och tie obavy a strach..

Príspevok v téme: och tie obavy a strach..
lulu123

ludia,ani neviete aky mam strach...s pritelom sme 10mesiacov a od zaciatku spolu byvame, teraz uz aj na slovensku, v jeho meste, byte, s jeho mamkou. Po prvy krat sme od seba odluceni, a to len pre to ze som chcela ist aspon na chvilku k rodine na opacny koniec Slovenska. Je to uz treti den, mozno len prevratite ocami uff treti den, ale citim sa bez neho sama..hoci som so znamymi, rodinou, ale nie je to ono..no len co...mne velmi chyba, lenze ja asi jemu velmi nie. Neozyva sa mi, bo tel.cislo momental nemame,ale aj ledva je na nete, a ocividne mu to ani nechyba. Mam velky strach a obavy, co sa deje, co robi, ci nahodou....:( bojim sa proste...Viem ze teraz cely cas je pri kamosoch a ledvaco ostane doma a piju..ale take obavy a strach co mam teraz, to je neskutocne..co tam robi,s kym tam je, ze si ani nespomenie...poriadne...ze mu poriadne ani nechybam asi, tak ako on mne...mozno to je takpovediac naviazanost, zavislost...laska, ale i pochybnosti avelke....bojim sa proste, ze ked sa vratim, bude to ine, ze skor sa mu zapaci ten zivot ako mal pred tym ako sme boli spolu...uzivacii a s kamosmi...uff....co si o tom myslite..? len chcem vediet nazory na danu vec..:(

User_37597

pre boha ludia vy kde zijete..vsetko krasne si nechate ujst behom tyzdna cez prsty.
nepochopim ako moze niekto v jeden rok stihnut:vztah,spolocne byvanie,zasnubenie,svadba,decko...
CELEEEE ZLE!!!
vsetko ma ist postupne inak tie veci su zcela zbytocne.

tai0201

Dve chyby: 1. od zaciatku spolu zit
2. bezdovodne sa obavat, strachovat, upodozrievat a mysliet na to co ON (preboha!) robi, miesto toho co by som mohla robit JA!

Ja som urobila obe. Vysledok? Krachuje mi vztah!

Ponaucenie:
Strach je nahrosia vec na svete, musis mu doverovat, ked dovolis co len jednej pochybovacnej myslienke usadit sa v tvojej hlave, pride ich dalsi milion do par sekund a potom sa ti v hlave s pomcou velkej fantazie utvoria take pribehy, ze sa mozes z toho zblaznit! (viem co hovorim, ja som pod natlakom svojich myslienok, dostala panicky strach a skoro som skolabovala, uz sa to snazim mat pod kontrolou) Bola by chyba neodlucovat sa od seba aspon na chvilku, nebudete si inak vobec vzacni, prepadne vas stereotyp. Nespovedaj ho, nechaj ho nech ti povie vsetko sam a ak sa aj neozyva? No a co, to je problem dnesnej doby, preco by sme mali stale visiet na mobile a na nete? Vzdy a vsade zastihnutelni-potom ma clovek sklony toho druheho kontrolovat neustale. Nechaj ho volne dychat a tak isto dychaj volne aj ty. A ked budete opat spolu, sama uvidis, ze si sa nemala coho bat, pretoze v momente ako sa stretnete vsetky obavy z teba opadnu...naozaj:)

Ainka

jaj to sme typicke my zeny..hladat problemy, tam kde nie su..:))..robim to aj ja..:))
nic sa neboj, uvolni sa, daj frajerovi priestor a uzivaj si doma s rodinou

soffa

boze ved ho nechaj volne dychat lebo ho zadusis.je to naviazanost,a to neni dobre.kazdy obcas potrebuje byt sam,trochu si odychnut od vsetkeho,aj teba je to normalka.ja sama som musela svojho vcera dokopat aby siel s kamosmi na pivo.ja na tom nevidim nic zle.lebo mu doverujem.mame stanovene jasne pravidla,preto vie co by ho potom cakalo.tak najdi si aj ty kamosky a obcas s nimi zajdi na kavu,alebo castejsie za rodinou.

