tehotenstvo a fajcenie

Príspevok v téme: tehotenstvo a fajcenie
mamka777

Dobry den, chcem sa spytat ci tvrdnutie brucha v tehotenstve moze sposobit aj fajcenie. Ja som totiz nedokazala prestat fajcit, tvrdnutie brucha som casto nemala, ale dneska mi stvrdlo asi 7krat po sebe. Myslela som si, ze to je tym ze som bola dnes na zatazovy test a z neho mi nebolo dvakrat najlepsie. Kazdy clovek mi hovori inak o tom tvrdnuti. Jeden povie ze sa bat nemusim, ze to je normalne lebo maternica je sval tak sa prirodzene stahuje. Druhy povie ze to normalne nieje ze musim ist lezat do nemocnice, dneska som citala clanok jednej doktorky a ta povedala ze tvrdnutie brucha je normalne ak neprekroci hranicu 20krat za den, a po 34.tyzdni moze brucho stvrdnut aj 30krat za den, tak teraz neviem. Co sa tyka fajcenia, nenavidim sa za to, ale jednoducho mi to neda, mam dost zatazenu psychiku a vela ludi mi aj povedalo ze tie nervy viac ublizia dietatku ako tie cigarety. Moja mamina nefajcila vobec, zacala az ked ostala tehotna, fajcila od 6.mesiaca, a potom aj pri druhom tehotenstve fajcila normalne a aj pri mne. Dneska som sa rozhodla ze prestanem fajcit, no mam strach ze ked som tak dlho fajcila (buduci tyzden zacinam 7.mesiac), ze si babetko na to uz moc zvyklo a prestanim mu ublizim, ak je uz navyknute. Viem ze vela z vas ma tu odsudi kvoli fajceniu, a nebudem sa tomu branit, ale ked ja som tak blba :((( ... Velmi ma to mrzi, keby mozem vratit cas tak by som nefajcila vobec, ani pred tehotenstvom. Bohuzial osud mi nadelil inak a ja sa s tym neviem pobit, som zbabelec a slaboch.. Prosim poradte mi niekto, vynadajte mi nech sa uvedomim, alebo ma povzbudte svojimi skusenostami ako prestat. Bola som aj na 3D sone a tam doktor povedal ze mala je v poriadku, iba ze je o dost mensia nez by mala byt ale ze sa nemame strachovat lebo ze este stale je to v ramci normy.. Strasne ju lubim a umrela by som keby sa jej daco stane, no sama jej moc nepomaham tymi cigaretami. :((((( Vyfajcim tak 4 lahke za den, vzdy po troske, nie celu naraz. Viem ze je jedno v akom mnozstve, alebo ci su lahke ci tazke, nemozem si pomoct, prosim o pomoc, surne!!! :(((((

lionesssssss

mamka, ja nie som gynekológ, ani študent medicíny... :)

Rozhodne bude najlepšie ak sa spýtaš svojej gynekologičky, ale bolesti, ktoré sú spôsobené stolicou, nijako nesúvisia s maternicou. Mnoho krát sa stane, že žena v panike uteká do nemocnice, lebo cíti tlaky a bolesti, a nakoniec sa ukáže, že to boli len zastavené vetry. Ak sú tie bolesti vyslovene len pri stolici/pri hnačne, tak sa podľa mňa nemusíš báť, najmä ak máš všetky gynekologické vyšetrenia v poriadku ako píšeš. Ale rozhodne to skonzultuj s gynekologičkou...

Good Luck a prajem krásne tehotenstvo a zdravé bábätko :))

mamka777

lionesssssss-
podla tvojich slov a odbornych vyrazov som usudila ze asi mas viac skusenosti, ci dokonca aj nejaku tu odbornu prax, ospravedlnujem sa ak sa mylim. len ma napadlo ci by si mi vedel odpovedat i na tuto otazku:
Este pred tym ked som nebola tehotna som mavala pri hnackach ukrutne bolesti v bruchu, az ma zalieval pot pri vykonavani potreby, ale ako nahle som "dokoncila", bolesti zmyzli a ja som "fungovala" dalej, nikdy som sa nad tym nejak nezamyslala, kedze vsetky vysledky mi dopadali dobre. Teraz ked som tehtona, beriem tabletky na doplnenie zeleza, a tie ze vraj zvyknu skoro stale prehanat, co ma tiez trapi, pretoze neviem co sa deje v bruchu ked mam tie bolesti, ci to nemoze dietatku nejak ublizit, ci su tam neni nejake krce alebo co.. doktorky som sa zatial nepytala, kedze vsetky vysledky doteraz boli vzdy dobre, aj podla sona a krvnych odberov je aj mala v poriadku, lenze mna to uz nebavi "potit" sa na zachode s ukrutnymi bolestami.. Vies mi poradit??

