Ako sa tvoria nosne hlieny?

jan79

dobry den chcem sa opytat ci nepoznate neaky volne dostupny liek resp.kvapky ktore preliecia nosovu sliznicu,,asi pol roka ma trapi upchaty nos,po "vysmrkani"automaticky kycham a slzia mi oci.viac krat som prechodil nadchu,a som prilezitostny fajciar,,dakujem

RNG

Sliznica je polopriepustna, tj cez nu sa mozu vylucovat z tela materialy. Pri zvysenej cinnosti buniek tesne pod povrchom sliznic vplyvom zvysenej hladiny histaminu sa vylucuju z celej sliznice hlieny(mucosa) a tvoria ich specializovane mukozne bunky.
Viac na
en.wikipedia.org

hmmmmmmmmmmm

hlieny sa tvoria stale,special.bunkami
sliznice nosohrtanu.pozostava zjednosdusene z vody a mucinu-hlienotvornej latky,ktora sa chem.sklada z proteinov a cukrov.s tym rozdielom,ze ked sme zdravi, su cire, tekute ,prehltame ich a ani si ich neuvedomujeme.. hlien pomaha zvlhcovat sliznicu a chranit ju/zachytava cudzie castice a mikroby/.ak vsak dojde k zapalovej reakcii, ci alergickeho, virusoveho, bakterialneho charakteru,alebo ineho, hlien sa zahustuje ,a meni vlastnosti.pri alerg.reakcii je aj zvysena tvorba.vseovecne pri virus.ochoreniach je riedky a bez farby, pri bakter. meni farbu, ztla,alebo zelena, a moze aj zapachat a s primesou krvi..-tato teoria vsak sa v dnesnej dobe vyvracia.samozrejme ze toto nenahradza diagnostiku , treba brat do uvahy celkovy nalez, ako kasel, teplota,vysetrenie nosohrtanu,hrudnik...

misohirko

no hej, to viem,vdaka, ale chcem vediet samotny proces vzniku tych hlienov,(chemia,reakcia, fyzika, mechanika,....?)??????? dakujem

misohirko

no hej, to viem,vdaka, ale chcem vediet samotny proces vzniku tych hlienov,(chemia,reakcia, fyzika, mechanika,....?)??????? dakujem

jajka001_

nosne hlieny sa ti tvoria, pretoze tam mas nejaky zapal alebo infekciu , je to vlastne odpad a ten musi ist z tela von
sliny to je nieco ine, tie potrebujes, pretoze v nich su traviace enzymy, ktore pomahaju pri rozklade potravy