Pes a klieste

Príspevok v téme: Pes a klieste
boby:((

Ahoj, prosím vás, poradte, čo robiť,...
Mam psa Maltezáka, ked som s niím bola na prechádzke, naslasom mu 3 klieste...
Ja blbá som mu ich chcela vytiahnuť, ale ostalo mu tam niečo a ma to takmer pod kožou. Jedneho sa mi podarilo vytiahnuť...
Mám ísť k veterinárovi... ??
Mama mu na to dala olej, že ho to omámi či čo....
Prosím :((( Ďakujem!!!!!

User_37597

a teraz ja...minule mal moj kocur kliesta.a sused sa tomu podujal a ze mu to vytiahne..zobral pinzetu a uprimne (zlakla som sa) lebo mi oznamil ze toho kliesta vytrhne...on ho normalne prichytil s pinzetou co najblizsie ku kozi a budete sa divit vytiahol ho celeho neposkodeneho a kocur ani nic necitil..odpadla som ako sikovne sa to da.

lost

je mozne ze moj nemal ani jedneho kliesta? ma takmer 7 mesaicov, po trave a pod stromami beha casto, ale ani jeden kliest a to mi kazdy psickar hovori ze kolko ich pochytali uz)

tak bud som slepy, alebo nevidim cierneho kiesta na bielej srsti? inac ma velmi hustu srst (asi ako kazdy pes :D )

je mozne ze ho kliesti nemaju radi? alebo ma len stastie zatial ?

connie-kika

ahojte,
potrebujem poradit ci mam mojej hafane dat frontline alebo obojok, s obojkom nemam skusenosti ziadne no s frontlinom ano, zdalo sa mi ze je to celkom v poriadku, no ma taky zlozvyk ze sa mi rada vyvala vo vseliakych zdochlinach a tak ju musim kupat castejsie, preto sa frontline prilis skoro vymyva zo srsti..
kde by som dostala nejaky kvalitny obojok?
a co sa tyka kliestov,, tak isto.. nevykruccam, cez servitku vytrhnem a je to, ziadna hlavicka neostane a opuchnutie za par minut - hodin mizne, pokial je kliest prilis maly necham ho tak den nacucat aby sa dal lepsie uchopit..

vopred dakujem za radu

mimi56565822

prave som vytiahla svojmu psovi kliesta z nohy a ma to napuchnute a cervene . neosatala mu tam hlavicka pretoze som mu to vytiahla pinzetou na klieste...
co mam robit stym napuchnutim?
mam mu to potret alebo co?
prosiim poradte stale si to lize a neviem co stym

bibi123

nam frontline a rozne ampulky nepomahali, posledne 4 roky pouzivame Kiltix obojky(nemecky kvalitny vyrobok, nie lacny-cinsky z Lidlu) a odvtedy nas hafan nemal ani jedneho..

M74

Náš pes mal plno kliešťov, vtedy ešte sme ešte Frontline nepoznali, ale pes je odolnejší ako človek. Akurát mal potom na bruchu samé jazvy po kliešťoch.

Slobodna

tak nič, chcela som ti sem dať obrázok ako to vyzerá. Je to taká zelená pipeta naplnená tekutinou. Psíkovi za krk prstami roztvoríš srsť a na kožu mu to vytlačíš a trošku v masíruješ. Ja používam Frontline combo a som spokojná. Máme pokoj aj od blch aj od kliešťov a môžme chodiť na prechádzky a do prírody bez problémov.
Obojok proti kliešťom musí byť tiež na pokožke, nie volne, inak je neúčinný. A aj keď má obojok tak sa kliešť môže prichytiť ale nenacicia sa, odpadne sám.
Raz mi tiež ostala hlavičky po zlom vytiahnutí kliešťa-odvtedy ich nevykrúcam ale vytrhávam a nič také sa mi nestalo. Počkaj a sleduj či sa mu to nezápali, nebude to mať červené okolo ak áno, tak zavolaj vetoša, nám to zastriekal takým zeleným antibiotickým sprejom a bolo.