Problem s nohou a chrbticou

Príspevok v téme: Problem s nohou a chrbticou
Martin92

Zdravim. Pred priblizne rokom u mna zacali problemy s nohou. Mam pocit, ze to nastalo tesne potom, ako som si natiahol sval. Odvtedy sa zhorsoval pocit, akoby sval na stehne bol kratsi a nemozem ho plne natiahnut. Je to chronicka bolest, niekedy silnejsia, niekedy slabsia. Po nejakej dobe (priblizne pred dvoma mesiacmi) som prisiel na to, ze ked si lahnem na rovnu tvrdu zem, tak mi v spodnej casti chrbtice (tesne nad zadkom a panvou, ak to musim povedat takto) pukne, stavce sa akoby napravia a bolest je omnoho slabsia, ale stale je tam. Pripadne ked si puknem klby otocenim v posteli (ak otocim spodnu cast tela do inej polohy oproti hornej). Bol som s tym aj u doktorky. Podla jej slov mam mierne zvlastne tvarovanu (akoby prehnutu) spodnu cast chrbtice a ta mi tlaci na lumbarnu oblast, co moze sposobovat problemy. Som objednany na neurologiu, priblizne tyzden, ale stale som nemal cas tam ist. Tiez som si vsimol, ze v oblasti kde sa spaja panva a lava (bolestiva) noha mi tiez puka (klbove pukanie, tiez tam je stale).

Preco sem pisem, ked mozem ist k doktorom? Pretoze pojdem, ale tiez ma zaujimaju dalsie (mozno aj odborne) nazory a skusenosti na tuto temu :).

Preto budem vdacny kazdemu, kto pomoze.

S pozdravom,

Martin

filip88

Martin, mam/mal som velmi podobne symtpomy ake opisujes. U mna sa zacali vyskytovat priblizne 2 roky dozadu. Minuly rok som si musel pravidelne niekolkokrat do tyzdna 'prepukat' driekovu chrbticu zkrizenim hornej a dolnej casti tela a tym ju uvolnit. Dost som sportoval (beh, florbal, trochu plavanie) a kedze symtpomy neboli akutne, neriesil som ich s lekarom. V decembri 2014 (26rokov) mi vyskocila stavcova platnicka L5S1, 2cm...dost zle...odvtedy je to moje najhorsie obdobie zivota, 3 mesiace som sa ledva hybal, teraz uz ako tak... Nezacalo to u mna urazom (zvycajne - seknutie pri dvihani tazkeho bremena), ale najskor bolest vyzarovala do pravej nohy a postupne sa to zhorsovalo. Chcem povedat, ze pravdepodobnou pricinou (aj podla lekarov) bolo dlhodobe pretazovanie driekovej chrbtice. Taktiez prispel fakt, ze nemam spravne drzanie tela - mam dost vyraznu lordozu (prehnutie driekovej chrbtice), ktore nie je zdrave a prispieva k pretazovaniu; dalej sedave zamestnanie, hraval som florbalovu ligu, dost behal a pritom som mal nedostatocne spevnene telo. Teraz lutujem, ze som symptomy (stuhnuty a bolestivy driek a zadok po sedeni...) nezacal brat vazne odkedy sa zacali vyskytovat. Na konci min roka som mal 198cm a 87kg (teraz som schudol na 82kg), hlavne v oblasti pasa velmi stihly. Ak sa aspon trochu nachadzas v mojom opise, odporucam Ti to zacat riesit este predtym ako sa problemy zhorsia...

silviklh

ahoj,ja mam tiez stale pukanie v panve a tiez mi puka tak ako tebe,kde sa spaja pavna a noha,ale mne prava,v podstate klb.bohuzial so ms tym este nebola ani u dr. dufam,ze dopadnes dobre