intolerancia laktozy

Príspevok v téme: intolerancia laktozy
lactosa

vie prosim niekto poradit, co vlastne smiem jest? ved to hnusne mlieko je skoro vsade. tolko ludi uz trpi alergiou na mliecne vyrobky, preco sa nevyraba viac sojovych, pripadne bezlaktozovych vyrobkov? ved nielenze sa nenajem, lebo vsade je mlieko, smotana, alebo aspon susene mlieko, o cokolade mozem len snivat, ale dokonca aj v cukriku a tabletkach je laktoza!! co preboha mozem jest? aj tak mam len 45 kil... ((((

taiko

Osmelim sa a skusim odpovedat. Ja si myslim. ze laktoza sa v tele nemoze ulozit, lebo je to cukor (teda zmes cukrov). Ked sa nestravi, prejde do hrubeho creva a tam dojde k rozkladu cukrov bakteriami. No a z toho mozu potom vznikat toxiny, ktore mozu prejst do krvi a vsakovako nam skodit. Okrem toho moze byt nasledkom toho kysnutia, hnacka, bolesti brucha, plynatost a tak.

taiko

zabudol som spomenúť:
Veľa bezlaktózových produktov majú napr v DM drogerii, alebo aj v eshope Pecivarni Liptovsky hradok (www.pecivarne.sk)

taiko

Drahá lactosa. (ináč vskutku trefný nick)
Netreba zúfať. Nie je to také hrozné, ako sa na prvý pohľad zdá. V každom prípade chápem Tvoju zúfalosť a zdesenie. Moja žena si prešla tým istým. Najprv sa jej zmocnila panika, lebo ona mlieko milovala a predstava, že ho už nemôže bola pre ňu nočnou morou.
S tou laktózou máš pravdu. Je všade, aj tam kde by sme ju nečakali. Tu sa dá naozaj robiť len to, že budeš pozorne čítať príbalové letáky. Ja by som na začiatku vylúčil laktózu úple. Len tak dáš totiž svojmu telu šancu, že si oddýchne a prelieči sa. A potom je dosť možné, že sa po čase telo intolerancie zbaví a opäť bude vedieť laktózu stráviť. Nie je to však pravidlom.
Čo sa tých náhrad týka, uz je na trhu množstvo výrobkov, ktorými môžeš mlieko vo svojom jedálničku nahradiť. Sójový, mandlový, ovsený, špaldový nápoj. Miesto masla môžeš používať ghee (aj keď treba poevadať, že ghee môže obsahovať laktózu). Vynikajúcou vecou pri varení je kokosové mlieko. Čokoládu si tiež nemusíš odopierať.(viď tuto www.jedloakopriatel.sk), Proste možností je viacero.
Ako bolo už spomenuté, nakoniec môžeš použiť aj tie enzýmy, ktoré pomôžu s trávením laktózy, či odlaktózujú mlieko. Skús pozrieť na moju stránku, kde sa tomu venujem trošku obšírnejšie. (www.jedloakopriatel.sk) )Možno Ti tie info tiež trošku pomôžu. Veľa zdaru a sily prajem. A hlavne úsmev.

RNG

Na trhu je plno enzymov, ktore vedia spracovat laktozu aj mliecne bielkoviny. V anglictine sa nazyvaju Dairy enzymi. Brane spolu s mliekom ho pomozu stravitt, brane na prazdny zaludok precistia/odmoria telo od nerozlozenej laktozy a roznych mliecnych bielkovin.
Ak ti nieco v tele chyba,da sa to doplnit, na to su potravinove doplnky.

lost

niekto nemoze ani soju atd...

a hladas nieco konkretne kde nie je laktoza, alebo cokolvek co by sa naslo ?

a ked v zlozeni vidis:
"moze obsahovat stopy mlieka"
tak to uz hned uplne vyradis?

anjelik9

ak mas intoleranciu tak by ti mal zabrat laktazan kvapky do niečoho kde je laktoza nechať 24 hod odstát abo tabletky ktoré sa dávajú pred konzumáciou niečoho v čom je laktoza

lactosa

dakujem pekne. je to zaujimave, len tam zabudli uviest, kde sa to robi. skusim to niekde vyhladat... este raz vdaka.

anetanet

Pekny den prajem, pozrite si v archive relaciu Reflex zo 4.3.2011 - je to o vylieceni alergií biorezonancnou terapiou pristrojom Bicom 2000. Je to zaujimave...
video.markiza.sk