Dobry den

Príspevok v téme: Dobry den
jurojuro

Ahojte mam socialnu fobiu , o ktorej viem len ja . Je to tachsie ,lebo rodicia nic netusia , ale pozaduju odomna peniaze kazdy mesiac... pociatocny problem priist na urad prace a podpisovat vsetky tie papiere sa mi podarilo. Uz asi 5 rokov som nezamestnany na urade . podarilo sa mi este aj zamestnat , len sa to volalo absolvenska prax , skoda musel som skoncit . teraz mam 25 rokov , a prislo mi domov , ze to co som poberal 6 mesiacov aktivacny prispevok ,tak ze mi to rusia ... co je velmi tazke teraz , lebo doma sa na mna krici , ze si mam najst pracu..tak teraz neviem co budem robit , ci mam na nieco narok ... nevladzem ...nechce sa mi nic vobec , len zmiznut prec .

soffa

cauko.po dovrseni 25 roku zivota mas narok na prispevok v hmotnej nudzi co je asi 60eur mesacne.viem ze to nie je riesenie,ale mas na to narok.tak si to vybav.aspon nieco.a najdi si hoc len brigadu na par hodin.spoznas ludi a budes mat ako take znamosti

Dufus

Treba to zacat riesit,ist skusit liecbu do nejakeho denneho sanatoria trebars.
Dost ludom to pomohlo a odtial vyjdes a najst pracu,budes mat denny rezim zabehnuty.Su tam skupinove terapie.Ked budes doma len sa to zhorsuje,mozu prist depresie,pocity menejcennosti,tlak rodicov a pod. urobi svoje.Urcite pojde dole sebavedomie,dovera v seba atd.urcite su tam aj panicke poruchy.alebo mozu prist ak ta niekto bude niekam nutit,alebo budes musis niekam ist.
A ak nebudes mat nic odrobene,mozes zabudnut aj na invalidny dochodok,trebars aj ciastocny.Lebo priznat by ti ho aj mohli na zaklade nejakej psych.choroby,ale nedostanes ani korunu,kedze podmienkov je mat odpracovane urcite roky.

mwtf

jurojuro, riesenie je jedine-najst si pracu. Cakat, ze ta niekto bude zivit kvoli socialnej fobii je dost cudne, nie?