Ako sa správne učiť?

Príspevok v téme: Ako sa správne učiť?
inanitka

prosim vas všetkych o radu, 5 rokov som po škole a odvtedy som sa ničomu zvlašť nevenovala,robim čašničku a v tomto obore sa nema človek čo učiť,teraz som sa začala učiť nemčinu no vôbec mi to nejde,pretože som už dlho nepouživala moj "mozok" a teraz mam problemy si nieco zapamätať,ked si aj nejake vedomostne testy alebo nieco take davam a hned na začiatku to neviem tak to vzdam a nemam na to trpezlivosť,preto si myslím že by som mala začať nejako obnovovať moje mozgové bunky a potom by snad aj to učenie lepšie išlo,len neviem ako na to,proste ja sa na to učenie ani nejak zvlašť nesustredim a to je moj problem,preto vas prosim o radu ako a čim si mam vyvyjať moje mozgove bunky?lebo keby to islo takto dalej tak musim priznať že by zo mna bol važne tupy človek :(((( dakujem ak mate nejake rady

bibi123

inanitka-ma to aj vyhodu, jazyk sa vraj da naucit najlepsie, ked si hodena do rieky a musis plavat:O))) takze sa vystavuj situaciam, kde na Teba hovoria po nemecky a musis sa snazit aj rozumiet... napr. pridi do obchodu a pytaj sa predavacky, kde najdes toto a kde najdes tamto, skus zajst ku kadernicke a s nou konverzovat, takto sa to na Teba najlepsie nalepi... Este mne osobne pomahalo pri uceni jazyka-najst si pesnicku, slova piesne-tie som si prelozila a pesnicku sa na hudbu naucila spievat a ked uz budes mat cely repertoar:O), tak pochopis logiku vetnych skladieb a budes pouzivat z pesniciek cele vetne konstrukcie-jedine takymto stylom sa da oblbnost nenadanost na cudzie jazyky:O)))

inanitka

bibi lenže prišla som do nemecky hovoriacej krajiny pracovať,kvoli priatelovi,pretoze on tu ma dobru pracu a ak tu chcem s nim ostat tak sa musim naučiť po nemecky,lenže aj ked mam tu motivaciu kvoli priatelovi a tak,stale sa neviem na to sustrediť,ked sa tie slovicka aj naucim,do vecera ich zabudnem :(((

bibi123

inanitka-ak nie si nadana na jazyky, tak s tym nic nespravis, jedina moznost ako sa nemcinu naucit je biflovat sa slovicka, jedno slovicko si 50x povedat a 50x napisat... tento jazyk je zvlast tazky, takze by som sa venovala skor anglictine.. ja som sa nemcinu ucila 4roky na gympli a naozaj som sa snazila ho zvladnut, ale neslo to, takze som sa s nim rozlucila a uz si po rokoch nepamatam ani suvislu vetu:O))) trenovanie pamata sa da lustenim krizoviek, citanim knih, hranim hier napr. vymyslat slovo na koncove pismeno slova, ktore Ti napr. povie frajer (autO-OblaK-KunA-AutomobiL-LeV-VyzoR-Ruka...)...