vztah-nevztah...

Príspevok v téme: vztah-nevztah...
denisaKE

Potrebujem sa trochu vypisat a hodil by sa mi nestranny nazor. V zime som ukoncila dlhorovny vztah, pre partnerovu neveru. Dost ma to vzalo, avsak casom som samozrejme pocitila tuzbu mat vedla seba niekoho, kto ma bude mat rad - a ja jeho. Som pomerne atraktivna a o zajuem muzov nemam nudzu. Bala som sa vsak sklamania, tak som si pratnera chcela najst na zoznamke, kde sa ludia predsa len trosku spoznaju, kym sa stretnu. Zoznamila soms a s mojim sucasnym partnerom, dlho sme si pisali, kym sme s astretli, mali sme podobne zaujmy, vkus, zmysle pre humor. Aj stretnutia boli mile...zacali sm espolu chodit, aj ked mame rozdielne zaujmy (on hory, ja kultura). Spociatku islo vsetko skvele, bol pozorny, chcel ma vidiet takmer kazdy den...a teraz...malokedy sme spolu a to byvame nedaleko od seba. On radsej sedi pri PC ako by mal ist so mnou von...ani k nejakemu vyjadreniu citov z jeho strany nedochadza...o spolocne stravenych nociacha leboa ktivitach mozem len snivat...v restauracii mi je zvycajne trapne, pretoze ani neprejavi snahu zaplatit celu veceru (som financne nezavisla, avsak muzi v mojom okoli sa takto nespravaju). Mali sme aj vazny rozhovor a ja som navrhla rozchod, on bol proti...chvilu to bolo fajn, avsak naozaj len chvilu... Neviem co si o tom ymsliet...som pomerne verny typ, nerada sa rozchadzam...toto je valstne len moj druhy vztah. Ale nie som stastna, neviem co si mam o tom mysliet. Mam ho rada...ale naozaj neviem ako dalej :/

rozumiem ti

slobodna: omyl, znalkynou ma titulujes ty. je to asi tak podstatne ako to, co som dnes mala na ranajky.

ja hovorim len na zaklade svojich pozorovani a skusenosti. a nemyslim, ze som kompetentna samu seba nejako titulovat. a ani nikto iny nie je.

rony26

nuz nemozem celkom suhlasit, ale riesenie to fakt nema to mas pravdu...este taky maly teoreticky priklad...ja si nehladam partnerku napr. na zaklade toho ci vie varit (lebo by to bolo dost obtiazne,vlastne pozorovanie), ale potesilo by ma keby som videl aspon snahu to postupne zmenit...a to sa tyka aj dalsich veci...ak dlhodobo nevidim ani tu snahu, tak vztah nabera smer slepa ulicka a je jedno ci ide o muza alebo zenu...tam je namieste ukoncit to a hladat si niekoho kto vyhovuje viac, povazujem to za celkom logicke a prirodzene

rozumiem ti

zena je primarne naprogramovana na udrzanie rodiny.

z textu to nemusi byt uplne jasne. moje prsty nestihaju mojim myslienkam :)

rozumiem ti

rony: :) takto. zeny idu do vztahu srdcom, muzi hlavou (zvacsa), aby bolo jasno. nepausalizujem, o to tu nejde. najdu sa aj "obratene" pripady.

u zien zvacsa funguje model: zalubim sa, predstavujem si, ze je to na cely zivot... blabla. u muzov je to zvacsa hlava a aj kalkul, co je pre nich dobre. zbytok neriesia. hovorim o mysli, ako to priblizne prebieha. samozrejme, aj uz zien sa stane, ze casom ostanu "znudene", zacnu byt nespokojne a potom robia kraviny. ale percentualne by som povedala, ze u muzov to takto prebieha vo vacsej miere, hlavne ak ma deti, je naprogramovana primarne na udrzanie rodiny. chlap je zvacsa! naprogramovany na vlastnu spokojnost. tot vsjo. zase len moje pozorovania a nevypustam tu tvrdenia, ci je to dobre, alebo zle. mne je to jedno, je to proste tak.:)naco riesit nieco, co aj tak riesenie nema.

jajka001_

rozumiem ti - podla mna to nie je take jednoduche :) predsa len, citova vazba, rodinne zazemie, zavazky - a naješ sa aj v reštike :D

rony26

pockat, pockat...a naopak to neplati? zeny (niektore) neporovnavaju? "nevazia"? co si raz zavesia na krk toho sa drzia cely zivot?

rozumiem ti

jajka: nie celkom. u muza - teda na zaklade mojich pozorovani - je to nieco ako miska vah (vyjadrene obrazne). akonahle ma "ta druha" o par "uzitocnych" vlastnosti, vedomosti naviac, nie je o com.

nerozumejte mi zle, mne osobne je to jedno :) vyratuvam len to, co som za tych par rokov "kazenia vzduchu" vypozorovala. podotykam, pohybujem sa zo 98% v muzskom prostredi.

rozumiem ti

adamkrt: iste.. haha. ale ked stretnete taku, ktora to pre vas robi, bez mihnutia oka balite u starej kufre, napriek tomu, ze mate plnu h.-usta toho, ako vam to nevadi.