Mrazena zelenina v polievka, je zdrava?

mango.tree

tak s tymi enzymami to nie je zas tak cierno-bielo, varene = mrtve. enzymy na travenie si vyraba nase vlastne telo, rozne zlazy v nom, takze ked nejete surove, neznamena ze vam isto nestravi jedlo, to je blbost ako mraky. nastudujte si biochemicke procesy v tele, kde sa co vytvara a potom sa ohanajte tymi zdravostravujucimi pouckami. ja zastavam nazor, ze zlata stredna cesta, urcite je surova zelenina lepsia ako mrazena ci varena, ale povedat ze polievka je nezdrava? no urcite lepsia varianta ako sa tlacit udeninami. to su uz dost extremisticke nazory, ze jest len surove vsetko, to by clovek este skakal ako opica po stromoch, keby sa nenaucil varit si potravu, vdaka tomu sa nam vyvinul mozog a odlisil nas od zvierat (vedecke teorie, netvrdim ze 100% pravda, tak ako to ale ani vy nemozte 100% vyvratit ;) )

rhea

dalsia citacia z akv:

Mnohé dôležité látky zo zeleniny a z ovocia sa lepšie vstrebávajú po ich tepelnej úprave. Z vareného špenátu získa vaše telo 5-krát viac železa ako zo špenátu surového a z dusenej mrkvy najmenej 3-krát viac karotenoidov ako z mrkvy surovej. V surovom stave z nich potrebujeme vitamíny B a C, nie enzýmy.

rhea

citujem zo stranky akv:
...A keď budete žiť v tomto blude, ani nebudete tušiť, že tie „živé enzýmy“, na ktorých si tak dávate záležať, „zahynú“ v kyslom obsahu žalúdka (enzýmy sú bielkoviny, ktoré sa inaktivujú nielen teplotou nad 40° C, ale napríklad aj kyselinami) skôr, ako sa stihnú dostať do čreva a do krvi. Okrem toho: doteraz nebolo preukázané, že by sa rastlinné enzýmy po konzumácii dostali do krvi a mali tam nejaký špeciálny efekt. Aj enzýmy z ovocia a zeleniny sú bielkoviny a ak by sa dostali celé a funkčné do krvi človeka, boli by preň alergénom, podobne ako bielkovina kravského mlieka alebo ustríc alebo arašidov.

Lilly

Tak Hammel to užasne vystihol.

Varená = mrtvá, bez enzýmov, bez života.

Takže tu zbytocne riešite, či mrazená je zdrava, či nie. Či uvaríte polievku z mrazenej alebo zo surovej zeleniny. Ta polievka zdrava nie je.

thrasherr

ja si mrazenu zeleninu len roztajem v horucej vode z kohutika potom ju dam do misky prisipem primerane mnozstvo ovsenych vlociek dam tam jeden kotagge cheese bylinkovy , trochu bieleho jogurtu a ked mam tak aj trochu sweet chilli pre chuť ... a mam take nizkokaloricke chutne jedlo na tanieri jak hrom ....

vsevedka

V mrazenej zelenine sa zachovava vela vitaminov, samozrejme kvalita zavisi od spravneho uskladnenia. To je vzdy na obale napisane, ako dlho mozeme zeleninu uskladnovat v mraznicke (zavisi to i od minusovej teploty mraziaku). Co je vsak dolezite, pred varenim ju nidy nerozmrazujeme a ak sme uz nahodou vacsie mnozstvo rozmrazili a chceme ho znova do mraziaku odlozit je to chyba, pretoze zeleninu nikdy opatovne nezmrazujeme.

Mrazena zelenina je zatial najlepsou variantou tej surovej, cerstvej nezmrazenej. Urcite lepsou ako susena, ci sterilizovana. Mrazena ma najvacsi podiel vitaminov z uvedenych sposobov. Bujony velmi zdrave nie su, rovnako ako instantne polievky, ale pokial je to len obcasna nahrada vtedy, ak nemame dostatok casu na inu kuchynsku pripravu, tak je to v pohode.

Ak by niekto chcel skutocne maximum pre svoje zdravie, su na nasom trhu (sice ojedinele) take druhy mrazenych zelenin, ktorych kvalita je v tom, ze maju zachovany najvacsi obsah vitaminov i chuti pri takzanom rychlozmrazeni. To spociva uz podla nazvu v rychlozmrazeni, na ktore sa pouziva co najkvalitnejsia zelenina, ktora sa v co najkratsom case od zberu specialne rychlozamrazi. Cenovo je vsak trosku nakladnejsia.

smii

klaraaaa
polievku robim podobne ako ty, plus do nej este nahadzem nejake knedlicky - krupicove, sunkove, pecenove a pod.
Nevidim na tom nic zle. Kedze casto nevarim, stavalo sa mi, ze cerstva zelenina mi zacala v chladnicke hnit. Pri mrazenej toto riesit nemusim.

hammel

No úplne vyhovujúce to nieje ak keď nezdravé sa to tiež nedá nazvať. Proste niektoré vitamíny sa stratia a väčšina ostane. No nejde o vitamíny ale hlavne o enzýmy a tiež už tam vôbec niesu. Enzýmy sa zničia pri teplote vyššej ako 52 stupňov. Ak nemáme enzýmy tak nám nefunguje dobre ani trávenie. Proste polievka je už proste mrtve jedlo, ktoré síce obsahuje ešte množstvo vitamínov ale to najhlavnejšie teda enzýmy sa úplne zničia.

nenormalne

ahoj.ja som zas pocula,ze mrazena zelenina je prave naopak zdrava.uz len tym ze je mrazena,tak v nej ostavaju tie vitaminy.