu

Ahojte, chystam sa dat si do poriadku vlasy a docitala som sa o skodlivosti silikonov a o tom, co sposobuju (mastenie, obalenie vlasu - nechyta henna, az padanie?) a mam s tym naozaj problem, vlasy sa mi mastia a musim casto umyvat - a to sampony casto menim, mam ich doma kvantum a zda sa, ze kazdy z nich obsahuje nejaky silikon :-O Mate nejake skusenosti so samponmi bez silikonov? Ak ano, tak prosim - kludne napise konkretne znacky a typy, bo sa chystam na nakup a chcem mat dobre info :)) Nech je to idealne nieco, co je bezne dostupne...vdaka :)

Lucinka33

miumiu, je dost balzamov bez silikonov, len je problem ich najst u nas :) Ale tie prirodne zancky, co som spominala by mali mat balzamy bez silikonov. A aj balzamy Balea Professional su bez silikonov.

miumiu

lucka: to je aj balzam bez silikonov :)) Skvele, bala som sa, ze ich budem musiet vynechavat - ale to by sa mi zle rozcesavalo... Tie henove sampony vraj uz nemaju v DM v novom sortimente, co ma mrzi...

Lucinka33

Miumiu, tusim som to spominala v niektorej teme. Tusim vsetky prirodne su bez silikonov, teda napr. Lavera, Alverde, Urtekram, Weleda. Potom z lacnych drogerkovych je to napr. bylinny vlasovy sampon Luna, Dixi, Garnier Naturals (okrem jedneho tusim na farbene vlasy, ten ma silikon), Joanna z babickinej lekarne (kupis v Teta drogerii), nova rada Balea Professional, sampon Henna (maju v DM)... viac mi teraz nenapada. A ak chces super balzam bez silikonov, tak odporucam Gestil Wonder :)

miumiu

xyz: aj keby som bola schopna a mala by som chut si pamatat vsetky tie nazvy a pripony, aj tak mi pride jednoduchsie sa opytat na znacky tu a dostat priamo odpoved - nemyslis? Ale aj tak dakujem.

miumiu

enjoy: dakujem pozerala som...a co sampony Schauma? Na niektorych forach ich uvadzaju ako bez silikonov a bolo by to dostupnejsie, edze v meste-cku nemame DM...