udrzat sa na VS stoj co stoj?

Príspevok v téme: udrzat sa na VS stoj co stoj?
LiviaVS

Na rovinu, skola ma od zaciatku nebavila ale teraz priam trpim, neznasam ju, nenavidim, obera ma o dusu, o pokoj a rozum. na strednej som sa ucila dobre ale bolo to vydrete hodinami sedenia, takze keby som ,,normalna,, tak sa neucim dobre. nuz ale teda kazdy vravel ze treba vysoku tak hybaj, sla som. vravela som si ze zvladli ini, tak trocha hadam pretrpim a niako to zvladnem tiez. uz nezvladam. a to som len druhacka. nezvladnem ani toho pitomeho bakalara. same keci, nepotrebne veci, nic neviem aplikovat do praxe, ani ostatni co robia v danom obore to tak nerobia a ani nebudu (v druhaku som sla na externe, denne bola strata casu).
tieto dva roky mi pridu ako 10 rokov, citim sa jak starena. tento semester som totalne necinna. sedim sice na kazdej prednaske ale duchom som inde, max. sa teda nieco naucim, vravim si ze musim ale na dalsi den si nic nepamatam. najhorsie je, ze kazdy vtlka do hlavy ze bez titulu sa nic neda. a ja som z toho na nervy. mam pocit ze keby vyletim tak to je koniec zivota a skoncim v tescu. viem ze je to len posrata vysoka a su horsie veci ale uz mi z nej a z tejto doby d*rbe. lebo je to treba! nie som ani ten priebojny typ, co vie zalozit uspesny podnik.
v kazdom pripade mam pocit ze 2 roky som uplne premrhala, bola nepotrebna, necinna a mrzi ma to strasne. mozno som premarnila sancu robit nieco dolezite, byt uzitocna (nebodaj by ma to aj bavilo ale to je ,,sajnsfikšn,,.) nechapem ani na co to sem pisem ked už dve hodiny sedim nad vypoctom obratu dovozu vyvozu a nenapisala som ani meno. tak aspon vdaka za cas

Tekvica324

petrusik, dobre si spravil, ze si isiel za tym co chces, kiez by som aj ja vedel, co by bolo pre mna najvhodnejsie...

petrusiiik

ahoj:) presne viem ako sa citis, ja som bola sice trosku inak na tom. V septembri som nastupila do prvaku na bolo to hrozne uplne ma ta skola nicila nemohla som chodit domov no proste hrozne, tiez som chodievala na prednasky ale bola som duchom inde..a tak som s tym sekla v decembri a som naozaj stastna no ja som chcela ist na inu VS na ktoru som si teraz dala aj prihlasku a je to blizko kde byvam mam tam kamaratov tak sa tesim, dufam ze ma zoberu :)aj ked neviem kde by som sa zamestnala bez titulu to je tiez pravda, ale takto sa nicit tak to nie..

Tekvica324

to je tazko povedat v com si viem seba predstavit, potreboval by som nabrat nejake pracovne skusenosti a zatial to boli len brigady, tak ja by som bral hocico hlavne nech to je v cudzine a popritom sa ucim cudzie jazyky, to ma celkom zaujima, tak tuto oblast by som si chcel zdokonalit a potom sa uvidi...

Linguistics

A co ine mi ostava, plakat? To uz bolo, a urcite este aj bude. Som si ale za tie roky prezila svoje. A toto je len dalsia vyzva, snad lepsie dopadne :) Clovek sa uci cely zivot.
V plane mam - odchod z tejto uzasnej krajiny, nova skola, zivot s priatelom. Samozrejme, ak to moji rodicia 'preziju' :)

Tekvica324

siel som na pravo, lebo ako 15.rocny som este nevedel co chcem v zivote robit resp. co studovat, takze to bolo cisto nahodou..
a teraz to dost lutujem, ale co uz nad roziatym mliekom by sa nemalo plakat :)

a ty to mas vyborne ked sa vies dohovorit az troma jazykmi, urcite by si sa niekde uplatnila,
ja tiez snivam o tom, aby som sa vymanil z tohto slovenskeho streotypu, chcem zazit nieco ine, hlavne nech je to mimo Slovenska/:

LiviaVS

Prečo si vlastne šiel na právo? Ja študujem dopravu. este aj strednu som taku mala takze teorie mam po krk.z jazykov anglicky a mierne francuzsky, spanielsky.neviem kam, hocikam. zazit zivot pred tym nez zacnem dozivat v stereotype.
Linguistics: niaka vesela si z toho celkom hm:)co mas v plane?

Linguistics

Haha :D Ja som tretiacka na dennom studiu. Mala som pisat bakalarku teraz, ale nepisem. Az v dalsom 'stvrtom' rocniku, kt. je fest drahy. Ale tiez som sa rozhodla, ze sa na to vykaslem. Nebavi ma to, je to nanic, a este to ani nezvladam :) Teraz v zimnom semestri som tolko predmetov neporobila, ani som nemala snahu, lebo som si vravela - ved aj tak uz tento rok skoncim. Je mi samej pred sebou trapne, ale co z toho, ked to nefunguje.. :)

Tekvica324

Ja chodim na pravo na Slovensku, a poviem ti, ako clovek sa tak natrapi a nic z toho, lebo po skole ziskat potrebnu 3.rocnu prax nemam sancu ak nemam vplyvnych rodicov alebo znamych...
a tie stresy neustale, stale prenasam nejaky predmet, ale sice aj ked ho spravim nakoniec, ale na tie stresy nezabudnem do konca zivota,
a u mna je este problem, ze aj keby som skoncil, tak nasi to nepreziju, ze som to proste sa nedokazal naucit, ale oni nevidia, ake je to tazke a ked ma clovek k tomu este odpor, tak je to dvojnasobna tarcha na psychiku...
a v zahranici aj tak neuznavaju slovenske skoly,tak je to zbytocne, ja jazyky az tak dobre neviem, ale urcite po skonceni skoly planujem odist zo Slovenska, len sa obavam toho ako si najdem pracu, s pravom je to strasne tazke...
a ty Livia co studujes? a kam by si chcela odist? ake jazyky vies? :)