Plnou parou vpred

Príspevok v téme: Plnou parou vpred
DevilsAngel

Ahojte dieťáci :) Tak dnes je môj veľký deň, rozhodla som sa že začnem na sebe makať, pretože mám pocit že mám nejaký zlý prášok na pranie, všetko mi je menšie a menšie...
Ak sa aj medzi vami nájde niekto kto má dosť toho otrasného pohľadu do zrkadla nech kľudne napíše a pokecáme, poradíme, podržíme :)
------------------------
Správna výživa, životospráva www.zdravie.sk

majka_21

Pastelka, mne byva tiez nevolno z niektorych jedal. Vcera som bola pri sestre na obed, ked som je pomahala s malym a ona robila na obed fasirky. Zjedla som 2 male fasirky a potom mi az do vecera bolo nevolno - mozno preto, ze vyprazane nejem takmer nikdy, zvykla som si na dusene a varene jedla. Pecene znesiem akurat zemiaky alebo pecenu ryzu v trube. Co sa tyka toho jedenia doma, som rada, ze si mamka zvykla na to, ze nejem vsetko, co navari. Vzdy sa snazi spravit polievku a druhe jedlo. A ked mi druhe jedlo nechuti, tak vie, ze si dam iba polievku a nenuti ma dalej jest. Vie, ze ja sa najem, ked budem hladna a ze sa snazim jest pravidelne a "nedietovat". Ja som vcera po plavani zjedla 1/2 keksika. Dnes by som rada sla do posilovne, tak snad sa mi to podari. Ja na brigadu idem az v piatok a sobotu. Za chvilocku idem obedovat, neviem sice co :-). Myslim, ze mame uvarenu kuraciu polievku a nejake masko (asi dusene kuracie). Prajem tebe a vsetkym ostatnym "spoluchudnucim" krasnu nedelu :-).

pastelkaa

majka, tak môj jedálniček tiež nikdy nie je a nebude ukážkový, ale cítim, že mi jedlo, ktoré je robené tak klasicky nerobí dobre. Potom som doma zjedla tony ovocia a uplne mi to došramotilo organizmus. Nejako som si zvykla na to svoje a akonáhle si dám niečo iné, napr. koláč, alebo tak, buď si telo pýta ďalší, alebo ma preženie. A jedla som tak ako doma rodičia 3 dni, takže som uplne mimo..nechápem prečo. Nikdy sa mi to nestalo. Ja som bola dnes 2 hodiny na korčuliach, úžasne bolo, celá som bola mokrá, ale stálo to za to :). Akurát som si zabudla vziať niečo na jedenie hneď po korčuliach, tak sa mi teraz troška krúti hlava. Uvarila som si dve vajíčka, síce tučné, ale mala som potrebu. Zajtra som na brigáde celý deň. Inak tiež som sa rozhodla zaradiť pohyb najčastejšie ako to pôjde....

majka_21

Pastelka, ja svoj jedalnicek nemam ukazkovy - jem to, co mi chuti, len si to rozdelujem do jednotlivych porcii (nevzdavam sa sladkosti - jedine, coho som sa vzdala viac-menej su sladke malinovky a kofola - tie uz nemam moc rada, radsej si dam kavu). Ono vies, neberiem to moc tragicky, ked sa mi narusi jedalnicek. O mesiac chystame oslavu synovcekovych narodenin a chystame posedenie. Nebudem absolutne riesit, co mozem, ci drzim dietu alebo co... Proste narusi sa mi jedalnicek, tak sa mi narusi. Ono vies, pokial je to len 1 den, tak je to v pohode podla mna. Ale cvicit chcem chodit dalej. Dnes som bola na bazene, zajtra by som rada isla do posilovne, ak mi vyjde cas. Som rozhodnuta chodit aspon 4-5x do tyzdna cvicit. Dnes som si kupila plavky, lebo tie stare sa mi zosuchali uz z tolkeho plavania :-), kupila som si take pekne ruzovo-biele 2-dielne. Su super. Bala som sa, ci v nich nevyzeram tucna (cislo 42), ale vyzera to celkom fajn, aj ked nejake kila este by mohli ist dole. Ono, co sa tyka chudnutia, moja motivacia su promocie a kupa siat a schudnut by som rada schudla este 12-13 kg. Takze si myslim, ze sa to spravi...

pastelkaa

Ahojte, vau majka, tak to je super, keď si aj okole všíma, že si schudla a keď už vyzeráš dobre v plavkách :), šikulka si. hm, vodný aerobik môže byť paráda, určite je to namáhavejšie ako klasický, vo vode je väčší odpor ako na vzduchu, tiež som nad tým jeden čas uvažovala, ale hanba mi to nedovolila...
ja som si totálne ale totálne nabúrala organizmus tým pobytom doma, neviem sa spamätať akosi, hnevá ma to strašne, lebo dnes ráno som nedokázala vôbec jesť, tak som mala potom na školení dva koláčiky a banán, obed ryža so zeleninou a tofu, ale dosť neskoro. teraz a večer netuším, čo budem, lebo hladná nie som. Som na seba nahnevaná, lebo mi to krásne išlo a teraz som unavená, s chuťou na sladké, a nechuťou ku všetkému ostatnému. Kúpila som si čokoládu, lebo som neodolala, 90%, je strašne strašne hnusná, jedno moje šťastie, že po pol kocke alebo jednej kocke už viac celý deň sladké nechcem ani vidieť (inak som to už riešiť nevedela). Včera som bola zase na dlhej prechádzke, teraz sa chystám na korčule na také dve hodinky intenzívneho korčuľovania, tak uvidím ako a či vydržím...Budúci týždeň idem zase domov, takúto hlúposť ako som spravila teraz už nespravím nikdy a povedala som, že nech si myslí, kto chce, čo chce, nech sa po návštevách urážajú, ja si svoj jedálniček nenaruším ani raz, pretože potom sa to so mnou spustí a telo si pýta stále viac a viac toho, čo nechcem, aby malo.ach