mamka777

milovna za slovo blba sa neospravedlnuj, ja si to plne uvedomujem. ale na to ze niekto mi poradi nezabudnem, lebo viem ze nie som jedina, ktora ma takyto "problem", nasej susedy vnucka je tehotna, fajci, huli travu a este aj pervitin berie, kamoska zase fajci dost cigariet a este aj tazkych, strasne sa nervaci, kolkokrat mam pocit ze dostane infarkt, bije svojho priatela, chodi po discotekach.. to by som nikdy nerobila, ja nie som vobec krcmovy tip, aj jeden pan ma pozval na kavu do jedneho podniku ohladom prenajatia bytu, ale odmietla som, lebo neznasam podniky, krcmy, ja radsej s priatelom sedim doma pri filme, alebo sa prejdeme so psom. ja take take deti ktore maju take matky nemozem lutovat, lebo aj ja s mojimi surodencami mame taku maminu a podla mna nieje neschopna, keby si fajcila tolke dlhe roky co ine zeny, mozno by si ich vedela pochopit, ale to nemyslim v zlom, len tvrdim ze kto nevyskusa nevie...

lionesssssss

alergie, astma, ADD, ADHD, zaostávanie v celkovom vývine, problémy s učením, atď... to všetko môže byť dôsledok fajčenia

lionesssssss

Aja, čo znamená "choré" ? nikto tu netvrdí, že ak žena fajčí tak sa jej narodí dieťa s mentálnym postihnutím a navyše bez rúk a bez nôh...

Aja02

Ja poznám dosť veľa žien, čo fajčili počas tehotenstva a majú úplne zdravé deti, tak tu toľko nestresujte. Určite nie je zdravé, že fajčí a mala by to obmedziť aspoň na 1-2cigarety denne, ale nie je pravidlo, že keď žena fajčí, tak dieťa bude choré.

siwonka

kamaratka ked bola tehotna a fajčila, chcela prestať ale sama doktorka jej povedala ze nech uplne neprestane kedze dlhe roky fajčila predtym...

lionesssssss

smutnucka, to sú len alibistické kydy žien ktoré sa nedokážu vzdať cigariet kvôli vlastnému decku...

pošli mi nejakú relevantnú štúdiu, kde sa píše , že stres negatívnejšie vplýva na dieťa počas intrauterinneho vývinu ako cigarety...

to by tá žena musela mať iný stres aby to bola pravda... ale stres, že nemôže fajčiť rozhodne nevyplýva na dieťa horšie ako samotné cigarety

smutnucka999

ja nehovorim ze odbornici to odporucaju, ale som citala niekde nazor doktora ze niekedy sa stane ked silna fajciarka prestane cez tehotenstvo fajcit tak vtedy sa tomu dietatu moze nieco stat, lebo to telo matky bolo zvyknute na cigarety, neviem ti to presne vysvetlit, citala som to na nete v jednom clanku a pisal to tam doktor..

a ked ma clovek v dospelosti nejake zdravotne problemy, tak to neznamena ze to musi byt kvoli fajceniu..napriklad moja babka fajcila ked cakala uja a ten ma teraz 45 rokov a v zivote nemal ziadne problemy...a zas naopak, moja mama nikdy nefajcila a ked porodila brata tak ten mal vahu 1,8 kg...to zalezi od vela veci a nie len od cigariet..horsie na dieta vplyva ked je zena cele tehotenstvo v strese a ma psychicky problemy jak nejake nakazene dve cigarety za den

lionesssssss

smutnucka, odborníci povedali, že žena ktorá fajčí má fajčiť aj počas tehotenstva? aspon netáraj...

cigarety majú teratodénny účinok na dieťa, a že ste niektoré zdanlivo "v poriadku" aj keď vaše matky fajčili, to sa vám len zdá... neviete ktoré problémy, ktoré máte alebo budete mať, spôsobilo fajčenie... a spýtajte sa vašich mám na vašu pôrodnu váhu...