Krivý zub - druhý rezák

Príspevok v téme: Krivý zub - druhý rezák
rikky

Mám jeden problém, čo sa týka zubov. Keď mi začali vypadávať mliečne zuby, nemal som problém, až na jeden. Druhý rezák, čiže druhý zub na hornej čeľusti (u mňa konkrétne napravo) mi nechcel vypadnúť akokoľvek som sa ho snažil dať von. Druhé zuby mi už začali rásť a samozrejme, aj druhý rezák - lenže začal rásť za mliečnym zubom. Po čase mi mliečny zub vypadol a za ten čas narástol aj druhý zub - krivo. Teraz mám 16 rokov a mám s tým problém. Pri usmievaní to je vidno a keď rozprávam, vyzerá to, ako keby mám medzeru a žiaden zub, nakoľko je dosť vzadu. Strojček som nemal, neveril som, že by mi to vyrovnalo zuby tak, ako by malo. Teraz riešim, či si ten zub dať vytrhnúť a nasadiť na normálne miesto nejaký umelý - to zas neviem, koľko by stálo, takže ide tu aj o cenu, alebo počkať, či sa to trošku nevyrovná, aj keď šance tomu nedávam skoro žiadne... chcem sa preto spýtať, že čo s tým. Videl som pár ľudí, čo mali presne takto zuby ako ja, normálny chrup, až na tento daný zub. A pravdu povediac, mne samému to dosť vadí, len ako som spomenul, neviem čo s tým, najradšej by som si to vytrhol sám...