jajka001_

to je v pohode, prisiel domov tak sa bavi s kamosmi, dohana zameskane
keby mal mobil tak ti urcite zavola
ved chod aj ty von s kamoskami sa bavit, a co ma byt, nebud na neho taka priputana

kpl

No, podla mna je velmi dobre obcas sa od seba na par dni odlucit. Si na neho prilis naviazana. Je velmi dolezite popri vztahu vnimat aj ostatnych ludi - rodinu, priatelov. Oni ta tiez maju radi a chcu s tebou byt aspon obcas. Trapis sa nad zbytocnostami. Ked ta bude chciet podrazit, tak to spravi aj keby si ho mala mat na motuze uviazaneho. Ale ste spolu uz dlhsie, takze si nemyslim, ze by vas vztah len tak hodil za hlavu. Podla mna si aj on trosku vydychne, ze si prec. Moze sa stat, ze ked budete na seba takto upati, ze sa u vas prejavi ponorka. Tak to ber vsetko s trochou humoru a nadhladom. Zachvilku sa k nemu vratis. A budu spokojni vsetci - ty, on, tvoja rodina, jeho priatelia. Kazdy potrebujete aj trosku toho svojho sveta. A skus sa teraz viac venovat rodine ako myslienkam na neho. Moze sa stat, ze ich bude trosku mrziet, ze si tam len na par dni ale duchom nepritomna. Tiez ta velmi lubia ;)

lulu123

no proste cislo ani jeden nemame bo sme sa nedavno vratili zo zahranicia, takze ani sme to neriesili kedze sme boli stale spolu....no a co sa tyka toho....zistila sm si to sama...ano zuruje a vo velkom maximalne....len ked som sa na to pytala tak len povedal ze co si o nom myslim, ze cosi...ze ne kazdy den, a pritom viem ze ano...i to ma stve ze vravi ze ho boli zub ze ide buvat a viem ze sa chysta znova dalej pit....no klamstva klamstva...len neviem ci to dusit v sebe, ze o nich viem, necem mu vycitat ze sa bavi abo co....len nechapem preco mi klame...ci mu to mam otvore ne povedat....no a ono je to asi to ze ked sme spolu proste toto nerobi, neopija sa bo vie ze ja toto zasadne odmietam...ale no neviem....a co sa tyka toho ozyvania a tak....chapem teraz pricinu....nonstop zurky, spanok....a len si uzivanie...kym asi nedojdem domkov...hmm...no neviem ako sa fakt zachovat...ci to neriesit....abo...:/ fu

jajka001_

no...ja mam trochu iny nazor. my sme spolu uz 14 rokov ale malokedy sme boli od seba a ak sme boli, stale sme si volali, urcite minimalne raz za den, nech vieme ci sme ok, no a v tej faze tazkej zamilovanosti co boli tie prve roky...byt jeden den bez neho bolo hrozne. raz som musela vydrzat cely mesiac, ked bol na vojne, nesmeli sme si volat, mala som pocit ze to trva rok. sme na seba velmi naviazani. aj dnes hocikedy ma cokolvek napadne , zavolam. a vtedy sme mali potrebu neustale sa kontaktovat a vyznavat si lasku. no a, ked nemate telefon, tazko mu zavolas tak povedzme ten net...je moznost ze permanentne zuruje s kamosmi? zvlastne ze nemate telefon. zavolat ti nemoze ale napisat by ti mohol aj ked je to take neosobne. netrap sa myslienkami, vratis sa, uvidis, vysvetlite si to preco a ako. on to mozno tak neberie, chybas mu ale nevidi dovod preco ti pisat. nemysli hned na to najhorsie :) telefon nemas ty, alebo on, alebo ako? nemozes zavolat jeho mame?

ta3

Lulu, hovoris, ze telefon nemate, tak Ti vlastne ani volat nema kde a ze nechodi na net?, asi si chce oddychnut od neho, neozyva sa Ti, ale su to iba tri dni, pravdepodobne si mysli, ze si v pohode doma s rodinou. Pytas sa ako byt silnejsia, vyrovnanejsia, predovsetkym si musis vybudovat pevne sebavedomie, musis si verit, musis si byt vedoma svojich kvalit, pre ktore Ta ma rad a pre ktore by Ta len tak za inu nevymenil, ved u Vasich nebudes nafurt (milujem tento vyraz), ved sa ku nemu vratis, potom mu povies, ako velmi Ti chybal, ale nech Ta ani nenapadne nieco mu vycitat, ze sa Ti neozyval a tak, ze si mala strach, ze sa nieco deje, moja vyborna priatelka stale vravi a ma stopercentnu pravdu, ze muzi nemaju radi komplikovane zeny, ktore by len stale nieco riesili, ktore ich neustale obtazuju nejakymi banalitami alebo problemami, a este nieco si zapamataj, ze vsetko zle je na nieco dobre, drzim palce