Sama si už neviem rady

Príspevok v téme: Sama si už neviem rady
Drobec_Mima

Ahojte,volám sa Mirka,mám 17rokov a väčšinu dospievajúcich slečien,aj mňa trápila moja postava.. v 15tich rokoch,som mala 80kg,a keďze som sa bála,že si môj chlapec nájde krajšie,CHUDŠIE dievča,začala som držať diétu.Najprv,som len obmedzovala niektoré "ťažké" jedlá,neskôr mi stačilo najesť sa len máličko(obmedzovala som aj príjem tekutín) no časom som mávala závraty a kolapsy.V novembri minulého roku ma hospitalizovali dehydrovanú a zoslabnutú.Vtedy,som mala už "len"64 kg,no po infúziach,nemocničnej strave a nutridrinkoch som pribrala kilo.Keď som sa postavila doma na váhu,a videla som že ručička ukazuje 65 kg,povedala som si DOSŤ,a všetko čo som zjedla,vyvrátila som.Pocit viny mi nedovolil nechať to v sebe.Časom,behom mesiaca som prestala jesť.. SKoro úplne.. na 24hodín mi stačil len jeden nízkotučný jogurt,alebo balíček BeBe sušienok.Takto,som sa od konca decembra fungovala do tohto apríla.Keď som sa postavila na váhu u lekárky,zalamovala rukami nad mojimi 49mi kilami.Medzitým,sa somnou rozišiel chlapec,kvôli ktorému som to celé začínala.Po preplakaných nociach,som do mesiaca schudla ďalšie 4kg.S necelými 45imi kg,ma lekári posielali na psychiatriu,no vďaka mamke,ktorá stála vždy primne,som sa tam nedostala.Snažila som sa znova učiť jesť,aj keď som celú noc trávila na wc-ku v kŕčoch žalúdka.Začali mi vypadávať vlasy,lámať nechty,celá som doslova vyschla.Blízky,aj lekári mi už nedávali veľkú šancu,no po endoskopii a "prebití"žalúdka som sa doslova ROZŽRALA! Teraz sa proste neviem kontrolovať,jedlo musím pred sebou doslova skrývať,jem aj vtedy keď nemám hlad! Jem nonstop! Po nociach sa budím s tým,že by som jedla,ráno,prvé čo urobím,mMUSÍM si dať hocičo,čo schytím do ruky,celý deň niečo jem,a jem veľa.. Vždy musím ochutnať všetko čo je v chladničke,VŽDY. Nemám problém zajedať jedlo jedlom,sladké slaným,horké kyslím.. a následne to VŽDY kvoli pocitu viny vyvrátim.. ;-( a takto sa u mňa strieda anorexia s bulímou už rok.. a ja si už naozaj neviem sama rady.. Buď nejem vôbec,alebo sa prežieram.. ! PROsÍM POMOŽTE MI NIEKTO ! ;-((

smajliQa

hovnocuc :
chodim na hriby, do lesa, na prechadzky, na zahradu, ...hram tenis, bowling,
chodim korculovat, do fitka, na bicykel, plavat,

a tiez som zevraj az priliz chuda...

co ked som chora,? lebo to mam v hlave ze to musim robit.. jaj ale ste vsetci mudri strasne..

hovnocuc

To je to, čo všetci tučnejší robia zle... sú už takí leniví, že miesto toho aby si vyšli na bicykel, do prírody na turistiku, alebo či už len popolievať záhradku radšej budu doma sedieť za telkou, alebo kompom a nebudú žrať... potom to tak dopadne... veď možeš veľa žrať, ja tiež veľa žerem (pod pojmom veľa myslím napr. na obed 17 palaciniek), ale chodím na hríby, na záhradku, do lesa, rúbem drevo a všetky podobné práce. Plávem, byciklujem, lyžujem... a som chudý :)

smajliQa

bibisa a evcca...

tak teraz tu evcca dava rady, a hlavne ze jej samej to trvalo desat rokov.. hm.. fakt krasa.. to je urcite clovek, od ktorehos i chcem brat priklad teda..

ja nezvraciam.. a ani na nikoho nezvalujem vinu,,,, a mate pravdu ze je to o chceni asi,,,, ale to je to,, ze my NECHCEME pribrat...

je to psychicky problem., ziadny iny...

