Aké sú ženy - hlúpe, alebo nešťastné?

Príspevok v téme: Aké sú ženy - hlúpe, alebo nešťastné?
mahel

vsimam si, ze coraz viac kamosiek sa nechava prerabat od hlavy po paty. Prsia - silikony, nos - operacia, usta - vyplne, viecka - upravovanie, telo - liposukcia, usi - prisivanie, zuby - vyrovnavanie, pokozka - vyhladzovanie, chlpky - laser alebo epilacia, telo - solarium, vnutorne pysky - zmensovanie... neviem, co by som este mala vymenovat, asi je toho podstatne viac. ale pravdupovediac mi praca plastickej chirurgie pripomina farmaceuticky priemysel. ten tiez vyraba lieky hlavne preto, aby sme boli stale chori. keby namiesto plastickych chirurgov nastupili neurochirurgovia a vymenili by zenam mozog, mozno by sa vela usetrilo. preco to vlastne zeny robia? su hlupe, alebo take nestastne? ale ako moze byt stastny clovek, ktory nema rad sam seba? prestavam tomu vsetkemu rozumiet.

etela

myslím a som rada, že tieto príspevky, ktoré ste prispeli po mne "etela" sú konečne o tom o čom by mali byť. Plne s vami súhlasím.Ešte pre mahel:Nečudujem sa tvojej babke, že by nešla na plastiku, ona komplexy nemá lebo ju tvoja rodina a okolie berie takú aká je. Určite má dobré srdce a rozdáva lásku naokolo.Práve tým, že koľko má rokov určite prešla dôležitejšími a hodnotenejšími vecami v živote, takže sa nebude zaoberať "tými nepodstatnými"vecami.A to som už spomínala, že každý rieši to čo sa ho týka, ak by mali vážne problémy určite sa nebudú zapodievať ako vyzerajú. No a tie plastiky sú rôzne. Zhrniem to asi takto.Môj názor:Keď odstávajú uši, vypadávajú, vlasy, veľký nos a pod. - plastika - schvaľujem (kvôli psychike)to sú tie nešťastné. Silikónové prsia, "napučané" pery a pod.- je to rozmar,kvôli mužom - neschvaľujem (to sú tie hlúpe)

Oui.

hlupe zeny su tie, ktore si to davaju robit koli inym. nestastne tie, ktore maju take komplexy same zo seba, ze ich to dozenie na stol chirurga. skutocne stastny clovek nie je ten, ktory sa so sebou vysporiada, az ked sa prilblizi idealu dokonalosti po zasahu z vonka, ale ten, ktory sa dokaze mat rad aj bez toho, aby sa potreboval vylepsovat po vizualnej stranke. tym nikoho neodsudzujeme. ani ja, ani mahel. len nam je obcas smutno, ze ludia su dnes tak strasne posadnuti fyzicnom, ze nevidia ziadnu hlbku ani sami v sebe. to vobec neznamena, ze dotycne slecny su menejcenne, alebo hlupe. len su velmi ovplyvnene tlakom doby a tym trpia. lebo dnes prsia, zajtra bude smutna z faldiku, o 10 rokov z vrasok ... a tak sa cely zivot stava husenkovou drahou, kde clovek hlada stastie a vyrovnanost cez dokonaly zovnajok. a ked sa ten trochu zmeni, opat pada dole do nespokojnosti a negativnych pocitov zo seba.

ale toto je tema na dlho a mnohi ju nebudu ochotni akceptovat. totiz, clovek niekedy sam musi prejst urcitym duchovnych vyvojom (tym teraz nemyslim ziadne nabozenske veci), aby dokazal niektore myslienky pochopit a stotoznit sa s nimi.

