Hypnoza? Kineziologia? Neurofeedback?

Príspevok v téme: Hypnoza? Kineziologia? Neurofeedback?
foxXx

Ahojte zaujímalo by ma či má niekto skúsenosť s jednou z týchto vecí. Pretože už neviem ako ďalej ...mám 21rokov ešte do konca minulého roka som robil ale tento rok je niečo hrozné. Bez práce, bez poriadnych aktivít (okrem snowboardingu) ale aj na ten mi už došli peniaze, možno sem tam bowling, prítomnosť kamošov ale v druhom meste v mojom rodnom v ktorom trávim vačšinu času sa ani nedajú robiť normálne aktivity (LM) proste ľudí tu poznám dosť ale s vačšinou z nich som uplne stratil kontakt (FB priatelstva pre mna nič neznamenajú) ...kontakt som stratil asi preto lebo nejakych 7 mesiacov dozadu sa skončil 8 ročný vzťah vďaka ktorému som bol odrezaný od sveta neustále psychicky vidieraný a obmedzovaný (vlastne kvoli tomu sa skončil lebo už som nevládal) ...nehovorím že predtým som sa lepšie cítil von medzi ľudmi alebo čo mal som aj ťažké detstvo (otec sa vo mne videl a preto mi všetko zakazoval aby som vzorne študoval atd atd atd ...) to trvalo dovtedy dokial sa naši nerozviedli ..otec odišiel zostal som s mamou ale vždy ked som s ním citim pred ním veľký rešpekt ... nikdy som však nemal problém nadviazať komunikáciu a vychádzať s ľudmi robil som si čo som chcel ale akonáhle prišiel ten vzťah bol som pod "papučou" a to ma uplne dorazilo ...počas toho vzťahu som si začal klasť otazky čo bude až to skončí čo budem robiť a tie dávam dodnes napriek tomu že mám užásnú priateľku a pár dobrích ľudí okolo seba plus vela známych ...proste poslednú dobu trávim bud s priatelkou alebo doma neviem isť medzi ludi lebo v tom nevidim zmysel neviem o čom sa s nimi baviť mam z toho strach a následne depky hocikedy nad tým premýšlam aj doma a je to ešte horšie ...vo vnútri cítim že chcem byť stredobodom pozornosti ale v reale sa to podoba až na SF ...navyše som chronicky unavený a nedokážem sa sústrediť a neviem už ako dalej aby som viedol spokojný život preto chcem vedieť čo z tohto by mi mohlo najviac pomôcť ...samozrejme sa s tým pokúšam bojovať aj sám známi a kamaráti nič na mne nebadajú vraj si to iba nahováram ....sebavedomie už mám uplne niekde pod urovnou zeme zakopané tak neviem čo s tým poradte prosim ...dakujem

alternat

No áno kineziologia môže len pomôcť na časť s tých symptómov vlastná skúsenosť.
Toto mi príde ako tak trochu dosť klasická depka (ktorá dokáže ale nepríjemne prekvapiť a obťažuje)
Ide o to, že akoby sa človek nevedel tešiť a tak.

Na toto by som osobne použil dve veci - kineziológia a terapia, ani jedno nemôže uškodiť. A obidve s tým vedia niečo urobiť a sú na to určené.
Ja som to vyskúšal pred dvoma mesiacmi u známej v Bratislave a nemôžem zlého slova povedať.

muchotravka

neviem, ci by ti spominane moznosti v nadpise pomohli. Podla mna by ti bolo lepsie sa ti o tom s niekym porozpravat, poradit sa. Cize podla mna psychoterapia...

angela85

no toto je tazke, chyba ti nejaka aktivita, mozno robota, skola, nieco co ta zamestna a mozno keby si precital nejake knihy, su rozne psychologicke knizky, ktore ti pomozu, ukazu ti novy svet, co tu bol aj doteraz, len si videl inak. musis si svoju mysel nejak zamestnat. skus sa nejako somovzdelavat ci si najdi nejakeho konicka, alebo skusaj vselijake roboty, mozes v tomto smere este riskovat a experimentovat