zasadity Saforelle a prirodzene kysle PH

Príspevok v téme: zasadity Saforelle a prirodzene kysle PH
janulaBA

Dobry den,

zial uz 2 mesiace riesim opakovane gyn. tazkosti (zapaly prevazne sposobene candidou) a pri poslednych testoch mi zistili mierne zvysene PH (normalne (3,8-4,5 no moje je 4,7) a tym padom slabsiu odolnost. Mam uz dlhsiu dobu velmi stresove obdobie, tak za tym vsetkym bude asi oslabena imunita. Dalsi lekar mi zas odporucil denne pouzivat Saforelle. Prekvapilo ma, ze ten ma ale PH praveze zasadite, tak nechapem, akym sposobom moze byt tento vhodny. Naopak - nemoze pri mojich problemoch byt skor skodlivy? Nebol by napr Rosalgin vhodnejsi?

RNG

Candida je najma v crevach, tam ju treba vynicit a nahradit probiotikami, ktore vyrabaju dost obrannych latok pre boj s roznymi nakazami v tele, vcitane vaginalnych.
Aj vagina ma svoje probioticke prostredie, su dokonca probioticke vaginalne cipky. Ale hlavne "sidlo" candidy su creva.
Hladaj na Google.sk pod candida, rng
kde popisujem protikandidovu dietu as doplnky, ktore ked dodrzane obvykle vynicia kandidu v tele za 2 tyzdne. Teda pokial nie je roztiahnuta po inych vnutornych organoch, vtedy to trva dlhsie. Protikandidova dieta a protiplesnova dieta a doplnky su zhruba rovnake.
Pouzivanim antibiotik ci uz ako pridavok ku krmivam zvierat alebo ako lieky sa v nas meni flora smerom ku kvasnym kulturam a plesniam, najma ked to podporuje aj dieta bohata na volne jednoduche cukry a jemne skroboviny a chudobna na vlakniny.
Preto je dnes dolezite brat probiotika, aspon obcas pre istotu pre kazdeho.

Opakujem, kazdemu radim brat selen, zinok, jod, vitaminy C, D-3 E, pripadne K-2,
aspon raz tyzdenne lyzicu lecitinu na cistenie ciev od tukovo-bielkovinnych nanosov,
probiotika na zaistenie spravnej crevnej flory