lulu22

mahel, tak ten tvoj posledný príspevok je moc pekný!:)
tiež som za prirodzenosť, ale ak niekomu nejaká operácia, či skrášlenie pomôže z psychickej stránky, tak nie je o čom. lebo niektorí ľudia jednoducho neveria, že vnútro je najdôležitejšie.. ale bodaj by existovala nejaká kúra na vnútro :D niečo ako : odstránenie namyslenosti, neľudskosti, ohovárania a pod :)

mahel

mozno ma niekto naozaj vaznu anomaliu, odstranenim ktorej sa mu zlepsi jeho psychicka pohoda. ja som ale nemala na mysli tento pripad. lebo vzdy je to o tom ako sa clovek postavi k svojmu zivotu a samozrejme aj k svojmu telu. v mojej rodine mam jeden krasny priklad. moja babka, ktora ma teraz 66 rokov, sa narodila s vyklbenymi nohami a velmi skulila. vtedy sa take deti vraj privazovali na nejaku dosku. k tej bola priviazana az do roka. aby sa jej klby nejako vyrovnali, neviem. ale nikdy sa to celkom nevyriesilo a babka doteraz chodi tak akosi kacaco - skratka ako kacica. ma trocha uz aj nadvahu. a skuli stale. oci si nedala operovat, hoci sa to da. hovori, ze vidi dobre a to ostatne nie je dolezite. cudzi clovek by mozno na prvy pohlad povedal, ze je nepekna, to neviem. pre mna je to ale krasna zena a rovnako pre cele jej okolie. babka je velky optimista, stale sa smeje, vsetky problemy zvladne s takou lahkostou ako nikto, koho poznam. dedo ju zboznuje a pokial mam informacie, babka si mohla spomedzi napadnikov vzdy vyberat. ona je take slniecko, ktore svieti na celu nasu rodinu aj na cely okruh jej priatelov, ktorych ma velmi vela. vsade kam pride sa ludia hned naladia do dobrej nalady. muz mojej segry aj moj priatel - obidvaja so smiechom hovoria, ze sa s nami nikdy nerozidu, uz len kvoli nej, aby mohli byt stale v jej blizkosti. a pritom tiez mala babka rozne problemy, niektore aj velmi zavazne. ale ona vsetko okamzite riesi a co sa vyriesit naozaj neda, nad tym sa hned prestane trapit. hovori, ze clovek musi vyuzit uplne kazdu sancu, az do uplneho konca. ale ked uz vie, ze to nejde, potom okamzite zabudnut. ked som bola este celkom mala tak mi hovorievala, ze kazdy clovek je taky krasny, aka krasna je jeho dusa. ze si ma vazit vsetko, co vytvorila priroda a teda aj sam seba. ked bude presvedceny, ze je dokonaly, uveria tomu aj ini, lebo take bude vysielat o sebe informacie. to jeho presvedcenie bude z neho salat. a na mojej babke najlepsie vidim, ze to naozaj plati. ona ked niekedy padne rec na omladzovaciu plasticku operaciu vzdy len so smiechom povie: no este to, ved to som cela ja, cely moj zivot. To ako keby som kus z neho chcela niekam odhodit. myslim, ze keby ludia mali k sebe viac ucty, nemuseli by si ju zvysovat niekedy uplne zbytocnymi plastickymi operaciami. to som chcela tou temou naznacit. lenze pravda je, ze kazdy mame v zivote ine skusenosti a ine priklady, preto aj k problemom pristupujeme rozdielne.

etela

súhlasím s bibi123.Pre vebe:bibi123 dobre pochopila otázku, asi ty si ju nepochopila, stále zastávaš svoj subjektívny názor.Táto téma je skôr dvojsečná, ty hovoríš len o tých "hlúpych",prečo to vôbec rozoberať.Ako som už spomínala sú ženy, ktoré to robia kvôli mužom (to je tiež diskutabilné)ale tie, ktoré nie sú spokojné so svojím zovňajškom a majú z toho komplexy alebo psychické problémy, tak prečo si nemôžu pomôcť a ešte, ak na to majú financie.Žijeme v 21 storočí a nie v stredoveku.Verím, že ak by si ty mala problém, odvahu a financie, tiež by si si pomohla. Je niekoľko príkladov, ktoré by som ja sama takto riešila.Np.odstávanie uší,veľký nos,vypadávanie vlasov.Aj títo ľudia majú právo žiť plnohodnotný život, nemyslíš? A ver mi, že okrem financií je to veľká odvaha podstúpiť plastickú operáciu.Ono by sa to dala rozoberať.

