Ucitelia na strednych skolach - plat

Maoam

moj znamy ucil sto rokov na skole na SVK, cely zivot sa fakt nenarobil, uplne leharo, co mam priamo od neho, bezne o 12 doma :D, kopa prazdnin :DD, on povedal, ze on si schvalne vybral to povolanie a este nacierno doucuje a ma sa super (aj financne)

lost

nj, sovenske ucebnice a OSNOVA s pred 50 rokov.. to je super :D
a maloktory ucitel ide mimo osnovu..
ucit fakt nie je lahke, to musi mat clovek asi v krvi :)

Maoam

0vecka: kamoska je ucitelka (NJ/AJ) na nemeckom gymnaziu a je to makacka, suhlasim s tvojim opisom, ktory si podal o priatelke.

0vecka

2 lost problem om je aj to ze napr som sa celu strednu skolu mohol naucit doma a za kratsi cas... mali by robit lepsie knihy a hlavne ucit to co maju a kludne som mohol uz od 10 rokov robit a ucit sa po veceroch... :)

0vecka

2 lost problem je ze spusta ucitelov nevie ucit... moja babenka je ucitelka a to by si mal vidiet ako vyzera u nej priprava... nosi pivo na vysvetlovanie exponencialnych funkcii robi prezentacie skoro stale ... ked niekto nieco nepochopi tak je z toho smutna a tak... na slovenku? nechapes? tvoj problem.... casto sa ucitelia ani neobtazuju prist do triedy ... chodia neskoro a seru na vsetko... kebyze ja toto robim v praci tak by vyrazili....

lost

taka skola moze mat 500 ziakov?
a z toho tak 25 ucitelov..

tj 250 platov rocne..

250*400 = 100 000 eur len cisto na platy..

100 000 / 500 = 200 Eur by mal kazdy ziak dat na stol, aby mali ucitelia minimalne platy..

Podla mna by mali mat plat okolo 900-1400 eur priblizne.. Ale ziadny ucitel typu "ziaci, robte si co chcete"
A ktory slovensky priemerny ziak si moze dovolit dat 400-700eur rocne na studium?

A kde su energie, hnutelny majetok, a to najdolezitejsie - BUDOVA..

Mne sa zda, ze zo systemu niekto systematicky vycuciava peniaze, a preto je vsetko stale v deficite :)

lenze KTO :D

lost

suhlasim ze platy su na zaplakanie , ale je to chyba ucitelov..
maju strajkovat, ako greci :)

neni mozne, aby sa nejaky trulo co len stoji niekde na seba lepsie zarabal, ako ucitel, co vzdelava populaciu.

hold ale tu vidim problem v tom, ze skolstvo je zadarmo.. na sukromnych skolach maju isto viac..

je to priserne komplikovany problem, lebo aj ked si myslim ze zakladne vzdelanie by malo byt zadarmo, tak nepaci sa mi ze to mnoho ludi zneuziva..

cely system zanikne :) takto to nejde, kazdy odrbava kazdeho..
je to domino..
a to nezastavi len tak niekto..

Jetodostzle

Pre Dobru Vilu.
Naozaj nechcem byt zla, ale musim reagovat. Na Recepcnu clovek nemusi studovat 5 rokov na univerzite. Ucitelia su jednoznacne na Slovensku zdierani!!! Vec je to tych €500 ci €600 eur smiesny plat za odrobene hodiny vysokoskolaka, ci je to 7-8 hodin! Bezohladu na prazdniny, tie su dolezite na psychicku pohodu. Vsetkych, co tak oponuju by som zavrela do triedy s 30 -32 ziakmi a na strednej si to mozu nasobit minimalne 6 hodinami a osobitnymi psychickymi emocionalnymi teenegerskymi problemami....ktore ma kazdy, ktory rastie a vyvija sa! Som zvedava, co by povedali po 3 mesiacoch byt vstrehu s ocami na chrbte.
Ja ucim v anglicku na vynikajucej skole a pod £2000 v cistom na mesiac by som tu ani neucila!!! Ved clovek je pedagog a psycholog a este co zaroven. Uci sa tu od 8:15 do 17:00-18:00 a vsetky pripravy a keby tolko neplatili a nebolo tych prazdnin, tak sa oplati robit niekde inde. Obdivujem nasich ucitelov! A stale vaznejsie uvazujem, ze Ked sa vratim na Slovensko ucit nebudem. Hlavne, ked si rodicia este dovoluju povedat, ze ucitelia dostavaju plat za nic!!!
Hroza!
Ps: Kde su tie tabulky s platmi? Nech ani nesnivam, ze budem na Slovensku este ucit.

Abc defghijk

Pre Dobru Vilu.
Naozaj nechcem byt zla, ale musim reagovat. Na Recepcnu clovek nemusi studovat 5 rokov na univerzite. Ucitelia su jednoznacne na Slovensku zdierani!!! Vec je to tych €500 ci €600 eur smiesny plat za odrobene hodiny vysokoskolaka, ci je to 7-8 hodin! Bezohladu na prazdniny, tie su dolezite na psychicku pohodu. Vsetkych, co tak oponuju by som zavrela do triedy s 30 -32 ziakmi a na strednej si to mozu nasobit minimalne 6 hodinami a osobitnymi psychickymi emocionalnymi teenegerskymi problemami....ktore ma kazdy, ktory rastie a vyvija sa! Som zvedava, co by povedali po 3 mesiacoch byt vstrehu s ocami na chrbte.
Ja ucim v anglicku na vynikajucej skole a pod £2000 v cistom na mesiac by som tu ani neucila!!! Ved clovek je pedagog a psycholog a este co zaroven. Uci sa tu od 8:15 do 17:00-18:00 a vsetky pripravy a keby tolko neplatili a nebolo tych prazdnin, tak sa oplati robit niekde inde. Obdivujem nasich ucitelov! A stale vaznejsie uvazujem, ze Ked sa vratim na Slovensko ucit nebudem. Hlavne, ked si rodicia este dovoluju povedat, ze ucitelia dostavaju plat za nic!!!
Hroza!
Ps: Kde su tie tabulky s platmi? Nech ani nesnivam, ze budem na Slovensku este ucit.