User_37597

TAK A TU MATE PRIKLAD...STELESNENY ROZUM JE EVCCA....
GRATULUJEM TI A VELMI TA UZNAVAM ZE SI TO DOKAZALA.NIE AKO TIETO SLECNY.

evcca

ja som si ppp presla a trvalo to 10 rokov, vracala som vsade a aj 10x denne. cely problem je o chceni, tak nechapem vase ufnukane vyplakavanie. tiez som si narazila hubu, ale neverim, ze sa to neda porazit, ked niekto chce. ppp je charakteristicka tym, ze baby sa chcu citim slabe, a niektore lutovane. toto si treba uvedomit, ze aj ked mate ppp nie ste nicim vynimocne, aj ked ste v to asi dufali. tak nefnukat, navstivit doktora a bojovat.

karoliiiiink

Bibisa

ty sice myslis, ale nechapes to vobec...ten, kto to sam nezazije nepochopi
mozes sa ty cudovat do bezvedomia - to je skratka zavislost ovela horsia ako fajcenie

problem je v hlave - myslenie, je to psychicka choroba
a ani to ze si tie dievcata plne uvedomia svoju vinu im nepomoze...
jasne ze sa im protivi zvracanie..ale oni to musia urobit, jednak ze je to uz navyk a tiez nechcu pribrat - niekdy to uz ide samo
a ked sa prezeru do prasknutia tak vyvracat to uz bude pre nich asi pocit ulavy...citala som ze taka bulimicka pocas jedneho zachvatu priberie aj 3 kila ...a bohvie kolko ich za den maju

User_37597

no to sa dalo cakat ze clovek sem napise nazor co si o tom mysli a ze ho hned vsetci odsudzuju :)
cakala som ze toho bude viac ale no este nieje neskoro.
vy dve co ste mi napisali nikdy ste nepovedali od hnevu nieco co by ste ale v skutocnosti nespravili?hm?
mna nezaujma skutocnost ze by nikto nechcel byt mojim dietatom lebo to neni realne ale ja som vam (slecnam co tym "trpia") napisala ze vsetko zvlaujete na vsetkych len nie na seba.napisala som pravdu ako to je a co si myslim ja.no a moj nazor nezmenite.

pozri ja fajcim.viem ze to neni dobre ale zatial mi to vyhovuje.garantujem ti ze ked budem chciet prestat tak prestanem.
cigareta chuti skoro vsetkym co fajcia ale sorry ale ako mozete byt zavisle na vracani?nepochopim to,je to hnusne,vsetko vas boli,zaludok na vode,kazia sa vam zuby....proste na tom neni nic prijemne..
ja som sa sem neprisla hadat ale prisla som povedat co si o tom myslim.

Sharon85

Drobec_Mima, sorry, ale ja mam pocit, ze ty prestat ani nechces. Pises tu o svojom probleme, ktory je dost vazny, a uplne ta chapem. Lenze potom ti tu kopa bab napise co mas a co nemas robit a ty riesis svoju vahu?!?! Chapem, ze to je v psychike, ale preco si tie rady neberies trosku k srdcu?? Citas ich vobec?? Precitaj si napr. co napisala jhasdf. Tam mas odpoved na tvoju ziadost \"poradte mi niekto ako oklamat ten hlupy hlad\". A boli tu navhry ist za psychologom. Asi to bude naozaj nevyhnutne, mozno ti to je blbe, ale ber to tak, ze ked nas boli hrdlo, ideme za obvodnym, ked nas boli dusa, je na rade psycholog. A osobne si myslim, ze tvoja mam urobila chybu, ked ti \"vybavila\", ze nemusis ist na psychiatriu. Aspon na sedenia ta mala nechat ist, ved ocividne ti zatial nikto nepomohol, tak to skus. Prvy krok si uz urobila - si si vedoma toho, ze je to zle, takze si na velmi dobrej ceste. Drzim palce a hlavne aj zacni nieco robit. Mozno je to tazke, ale prave ten lekar ti pomoze sa cez to dost co najsetrnejsie.

smajliQa

bibisa.. no riesila by si to fakt nedobre, pretoze to mas take iste jak keby si zmlatila fetaka,,,, co mu to pomoze,? tiez si odskoci a pichne si.. no a taka bulimicka si odskoci na wecko... to je cele..

ja by som ale nedokazala zit s tebou keby si moja mama.... nie kvoli tomu ze by mi branila v tom, lebo viem ze je to hlupe, ale kvoli tomu ze by som jej tym ublizovala...

viem ze by sa len trapila kvoli mne, a to by som nechcela. neostala by som pri nej.. ale bolelo by ma to.. lenze s tymto nejde len tak prestat..

ja sice bulimiu nemam, ale obcas mam pocit ze mam k nej velmi blizko.
rozhodne trpim PPP...

Futuristka

bibisa keby si moja matka tak asi od teba ujdem. Lebo evidentne nevieš čo všetko táto choroba obnáša...to nie je len tak zbaviť sa toho! Je to najťažšie na svete napríklad pre mňa momentálne nemožné a vlastne to ani sama nechcem...a to žeby si ma urúbala to by veľmi pomohlo tej už dosť pošramotenej psychike...naozaj by si tento problém riešila BRAVÚRNE!