Vsetko je o peniazoch?

Príspevok v téme: Vsetko je o peniazoch?
chudobka

Uz 10 rokov som sama s dvomi detmi a stale viac sa citim spolocensky "mimo". Nie len preto, ze vacsinou sa stretavaju cele rodiny, ale najma preto, ze za vsetkym su peniaze. Ludia okolo mna robia aktivity, na ktore su zase len potrebne peniaze, ktore ja nemam, a tak si stale viac zijeme same pre seba. Nenudime sa - vela sa rozpravame, chodime do prirody, hrame sa spolocenske hry, robime rozne kreativne veci - ako rodina fungujeme super, len ma trapi, ze sme take izolovane. Dokonca sa tak citim aj v rodine - zase iba my sme ti, ktori maju problem s peniazmi, a tak som vacsinou ticho a len pocuvam, na ake vselijake kruzky deti chodia, kde boli na dovolenke, lyzovat... A casto mi je z toho smutno. Naozaj musi byt vsetko len o tom jednom?

elsa5.5

sú aj na škole poukazy pre deti len tam sú niektoré krúžky kam môže ísť,neviem kto má na to nárok,treba sa na to informovať:)

lost

To by som nebral az tak tragicky.

Vezmi si ze, ti co sa chvalia ze "boli sme lyzovat" su v podstate tiez len "chudobny co nemaju peniaze" lebo by mohol k nim prist niekto, kto by mohol povedat ze "boli sme lyzovat v kanade a na vrchol svahu sme skakali z vrtlulniku"

Cize nie je lyzovacka ako lyzovacka..

Uprimne povedane, ludia co sa vytahuju ze na nieco maju, su extremne UBOHI, lebo ... lebo nezalezi na tom kolko maju penazi, ale zalezi na tom co sposobuje ich spravanie. A ked sposobiju co i len malu bolest inemu, bolest ktorej by sa dalo zabranit DRZANIM HUBY, tak to je jednoducho neeticke.

Je najlepsie sa oddtrhnut od tychto ludi, aspon to ignorovat a "nesutazit" dookola ze "aha, sused ide na lyze, MY MUSIME TIEZ" "aha, sused ma auto, MY MUSIME TIEZ" atd atd

Tym sa nenavazam do zakladatelky temy, ale do ludi co sa vychvaluju, kde boli ako boli atd, lebo predpokladam ze niecim neskutocne trpia, menejcennost?

Nie kazdy, no ale uvedomenie si S CIM a KOMU sa pochvalim je lahsie ako facka, cize ziadne vyhovorky neberiem.

A ako uz bolo spravne poznamenane, da sa zit aj "zadarmo" alebo mat hobby ktore nic nestoji.. Prechadzka v lese (no ak nedostaneme pokutu za nieco) je zadarmo.. v meste tiez. pozriet film doma namiesto kina tiez. ROZPRAVAT SA s rodinou - to je cinnost dnes EXTREMNE cenna a peniazmi NEVYVAZITELNA.

Len si vezmime, ze kolko deti TRPI lebo nevidi rodicov, nevie s nimi komunikovat, ale "peniaze maju"...

Bohuzial, dnes je vsetko o peniazoch (ktore mimochodom maju takmer nulovu hodnotu) a tak je to tazke.. Ale da sa. Resp. prvy krok je kaslat na kecy inych ludi ze "ty nemas euro na vstupenku?" To je proste otazka ktoru moze zadret v nespravny moment len clovek co ma IQ pod hodnotu 70. V opacnom pripade, ak ma silne reci, tak by tu vstupenku daroval (zaplatil).

Dnes 2 z 3 rodin nema dost penazi na to aby si usetrili na dovolenku mimo SR. Dokonca ledva na chatu na Slovensku. Lenze o tych sa nepise v novinach, o tych sa nehovori nikde, len medzi sebou. Preto to vyzera tak skreslene podla mna.

Problem nie je blbost ludi, ze sa nevedia zabezpecit, problem je neferovost systemu, ktory ryzuje na gigantickych masach ludi (90% ludi?) a fyzikalne ich nepusti vyssie, cize... je to znacne zle, chyba to jednoznacne nie je v jednotlivcovi..

Je tazke povedat "nie" dietatu, ked sa opyta, ze ci moze ist na ten a ten kruzok.. No netusim ako to vyriesit. Jedine ze by to robili neprofesionalne, alebo pockat, vyrast, dospiet a potom za financnej sstability dat sancu inym detom - prave takym istym detom a to zadarmo.. (vysledny efekt by mal byt ten, ze za 1-2 generacie dostane brutalne vela deti sancu, i ked na to nemaju peniaze).

