Filtrovanie vody z vodovodu

Príspevok v téme: Filtrovanie vody z vodovodu
krtko-lampa

Ja osobne pijem iba vodu z vodovodu a preto sa Vas chcem opytat, co si myslite o filtrovani vody ? Je to prospesne, alebo su to iba vyhodene peniaze za filtre. Nasiel som teraz filtre BRITA, tak nad tym uvazujem. Su najlepsie ? Je daco lepsie ? Vase skusenosti ?

Ďakujem za všetky odpovede k TEME !!! Neodbacajte od temy prosím ;) ...

lost

celkom velka vec to je, podla rozmerov : 15" x 7" x 16"

to ak sa dava do bytu, tak niekam tam kde idu tie "turbky a merace" (stupacka zeby sa to volalo? :) )

A ako zistim ci mam cistu alebo ultracistu vodu ? :)

RNG

Najlepsi je tazkop povedat su rozne pod nazvami RO a RO/DI
RO=reverzna osmoza sa prevadza membranami, ktore maju trvanlivost len niekolko rokov a postupne sa rozpadavaju, tj nove su dobre a po case ich treba vymenit
DI(deionizator) nie je na cistu pitnu vodu potrebny, ale napr na ultracistu je potrebny
Zacinaju uz od 150 dolarov [pozri napr na
melevsreef.com alebo spectrapure.com

lost

A ktory filter je taky "najlepsi" ? nieco co len zastrcim medzi kohutik a privod vody? Existuje take nieco? :)
Teda ze by som si to dal vsade kde tecie voda (kuchyna, kupelna, sprcha). Alebo take riesenie nie je dostatocne ?

RNG

Nuz hlavne ta neistota na mieste odberu ma priviedli pred vyse 25 rokmi na destilovanie vody. A pred 15 rokmi som pridal aj chlorovy filter na sprchu a do vane si davam pol lyzicky kyseliny askorbovej, ktora po par minutach chlor aj flour zneskodnia.Az potom vleziem do vane.

mate59

lost - ten prach, čo ti ostal v hrnci nie je chlór,ten sa z vody dostal pri vare vody.Je to CaCO3 - uhličitam vápenatý,vodný kameň.Čím je voda tvrdšia,tým viac ho po vyvarení ostane.

lost

Ale myslel som taky rozbor, ze si poviem v nahodny cas ze "z tohto deci" by som chcel rozbor. teda take sa asi robia uz za priplatok ?
teda hlavne z toho dovodu, ze ak niekto robi rozbor napr niekde v strede cesty od vodarni ku mne, mozu byt tie vysledky ine ako priamo z cieloveho kohutika z ktoreho pijem?
hlavne moja paranoja ma strasi, ze co ak urobia rozbov v pondelok a bude OK a v stredu tam uz nieco moze byt
no ale ak by aj bolo, ais sa tomu nejak extra neda vyhnut, teda pokial by som nemal filter ktory dokaze maximum odfiltrovat..

RNG

Lost, rozbory vod mozes dostat z vodarni bezne. To nie je tajomstvo ale verejna informacia, na ktoru mas pravo ako obcan pouzivajuci a platiaci za vodu.
Do pitnej vody pridavaju plynny chlor a flour,v mnozstvach 2-5 ppm= 2 az 5 mg na liter. Ale bezna voda ma od 60 do 200 ppm tj 60 do 200 mg roznych mineralov v sebe rozpustenych na liter vody a to je ten "prach" na spodu hrnca.Inac sa to nazyva popularne vodny kamen.
Je sice hromada roznych sprisahani na svete, ale HAK sa dostava z tela mocom a kanalizaciou do riek a spodnej vody, lebo su to neprirodzene molekuly, ktore sa slabo rozpadaju v tele a celkove aj v prirode.A berie ich znacna cast zien, zialbohu.

Martin100

Najúčinejšie čo doteraz bolo ľudstvom vytvorené je prístroj reverzna osmoza. Pozrite na internete je tam toho dosť.