rozhodovanie vo vztahu

Príspevok v téme: rozhodovanie vo vztahu
terika

ahojte. potrebovala by som radu ohladom mojho vztahu. mam vyse 2 rocny vztah, ale asi tak po roku som si uvedomila, ze mi vadi, ze ja o vsetkom rozhodujem. moj priatel je na mna dobry, povedala by som, ze az prilis dobry, a to ma niekedy privadza do sialenstva. snazi sa mi vsetko modre zniest z neba a rozhodovanie nechava na mne, lebo jemu je to jedno a chce aby som ja bola stastna a teda rozhodla podla seba. neuvedomuje si ale, ze mi tym akurat este viac nepomaha. rada by som, keby aj on preukazal nejaku iniciativu. s tym suvisi aj to, ze mi nehovori nic co mu vadi, lebo to nepovazuje za podstatne. nedokaze mi vymedzit hranice co robit, co nerobit, co je podla neho spravne, co sa mu nepaci atd. a ja mam pocit, ze mu zacinam skakat po hlave a robit si co chcem.i ked sa takto vo vztahu chovat nechcem, robim to podvedome ako reakcia na jeho spravanie. mate niekto radu, co by sa s tym dalo robit?

xy:)

bibbi - jezis no fakt, uz po par rokoch tiez prislo obvinenie z dirigovania :D no mamma mia co sa tu ja nedozviem :D

kikusa33

mozno je to masochista a robi mu dobre, ked sam nehovori, co chce, co sa mu paci a ticho respektuje tvoje rozhodovania...

lost

Tiez si myslim, ze pokial by presadzoval sovj nazor, tak aj to by bolo zle :-)

Je to bohuzial povaha ludi... Vzdy chcu to co nemaju, lebo si nedokazu docenit to co maju...

AdamKrt

terika:

Uz som chcel napisat, ci nie si moja priatelka. U mna sa deje nieco podobne, na druhu stranu, ja sa ozvem a niekedy i dost dorazne, ale zase priatelka to casto ignoruje a presadzuje si aj tak svoje.

Raz som niekde cital jeden zaujimavy citat:

Zeny nevedia co chcu a neprestanu, kym to nedostanu :)
-------------
Je Ti zle ? Robi Ti partner zle ? Podla mna, nic v zlom, je to len, ze nevies, co od dobroty. Co by si mohla byt rada, ze Ta tak miluje... Ak chces vediet jeho nazor, tak mu povedz, ze Ta jeho nazor zaujima a chces, ze nieco nechas na nom a nech on rozhodne. Neulahcuj mu to a nepovedz, co chces. Jedine co chces, nech rozhodne on.

roflmao

mám pocit , že presne toto si o mne myslí aj moja priateľka :D ale máme trošku kratší vzťah :)) určite ťa strašne ľúbi a tvoje šťastie je pre neho všetko ...

a teraz ... z osobnej skúsenosti viem , že mu musíš jednoducho napísať to, čo si napísala ty teraz tu ... on si to uvedomí a sám už bude vedieť , čo robiť ďalej :)