uzliny na krku

Yvory

Zdravím

Pred asi dvomy týždňami som dosť prechladol ( poriadna nádcha aj s kašľom ) o pár dní neskôr mierna bolesť hrdla a objavili sa mi na krku uzliny. Vlastne pri každom aj takom miernom nachladnutí sa mi nejaké objavili trochu bolestivé ale po pár dňoch bolesť prešla a uzliny zmizli. Ale tieto dve aktuálne sú iné, nachádzajú sa presne pod sánkovými kosťami. Nie sú veľké asi cca 1cm, sú tvrdé a nebolestivé. Držia sa ma už dva týždne. V minulosti ( ako chlapec ) som mal z uzlinami časté problémi, mám prekonanú toxoplazmózu. Po nejakom čase to všetko prešlo a mal som s tým roky pokoj, okrem tých miernych zdurením a bolestí pri nachladnutí.

Nemáte presím Vás s týmto niekto skúsenosti alebo podobné problémi?

Vďaka

Yvory

Zdravím

Pred asi dvomy týždňami som dosť prechladol ( poriadna nádcha aj s kašľom ) o pár dní neskôr mierna bolesť hrdla a objavili sa mi na krku uzliny. Vlastne pri každom aj takom miernom nachladnutí sa mi nejaké objavili trochu bolestivé ale po pár dňoch bolesť prešla a uzliny zmizli. Ale tieto dve aktuálne sú iné, nachádzajú sa presne pod sánkovými kosťami. Nie sú veľké asi cca 1cm, sú tvrdé a nebolestivé. Držia sa ma už dva týždne. V minulosti ( ako chlapec ) som mal z uzlinami časté problémi, mám prekonanú toxoplazmózu. Po nejakom čase to všetko prešlo a mal som s tým roky pokoj, okrem tých miernych zdurením a bolestí pri nachladnutí.

Nemáte presím Vás s týmto niekto skúsenosti alebo podobné problémi?

Vďaka

- mira

Útvary lymfatického systému sú "sitá", "smetné koše" zachytávajúce toxíny, odumreté krvné zložky, telá baktérií a pod. Sú zdurené, preplnené. V tele môže prebiehať zápalový proces.
K tomu je potrebná prítomnosť cukru a tuku. Takže ostráň tieto zložky z jedálnička, nahraď ich zeleninou a celozrnnými obilninami a telo sa prečistí.

maciocicka

Nemusi to byt nic vazne. Z pohladu TCM vznikaju dlhodobou stagnaciou QI-energie a krvi akoby zrazeniny-hmpzne utvary " hlienov a zauzluje sa aj horucost. Takze, predpokladam, ze jazyk je cerveny a so zltym povlakom. Mozu byt aj ine problemy sucasne. Casto sa to prejavuje aj na stitnej zlaeze. TCM ma na to bylinnu zmes. Ak mas zaujem, pozri www.tcmclinic.sk