Život po živote

ta3

xy:)
tie fanaticke katolicke reci sa naozaj nedaju pocuvat. dost tazko sa ludom veri v Boha, ked je prezentovany predovsetkym rimsko-katolickou cirkvou, ktora to vsetko ponima nejak... zle.
Mas pravdu, ja mam kompletnu katolicku vychovu, som veriaca, ale nie klasicky, do kostola chodim iba na omsu, ked sa zucastnim pohrebu, inak nie, nesuhlasim s vela vecami, ktore cirkev hlasa a uz vobec nepotrebujem ist do kostola, ked chcem byt s vyssou mocou, ona je predsa vsade, nie len prave v kostole, ja ju citim vo svojom srdci, takze mozem byt s nou kedykolvek a nepotrebujem koli tomu chodit do kostola a uz vonkoncom nepotrebujem nejakeho prostrednika (farara), spovedat sa niekomu, kto nieco ine kaze a nieco ine kona (pravdaze, cest vynimkam), ale koho za to neodsudzujem, pretoze knaz je tiez len clovek so svojimi prirodzenymi potrebami, rokmi som si vytvorila vlastne nabozenstvo, zivotnu filozofiu, vlastne zasady podla ktorych zijem, podla mnna najlepsou modlitbou je zit cestne a nikomu neublizovat a potom sa ani nemusim nikomu spovedat. Cirkev podla mna zamerne drzi ludi v nevedomosti a strachu, aby mohla nimi lepsie manipulovat. Len na ilustraciu uvediem, ze moja stara mama bola vari ta najpoboznejsia v celej dedine, furt v kostole, ale pritom to bola ta najhorsia matka a stara matka v celej dedine, tak o com to je? Podla mna zakladom je mat v sebe lasku voci sebe a vsetkemu zivemu naokolo a podla toho sa spravat, potom by neexistovali ludia, ktori dokazu kruto trapit ludi a zvierata, keby sa taky stav dosiahol, tato nasa krasna planeta by bola rajom pre vsetkych, ako spieval Fredy Mercury.

Na tomto fore, bohuzial, tiez sa stretavame s urcitou formou nasilia, ked niekto osocuje druheho len preto, ze ma na danu vec iny nazor, je to sice velmi jemne nasilie, ale nasilie to je a nasilie v kazdej forme je zle, plodi zase len dalsie nasilie.

lost

kikusa33

no tak myslim, ze nie ako clovek, ale nejaky ujko so vztycenym prstom ze "e-e" "toto nerob" alebo niekto kto drzi zoznam co nerobit, alebo ako sudca :)

vader

Pokial na niekoho polozim ruky a v mene Jezis prikazem aby odisla bolest ci choroba a ona odide, znamena to ze vecny zivot je vo mne a ked robim to co Jezis prikazal a funguje to, ze je to pravda. Nemusim uz viest dlhe debaty o tom ci Boh je ci nie je. Ja ho vidim v ociach ludi za ktorych sa pomodlim a citim niekedy ako mi prudi cez ruky do ich tela. A to citia aj oni.

Citat bibliu a zit bibliu. Inac to nezistite. Kto potrebuje pomoct, dajte vediet.

lost

Ale "Boh" nemusi byt nejaky clovek, i ked nas stvoril na ozbraz bozi, moze to byt len nejaka forma energie, napr nejaky vesmir, alebo cokolvek.

Ono ked clovek pouziva "az" 10% svojho mozgu tak to ani nepochopi.

Ked niekto nedokaze v 21. storoci pochopit - zvizualizovat podorys domu, ako moze pochopit nieco ako je BOH ?

Clovek je extremne hlupy tvor, co sa inteligencie tyka, nevie takmer vobec nic.. predstavivost je sice obrovska, ale to LEN a LEN v ociach cloveka..

Ale clovek sa vyvija, a to je to jedine co mu moze pomoct..

maťka :o)

najzaujímavejšie na tom všetkokm je, že všetci v Boha veria, len v nie takého ako ho prezentujú "pomýlení katolíci".

boh totiž nie je sudca ani krvežíznivý moloch ako ho mnohí prezentujú. Ba dokonca ani nikoho neposiela do pekla.

chladomor

Posmrtný život najskôr asi nebude. Jedine ak by po vypnutí simulácie naši tvorcovia pár zaujímavých jedincov prekopírovali do ďalšej simulácie. Ale ktovie, čo vlastne sledujú týmto pokusom...