rady pre cerstvu tehotnu

Príspevok v téme: rady pre cerstvu tehotnu
Ewka12

ahojte baby,minuly tyzden som sa dozvedela ze som tehotna.bol to sok,ale uz mam 25rokov tak sa s priatelom tesime.lenze neviem o tehotenstve moc.prave zacina leto,ja milujem vodu,uz som sa nevedela dockat kedy pojdem plavat a opalovat.teraz neviem ci mozem?mozem sa ist kupat do jazera alebo radsej bazen?tiez sme chceli ist s priatelom na dovolenku v lete,myslite ze mozem?ved budem v 2-3mesiaci a more a oddych mi hadam len prospeje.som asi v 2-3tyzdni a uz som pribrala dve kila.je to normalne?jem normalne praveze aj menej, ked je teplo mi tak nechuti.zachvilu nic neobleciem.prsia zacinaju rast hned od zaciatku?lebo mam dojem ze mi uz narastli.napiste mi prosim vase skusenosti.este som to nepovedala sefovi v praci.v zmluve mam zucastnovanie sa na sluzobkach.chodime do europy aj po slovensku,letecky.lenze byva mi zle z cestovania a nie este ked som tehotna.byvam unavena chce sa mi stale spat a vecer nevydrzim dlho hore.takze na takej sluzobke by som 3-4dni nevydrzala.moze ma vyhodit alebo nieco ak mu poviem ze som tehotna a na sluzobky uz nemozem chodit?dakujem za rady

blondula

no ja som letela v nejakom 5-6 mesiaci,ale bola som predtym na vysetreni a lekarka mi povedala,ze este mozem,som uplne uzavreta.nerob si zbytocne stresy a tes sa z toho.vsetky nezvycajne "veci" ktore si predtym nepocitovala mozu byt z dovodu tehotenstva.takze zbytocne pisat.... gratulujem ! :D

Deee

Blahozelam k tehotenstvu, tiez mam 25 a o tehotenstve som toho tiez vela nevedela, ved nie som ani ucitelka v MS ani zdravotna sestra...zacni papat vitaminy pre maminky, ja beriem femibion, su dva druhy, tak pre teba zatial ten do 12.tt, ale su aj ine druhy vitaminov, nejedz plesnove syry a camembert, mozu byt zdrojom listerie, vela relaxuj, unava sa strati, u mna to bolo okolo 10. tt, prsia ma boleli a zvacsili sa hned na zaciatku, odvtedy sa uz nezmenili, len prestali boliet, tiez okolo 10. tt, bud len rada, ze nemas ranne nevolnosti, mne byvalo tak zle, ze som v praci lezala na notebooku od nevolnosti, ani jest ani nejest, tocila sa mi hlava, bola som dychavicna ako kon a schudla dve kila, tak toto by ta hadam mohlo obist :-) co sa tyka dovolenky ak ti ju odobri gynekolog urcite chod, kamoska bola v tunise v 12 tt a ziarila ako slniecko ked sa vratila, ved brusko je vtedy este take malicke, ze ho ani nevidno, ja som teraz v 25tt a pri vhodnom obleceni tiez vela ludi netusi, ze som tehu, tak vela stastia

alicagg

Caste lietanie a stresy nie su v tehotenstve vhodne ... oznam tehotenstvo cim skor sefovi a potom uz nebudes musiet vykonavat take cinnosti, ktore by mohli babatko ohrozit. Pokial nie si v skusobnej lehote, tak ta nemoze vyhodit (samozrejme sa ta moze zbavit po materkej, ale s tym uz nic neurobis). Ak ti bude byvat velmi zle, lekar ta moze dat na nejaky cas na pn.

lenca45

Tak blahozelam! :) V 2. alebo 3. tyzdni ale este nemozes vediet, ze si tehotna :) Tehotenstvo sa rata od prveho dna poslednej menstruacie, nie od oplodnenia. Mna prsia zacali boliet velmi skoro, uz pred ocakavanou menstruaciou (ktora neprisla :), cize v takom 4. tt). Brusko rastie kazdemu individualne. Aj ja som mala prve tyzdne velku chut do jedla, potom ma presla, tak v 2 - 3 mesiaci, nastalo nechutenstvo. Neprejedaj sa, vobec nemusis jest za dvoch, idealne je pribrat 10 - 12 kg. Kazdy lekar je vo svojej podstate individualita s vlastnymi nazormi, jeden Ti moze poradit tak, iny inak. Napr. letusky lietaju aj pocas prvych mesiacov tehotenstva, vsetko zalezi od toho, ako veci zvladas. Niektore maminy sa az prilis uzkostlivo sleduju, takze vsetko s mierou. :) Velke diskus. forum o tehotenstve a materstve a veciach s tym suvisiacich je aj na jednom sk fore - modry konik... Vela zdravicka. A este k tomu cestovaniu - ja tiez vela cestujem, zle mi byvalo aj predtym, ale nasla som si fintu ako to prekonat - zujem zuvacie cukriky a ked sa prvy raz povraciam, potom mi je uz dobre :))))))))

Ewka12

dakujem.jasne ze tieto zakladne veci viem ,vela som citala,ale citat a radu od skutocnych zien ktore to zazili je nieco ine nemyslis?a vacsinou ked sa doktora nieco opytas zakaze ti vsetko.preto som si pytala rady.s tym priberanim to nechapem,vzdy tak na jar som 2-3 kg pribrala ale potom schudla lebo cez leto sa viac hybem a menej jem ked je teplo.je tomu tak aj teraz len nechapem tie 2kg co som pribrala lebo jem zdravo a chodim na prechadzky a korculovat casto.vsetko je pre mna teraz nove a kazda zena mi povie nieco ine.

zizuzi

Ahoj ewka gratulujem k babatku len ma trosku zaraza ze mas 25 rokov ako ja a nevies nic o tehotenstve.si zatial v tretom tyzdni a pises ze uz nic neoblecies co potom vo siedmom a deviatom mesiaci oblecies? brusko rastie v stvrtom mesiaci.prsia su trosku naliate od zaciatku mozu sa objavit aj viditelne zilky v oblasti bradaviek a prs.dvorse cize bradavky zhnednu a su citlivejsie.kazda zena je individualna niektorej dovolenka a zmena podnebia uskodi inej prospeje.mala by si sa poradit so svojim gynekologom ako sa citis a tak on ti povie co by bolo najlepsie.len si daj pozor na bazeny a termalne kupaliska bolo by zle keby si dostala nejaky zapal.mohlo by to ohrozit babatko.vaha sa vie na zaciatku niekedy znizit ci uz je to vracanim alebo nechutenstvom naopak u niekoho zacne priberanie hned.ako som uz pisala kazda zena sa citi v obdobi tehotenstva inak.bolo by dobre kupit si knihu o tehotenstve a o porode nastudovat si co sa v ktorom tyzdni vyvija a ako sa meni zenske telo........aasi je to hlupa otazka ale o porode vies viac ako o tehotenstve? vela stastia.