Smrt, co potom?

lost

Prave dnes som sa sam seba pytal, odkial Einstein cerpal ? :D
Alebo iny vedci..

repsektive, odkial cerpal - moze byt student vzdelanejsi ako jeho ucitel, ak ho nikto iny neuci ?

podla mna jednoznacne ano, v opacnom pripade by sme isli smerom dole a nie hore vo vzdelani..

hmhm

ta3 tvoja veta-
Jeden zivot v nekonecnom case nic neznamena, medzi jednotlivymi inkarnaciami su pauzy, kedy duse pribuznych mozu byt vedla seba.

A prosim ta kto to povedal, resp. napisal? Odkial to ten, asi rusky autor vie? Tu knihu som necitala (podobnych knih aj autorov je neurekom) a kazdy ma to svoje vysvetlenie pre reinkarnaciu a zivot po smrti. Len nechapem odkial cerpaju svoje namety, ako to vedia a su presvedceni ze je to tak a nie inak?

Viem pochopit krestansku vieru, ta je v podstate stale rovnaka.

lost

ta3, ta rodinna karma, to je take nieco ze ked jeden clen krivo prisaha na dalsich clenov rodiny ohladom niecoho (a klame), tak ze ich moze "stiahnut so sebou do zleho", ci take nieco sa tam vysvetluje ?
to ma len tak napadol priklad z realneho zivota :)

ta3

Lost
.... potom by davalo zmysel aj to, ze myslienkou - pozitivnou clovek "dalej zajde", respektive ze je to daleko prospesnejsie
Presne tak to ja vidim

Tak tie knihy si vyhladam :) snad ma to uplne nezblbne
Neboj sa, nezblbne a ak by si mal pocit, ze je to trochu silna kava, tak knihu jednoducho odlozis a mozes sa k nej vratit, ked budes na to lepsie pripraveny, lebo niektore su naozaj dost narocne na psychiku, nie vhodne pre kazdeho, niektore mozu citat iba vnutorne silni ludia. Niektori ludia su slabi a nedokazu byt sami, lebo ked je clovek sam, myslienky sa roja a vseliake a niekto nezvladava ani vlastne myslienky, boji sa ich, preto nevie, ci nechce byt sam, pre tychto ludi su niektore tieto knihy naozaj nie vhodne, ja som mala tiez nie dobry pocit pri citani knihy Diagnostika karmy (rusky autor, meno si uz nepamatam), prvy diel nebol az tak velmi psychicky narocny, ale druhy som radsej vratila na policu nedocitany, karma je velmi komplikovana, najma rodinna karma, ked clovek cita o tom, ako sa skutky pribuznych navzajom ovplyvnuju az do niekolkych generacii a ked si clovek uvedomi tu obrovku zodpovednost nielen za seba, ale aj za svojich potomkov, nie je z toho velmi nadseny, na urcite knihy clovek musi duchovne dospiet, aby im vobec porozumel

Hmhm
Ak by bola pravda o reinkarnacii, tak potom by sme sa asi zbytocne tesili na to ze po smrti sa stretneme v nebi so vsetkymi nasimi pribuznymi. Ti predsa uz budu reinkarnovani a budu niekym inym, nie?
Jeden zivot v nekonecnom case nic neznamena, medzi jednotlivymi inkarnaciami su pauzy, kedy duse pribuznych mozu byt vedla seba.

Jajka
neviem aky zmysel by malo tesit sa na stretnutie s mrtvymi zosnulymi. napr. matke umrie dieťa, ona umrie o 50 rokov. ked pride do neba, bude tam ta duša dieťaťa v akom stave? 5 ročné či 55 ročné? hluposti.
V duchovnom svete cas nehra nijaku rolu, potom ani nezalezi ci 5 alebo 55 rocne, duse udajne komunikuju na celkom inej urovni nez my v nasom fyzickom svete.

jajka001_

jasne , uz sa tesim na pána Einsteina, Hendrixa a Da Vinciho :)
lost, precitaj si jednu skvelu knizku od Marka Twaina - na neho sa tiež teším :D, volá sa to Úryvok z rozprávania kapitána Stormfielda o návšteve v nebi, ja to mám v takej zbierke poviedok od tohto skveleho autora

lost

V nebi by teoreticky nemusel plynut cas tak ako u nas, nemusi tam plynut vobec > vsetko by sa dialo/stalo ale v jeden moment.
alebo by duse nemali vek, jednoducho by boli len duse, proste ako mena, ani meno nestarne :)

doubledog

je to skor opacne :)
ludia sa skor utesuju myslienkou, ze po smrti nie je nic.
znizuju tak dolezitost svojich cinov, cim samozrejme odmietaju aj sirsiu zodpovednost.