práca

Príspevok v téme: práca
vivi24

Ahoj. Mam taky problem.. Pracujem vo firme, v kancelarii na dobrej pozícii. Ked som sem prisla myslela som si, ze ma zaucia, lebo som nikdy predtym nic podobne nerobila. Lenže stale mi davali len prace typu: prefot to nascanuj to, chod to overit..obcas nejaka narocnejsia uloha. Myslela som si, ze budem sediet pri niekom a on mi bude ukazovat co robi ako , preco.. Na porade mi povedal sef, ze nemam poriadnu robotu a bud budem robit normalne a lebo sa rozlucime....

hmmmmmmmmmmm

je to cudne, mali ta zaucit, pises ze mas dobru poziciu,ale napln prace je v rozpore.mate bud nah... team leadra a ten kto ta mal zaucit si nerobi svoju pracu,alebo si myslia ,ze mas vyuzit svoje doterajsie vedomosti a skusenosti i ked si konkretnu pracu nerobila-cize budes iniciativna-co nie je moc logicke ak si tu pracu este nerobila anie je to spravne..v kazdej firme by ta mali zuaucit, aj ked mas uz konkretne skusenosti, vsade sa pracuje trocku inaka podla danych predstav.to co povedal sef by som brala ako vydieranie-vyhrazanie sa.porozpravaj sa s nadradenim-mas niekoho nadsebouiu ci priamo toho sefa?,kedze sef uz aj naznacoval, nemas co stratit.bud sa to vysvetli a da na spravnu kolaj alebo odides.

kafe

Vivi, to čo ti povedal šéf na porade je fakt smiešne. To si máš vycucať z prsta, ČO od teba chcú? Hlavne sa neboj a pýtaj sa, nech ti šéf dá niečo na starosť.. nech ti povie ČO konrétne si predstavuje pod tou "normálnou prácou".. ponúkni pomoc kolegyni, kľudne aj kopíruj, a potom sa vypytuj čo, prečo a ako robí, keď budeš trochu v obraze, ponúkni sa jej, že pomôžeš s tým a tým..
Neboj sa, nemáš čo stratiť. Ale nevzdávaj sa bez boja, ukáž že si tú "normálnu prácu" nájdeš aj sama, keď je šéf neschopný a nevie ťa voviesť trochu do obrazu.

janab

Ak chcú psa biť, palicu si nájdu...Ked príde nový do práce, tak jasné, že začne robiť poslíčka a poskoka..stáť pri kopírke nie je veľmi inšpirujúca práca. Ak cítiš, že je tam medzi kolegami napätie a zlá atmosféra, že sa každý hrá na svojom piesočku, tak to budeš mať ťažké a zmluvu ti nepredlžia. Je ťažké zapadnúť do rozbehnutého kolektívu ak ťa nepustia k práci. Ak ti šéf nezadanú určitú termínovanú robotu, tak je na vine šéf a nie ty..takže asi by si mala za ním zájsť a tú zmysluplnú prácu si pýtať..možno ju ani pre teba nemá...dnes sa každý boji o svoj flek, takže medziľudské vzťahy sú na bode mrazu...závisť, intrigy, lobing, mobing...

rozumiem ti

tak chod za sefom a povedz mu, ze ty by si aj velice rada pracovala, ale nevies do coho sa mas konkretne pustit, tak nech ti nejaku ulohu priamo zada. a ze tiez si vies predstavit uzitocnejsie straveny pracovny cas ako fotenim papierov pre kolegov. neboj sa, aj tak uz nemas co stratit, a takto to aj tak dalej nepojde, to uz vies sama.

vivi24

zuzi povedali mi co budem robit...ale nerobila som to..na zaciatku som to nechala tak, vsak som si myslela, ze postupom casu.....ale nic..