ryby a mäso

vevericka

hammel schvalne povedz ktori ze to predkovia boli vitariani,,.ja ako clovek co absolvoval aj evolucnu biologiou sa rada necham poucit...vies ako dlho ludska vetva vari????tisiciky rokov
dokonca sa coraz viac antropologov priklana k teorii, ze prave varenie sposobilo ludsku expanziu, pretoze uz sa nemuseli zapodievat travenim suroveho masa, uvarene sa lahsie travi a viac sa vstrebe,viac zivin lepsia moznost mozgu rast..okrem toho sa upravila socialna cast vtedajsej tlupy..zena varila muz siel lovit, vznik stalejsich parov ako u inych opov a atd..

kaciatko_7

a tu je ešte zaujímavá štúdia pre všetkých "fruktožravcov", bylinožravcov, vegetarianov, vegánov, vitariánov a podobných "-ánov"
www.eufic.org
síce jedia málo mäsa a skoro žiadne mliečne produkty, ale nevylučujú ich úplne zo svojho jedálnička a tiež jedia ryby a žijú!!!
podľa mňa sa vôbec netreba obmedzovať v jedle, všetko s mierou... takým obmedzovaním a sledovaním sa, čo kedy mám jesť, plánovaním zbytočne plytvám energiou, ktorú môžem využiť účelnejšie...
a ešte niečo, prečo ten, kto obhajuje niečo nedá príklad aj na konkrétny výskum, žeby tí, ktorých to zaujíma si mohli utvoriť vlastný objektívny názor a nie čítať často prikrášlené jednostranne ovplyvnené názory, možno častokrát zle vysvetlené

kaciatko_7

pekná výmena názorov, ktorá však nikam nevedie... pretože každý (obyčajný človek, ktorý nemá také vedomosti ako tu diskutujúci), kto si túto diskusiu prečíta, bude ešte viac zmagorený... jeden tvrdí to, druhý ono, všetci to majú podložené kadečím, t. z. každý tvrdí niečo iné a každý má pravdu... pritom nikto ju ani nemusí mať, pretože každý ľudský jedinec je výnimočný a žiaden výskum podľa mňa sa nedá aplikovať na každého jedného...

hammel

Ja vegetarianstvo veľmi neodporúčam lebo oni hoci nejedia mäso ale zasa pijú mlieko a jedia varené jedlá. Podľa mňa je najlepšie vitarianstvo, tak ako to kedysi dávno aj naši predkovia boli. nejedli nič varené a malo to viac vitamínov a enzýmov ako vo varenej strave. Ja som na 75% vitarián z toho dôvodu, že teraz je zima a zelenina a ovocie je drahé lebo ho musia dovážať, ale cez leto na 100% vitarián

vevericka

kapusta ak by doporucal vege tak napise vege..on nic take nenapisal, napisal v podstate to co vacsina gastroenterologov..PESTRA STRAVA, S DOSTATKOM VSETKEHO s tym, ze rastliinna strava je hlavne dolezita pre precistenie creva a vitaminy
a ked sa tu navazas aky som ja odbornik..tak napis, co si ty..

kapusta

joj vevericka...
tak asi ked odporuca raslinnu stravu namiesto zivocisnej, tak tym mysli nejest maso cize vegetarianstvo

a najlepsie vobec..uz na ludoch zalezi do akej miery to budu budu dodrziavat

takze neviem aky protiargument si tu pouzila

vevericka

zaujimave.nasla som si clanky od daneho autora na pubmede..ale nic take ako vege neodporuca..jeho odporucania su v zmysle viac rastlinnej stravy ako zivocisnej..ale nikde ani zmnieka o vegetarianstve..v inom clanku porovnava cinske obyvatelstvo ku americkemu..ako davat do porovnania americanov, co zjedia 20 hamburgerov denne..a potom tvdit, ze cinania, co maju len 10% masa oproti amikom su zdravsi, ved to je hadam jasne kazdemu..
este raz..nikde netvrdim, ze maso treba jest kazdy den na kila ako amici, ale nemat ho uplne nie je ok..

hammel

Kapusta máš pravdu tak to je ale málo ľudí o tom vie. Lioness: Vy len kritizujete ale nemáte žiadnu radu ( bez urážky )Čo tak si niečo preštudovať nejakú literatúru a až potom kritizovať?

kapusta

viete co?
precitajte si knihu od Campbella Cinska studia - tam to mate velmi pekne napisane preci nejest zivocisne vyrobky a preco je vhodne jest rastlinnu potravu....nie je to len nazor spisovatela ale vedecky podlozena studia....
zistil napr. ze u deti kt. jedli najvacsie mnozstva bielkovin bol najvyssi vyskyt rakoviny...takze toto su fakty

a neviem preco by mala byt vevericka vacsi odbornik na vyzibu ako hammel
je to totiz presne naopak
lioness - ty o tom prd vies...