vebe

Bibi, pouzila si dost neadekvatny priklad s tou amputovanou nohou po havarii, ak to chces davat na jedneho vreca s plastickymi operaciami nespokojnych zien. To su absolutne neporovnatelne situacie, bud si ista, ze ta co pride o nohu, silikony ci kacickove pery ci ine podobne veci neriesi, ta sa dostala do situacie, ktora ju nuti poznat sktocne hodnoty zivota. Ak ma niekto svoj kriticky postoj k umelemu prerabaniu inak peknych zien a dievcin nie je to zavist. Vies, ak je niekto vyrovany a zije svoj plnohodnotny zivot nemusi si sebavedomie zvysovat umelinami. Vie niekto, ze mikrociastocky silikonu sa uvolnuju do tela, ze sa nasli v roznych tkanivach zien, co maju silikonove implantaty? Vie niekto, co robi solarko s kozou a źnamienkami? Ludia v honbe za nami nadiktovanou krasou a dokonalalostou opustaju svoju prirodzenost. Toto budu nekonecne diskusie a vzdy bude niekto pre, niekot proti a niekot tak medzi aj za aj proti.

bibi123

mahel-bohuzial, z vlastnej skusenosti viem, ze najcastejsie taketo "filozoficke temy" otvaraju ludia, ktori druhym zavidia to, ze nejake to skraslovanie podstupili a oni na to nemaju peniaze, odvahu,... Tu nejde o to, sa prisposobovat ako stado, ale o zachovani rodu:O))))
btw. modelujem situaciu: ak prides pri havarii o nohu, tak nebudes nosit protezu, lebo sa nechces opicit po ludoch, co maju nohy dve???
Prisaham, ze mi v zivote nenapadlo riesit, z akeho dovodu si niekto dava robit operacie... Nie je to tak trochu povrchne zaoberat sa tak nepodstatnymi vecami???? Nebolo by prospesnejsie riesit napr. romsku otazku, ako zaclenit neprisposobivych obcanov do spolocnosti, preco ludia neseparuju odpad, preco este stale niekto kupuje vajicka z klietkoveho chovu,...????

mahel

bibi, ty si vobec nepochopila o com bola ta otazka. ano, kazdy nech si robi s telom co chce, ale ide o to, preco sa mu to telo zda take ake je nepekne? co myslis, preco nas priroda stvorila takych roznych? myslis, ze taki sme nedokonali? nemam na mysli vrodene defekty, ale snahu prisposobit sa normam, ktore stanovil niekto iny. keby sme byvali na pustom ostrove a nebol by tam nikto okrem nas, nemali by sme potrebu sa menit. aj ty sama tvrdis, ze by si musela chodit v teplakoch keby ta priatel mal vidiet s chlpkami na nohach. ja viem, ze to tak bude vzdy, lebo normy krasy sa menia. egyptanky si vyholovali hlavy, u nas by taka zena dnes bola smiesna. a o tom to je. ze to, co je "krasne" sa stale meni. a my sa tomu prisposobujeme ako stado. vobec nemame vlastnu volu a netesime sa z nasich odlisnosti. nepacime sa samy sebe take, ake sme. myslim, ze to nie je spravne. a so zavistou to nema nic spolocne. je to skor filozoficka otazka. ale samozrejme, su ludia, ktori sa citia dotknuti len co padne veta, ktora by sa ich mohla nejako dotykat.

bibi123

ak zena ide na nejaku operaciu, tak preco by mala byt hlupa??? Chce vyzerat dobre, nabrat sebavedomie, pripadne zlepsit kvalitu zivota.. ja sama som bola na odstraneni chlpkov laserom. Som preto hlupa??? Ze som chcela zefektivnit svoj zivot a netravit 3x tyzdenne hodinu v kupelni holenim noh... zijem s priatelom a odmietam sa potit v teplakoch, lebo by som sa citila neprijemne, keby ma mal hladkat po chlpatych nohach...
nechapem preco sa stara niekto do druhych ludi.. nech si kazdy robi co chce so svojim telom a nech ho ludia stale neriesia, neohovaraju, ved je to ubohe... ale to je asi klasicka Slovac...