majka_21

Chloe, ja som teraz prisla z prace domov utahana ako kon :-) a na veceru som si dala iba jogurt. Viem, je to asi malo, ale v lete mi jest nechuti, tak aspon nieco. Inak som mala normalne ranajky (celozrnny rozok so syrom), desiatu (nektarinku a hrusku), obed (halusky s kapustou) a veceru teraz jogurt. Inak som vypila asi 2 l vody, ale este si spravim cajik. Proste ma viac smadi.
Inak to plavanie mam rada aj ja. Poznas casopis Dieta? Prave je tam super clanok o plavani. Ja som kedysi chodievala kazdy den plavat, ale teraz uvazujem nad tym, ze budem chodit plavat tak asi 3x do tyzdna a 2x do tyzdna (zvysne 2 dni stale som v praci) by som chodila do posilovne. Totiz tam sa pise cosi v tom zmysle, ze len zo samotneho plavania sa nechudne (co je asi pravda, lebo som schudla trosku malo), ale ze je potrebne aj posilovat (myslia tym asi posilovnu). Takze ja by som toto skusila skombinovat a uvidime co a ako :-). Ach jaj... kiez by tie kila uz boli prec :-).

chloeee

ahojte...
no pravdupovediac posledné štyri dni stále plávam a popritom behám.. takže som už určite čo to schudla,ale nevážim sa radšej. Včera som veľa zeleniny nejedla, tak dneska to skúsim dohnať :)) a behať pôjdem až večer, teraz som dosť unavená zo včerajšku.. :))ˇPOradíte mi niečo dobré na večeruu ?

majka_21

Pastelka, ani ja nemozem ist darovat krv. Ma to 2 dovody: mam paniku z ihiel a to pred kazdym odberom :-). A ten druhy dovod je, ze ked mi teraz hovorila vysledky odberu krvi doktorka, tak jej prva veta znela "darkyna krvi z vas nebude :-)" - ja som na nu pozrela ze co a ako myslela... a ona ze mate malo krviniek (uz neviem ci biele ci cervene) :-). Takze ani nemozem ist. Inak: dnes som si prvykrat v zivote vyskusala super sport - vodny aerobic :-). Bola som poobede na kupalisku a akurat hodinku po tom, ako som prisla urobilo kupalisko 0,5 hodinu vodneho aerobicu. Takze zaplavala som predtym co-to, potom som si dala aerobic a bolo to super :-). Celkom sa mi to zapacilo, mozno niekedy skusim aj normalny aerobic :-). Ale pobavila ma poznamka mojej mamky: "ja neviem, ci to dievca pribera ci chudne..." - sestra, ktora bola tiez s nami na kupalisku povedala, ze v plavkach uz vyzeram dobre. Takze si myslim, ze skor chudnem :-).
Bikerka, no ja makam od januara a stale mam niekedy nervy, zeby to mohlo ist rychlejsie. Ale len co si spomeniem na jo-jo efekt z minulosti, hned ma nervy prejdu :-).

pastelkaa

Ahoj majka, gratulujem k tým dvom kilám, šikulka :). a dobre, že len železo ti chýba, to môže byť aj skúškovým obdobím a stresom, aspoň ja som to mala po maturite aj s kamarátom, kedy sme chceli ísť darovať krv, ale preto sme nemohli a doktorka nám vravela, že to bude tým stresom a vyčerpaním organizmu.
ja som bola včera na dlhej prechádzke, až ma nohy boleli, dnes brigáda celý deň a zajtra mám dohodnutý bicykel, tak sa teším :).

majka_21

Bola som si pre vysledky odberu krvi a lekarka mi povedala, ze mam nedostatok zeleza (-5,8 a hranica je 6,6 alebo tak nejak) a nizky tlak. Beriem preparat, ktory obsahuje zelezo a o mesiac mam ist na odber znovu. Budem sa snazit si stravu este viac skvalitnit, aby sa mi hladina zeleza upravila (mala by som jest spenat a podobne veci, ale mne sa z toho zdviha zaludok - ale vravela mi, ze mi pomoze aj kvalitna cokolada aspon so 70 % obsahom kakaa alebo samotne kakao, tak som si uz kupila tu cokoladu).
Inak, nevazit som sa nevydrzala a postavila som sa s malou dusickou na vahu. Moje prekvapenie dnes bolo, ze mam o 2 kg menej uz - 77,5 kg :-). Moj ciel je teda asi 65 kg. Ale to ma este vela casu. Ale jem pravidelne, snazim sa. Je to narocne, v lete mi nechuti jest, ale pokusam sa stale nieco do seba dostat. Cvicit som nebola asi 5 dni uz, ale zajtra si pojdem trosicku zaplavat.
Bikerka, kdesi som pocula, ze ak chudnes, chudnes vzdy z celeho tela, nielen z brucha napriklad. Podla mna ti pomoze kazde cvicenie alebo sport, co ta bude bavit.