K zaveru by som dodal, ze dlho to uz nemusi trvat, tato skazena spolocnost sa skor ci neskor rozpadne,
diagnoza: stravena sama sebou.

A snad potom bude lepsi svet pre kazdeho :)

PS:
Otazne je, ci prispievatelka "chudobka" je izolovana, alebo ci to nie je nahodou naopak, ze ta spolocnost je izolovana (izoluje sa) od nej (a ludi v podobnej situacii). Konieckoncov sa odizoluju este viac a potom nastane ta spominana diagnoza spolocnosti :)

elsa5.5

zasa ked sa nad tým zamyslím,aj tá rodina ak je dobrá pomôže,bratovi ked sa narodil malý ešte nemali také lepšie zamestnania,aj finančne aj inak sme pomohli,malému som pokúpila plno hračiek,aj oblečenia aj všetko čo potrebovali,starali sme sa celá rodina aj teraz sa môžu spoľahnúť keby niečo potrebovali,aj na ten klavír chodí na spev,ale hovorím je to aj o tej rodine aká je a ako môže pomôcť.....

miska1917

Chudobka ano je to tak,dcera sa chce lyzovat ucit,na klavir chodit a slo by jej to je taka energeticka a hovoria ze ma talent na vela veci ale ako to zvladnut?Ma tu kamaratov ktri sa jej chvalia co vsetko maju kde boli a ona nie ze by to ziadala ale mne je luto ze nemozem im to dopriat.

Hammel nestazujeme sa len konstatujeme ze nam je luto ze im to nemozeeme dopriat v takej hodnote aku by si zasluzili.
A nehovor ze si za to mozeme sami lebo aj to som uz pocula.

chudobka

hammel, mam deti s nadpriemernym IQ (oficialne od psychologa - nie moj nazor) a nemozem ich podporovat v rozvijani ich talentu. To by Ta nenastvalo, ked vidis, ze deti, ktore maju problem zvladnut bezne povinnosti do skoly, mozu chodit na kruzok, aky si len spomenu? Ale o to mi ani tak neslo, ked som zakladala tuto temu - skor ma stve ta spolocenska izolacia.

hammel

Dajme tomu, že nemáte peniaze nazvyš ale máte dobrú rodinu s ktorou dobre vychádzate, máte výborné deti tak ešte stále si myslíte, že vám niečo chýba? Chýbajú vašim deťom tie drahé aktivity a krúžky? Zrejme im to nechýba.

chudobka

miska, hovoris mi z duse, ja sice pracujem, ale prijem nemam ktovieaky a deti uz vacsie, takze aj tych vydavkov je viac...

miska1917

Ahojte som 4r sama a mam dve deti,a u mna je to stejne rovnake ako u teba chudobka.v rodine su vsetci starsi ako ja zadany maju dobrych manzelov,domy,chaty peniaze a ked sme na nejakej oslave rodinnej citim sa akoo cierna ovca rodiny.Som este na MD ale v septembri idu uz do skolky ja do prace a dufam ze sa to troska zmeni.Ja byvam u rodicov ale nic moc.
Co sa tyka muzov??ako nechcela by som ostat sama,ale ked mate deti je to tazke niekoho najst.
Ako si to napisala stela krasna upravena a moct vzdy sa stretnut kedy oni chcu a nechapu ze mate deti ze sa musite predovsetkym o ne najprv postarat.Takze sme sami.

chudobka

dakujem vsetkym za reakcie, viem ze doba je zla, o hodnotach ani nehovorim - viem, ze s tym nic neurobim. Najviac ma ale trapi ta izolacia. Mozno je to preto, ze mam "stastie", ze okolo mna su naozaj najma ludia s narocnymi aktivitami a ja mam casto pocit, ze som vzduch. (Asi som uz aj ja ovplyvnena vsetkym tym konzumom.) A mozno je to este horsie preto, ze som uz tak dlho s detmi sama, ale muzi mi tiez pripadaju strasne povrchni - zena musi byt krasna, upravena, atraktivna... a ti v pozitivnom zmysle ini su uz asi zadani, pretoze ked im zalezalo na rodine, detoch... tak ich maju. Mam 38 rokov a neviem, co by som mohla zmenit.