Štúdium na vysokej škole

Príspevok v téme: Štúdium na vysokej škole
di_va

Ahojte,
mám taký problém a neviem si s ním poradit,som prvý rok na VŠ(externá forma).Prvé 2 skúšky som zvládla uplne super..ale este mám pred sebou 4..a neviem sa pohnúť dalej.Jednu stranu sa učím celý den,neviem prísť na ten správny systém učenia.Veľmi by mi pomohlo,keby ste tu sem napísali aké praktiky používate pri učení,možno niečo si osvojím aj ja a bude to len a len lepšie..Dakujem :O)

Slobodna

som ti poskytla rady ako sa učiť a na mne to funguje. Tak buď chceš rady a niečo zmeniť alebo sa len sťažovať.

di_va

V sobotu skúška a ja neviem este polovicu učiva:((((....neviem ako to zvládnem..niektorí moji spolužiaci majú skoro všetke skúšky za sebou a ja ešte 4:(...ked si nieco zapamätam a idem sa učiť dalsie veci,ostatné zabudnem akonáhle sa naučím niečo nove....:(...asi to nezvládnem ani psychicky,ani časovo:( a to som ešte len prváčka:(

veves

ja som tiez externe, ale az od II. rocnika. nikdy som nechapala ako sa niekto moze zacat ucit 2-5 dni pred skuskou. jak vyorana mys som nan kukala ked mi to vravel nakolko ja som to uz asi dva tyzdne (niektore aj mesiac) priblizne hustila po castiach do hlavy kazdy den. mame aj ustne... no od veci. dobre je citat to, zvyraznovat si a snazit sa pochopit. pred skuskou este preletiet tie zvyraznene veci.

whee_ee

Hm, my máme písomné skúšky, takže buď viem alebo neviem, nevykecám sa :D Bifliť sa neviem, tiež sa učím tak, že si to čítam, potom si skúšam úlohy, testy a teoretické tak, že si to dookola opakujem a potom si urobím kvázi osnovu a podľa nej si to opakujem... že ku každému výrazu povedať, čo k tomu povedať viem...

bibi123

ja som sa vzdy na skusky ucievala noc vpred, cely den som spala, zobudila sa o 22hej a tahala, pokym nebola skuska... Ked bola skuska o 15-30, tak som z nej mala Acka, ked bola skuska o 8mej, tak som z nej mala E/Dcka:O) Ku koncu som prisla na lepsi system, nic sa nebiflit, ale precitat si knihu a sucasne si viacerymi farbami zvyraznovat dolezite pasaze a potom, kym bol este cas, ciat si len tie zvyraznene... Ked som sa biflila poucky, nebolo to velmi efektivne, trvalo to vela casu a aj tak som si to potom nepamatala presne... pri novej metode, som sa snazila pochopit problematiku a vzdy som sa na skuske z toho vykecala:o))), nastastie, vacsine docentov nejde o to, aby si rapotala poucky, ale aby si vedela aplikovat vedomosti, chapala jednotlive vazby a prepojovala zistene poznatky

Slobodna

ak sa to človek iba nabiflí tak sa mu to uloží iba do krátkodobej pamäte a veľmi rýchlo mu to z hlavy vyfučí. V tom linku sú veľmi dobré rady ako učivo dostať do dlhodobej pamäte, keď si už dám s niečím námahu tak chcem aby to tam aj ostalo.

Slobodna

ten čas od 9-11hod. je podľa biorytmu najlepší na učenie, okolo obeda a poobede zvyčajne nastáva útlm. Ale ak ti to tak vyhovuje, tak je to ok.
Ja ich tiež zvyknem kombinovať, skutočne najdôležitejšie pri učení je nezhnusiť si to sama sebe a učiť sa s radosťou.

bikerka

Slobodna

jat tie dve metódy kombinujem...je to super :)
aj si to čítam nahlas a aj mám všetko vyznačené a farebné..

naopak mne ide učenie lepšie poobede alebo večer...

bikerka

skús si učivo rozdeliť, napr ked mas pred skúškou 5 dní tak si to rozdel na 5 dní..na kazdy den nieco..uricte sa to neuč všetko naraz...a ked ti to nejde do hlavy len si to dookola čítaj a niečo sa na teba určite nalepí...