16 rokov a problem s vahou

XXLL

Možno že sa práve teba týka to, o čom som tu čítala na jednej téme. Potom mi jedna prispievateľka tej témy (už neviem ako sa tá téma volala) poslala článok v ktorom boli informácie o potravinových doplnkoch, ktorým sa musí človek vyhýbať keď chce schudnúť. Ak chceš hoď sem tvoju mailovú adresu a prepošlem ti ten článok. Možno potom schudneš bez problémov.

Laura11

takže k športu : od takého neskoršieho marca do okóbra korčulujem v lete každý deň min. 3-4 hodiny ,..a počas školy ak osa dá, väčšinou tak každý druhý tretí deň,behávam najma na jar každý 3 den ,chodím hrávať volejbal, plávam, hrám badminton,veľa chodím po horách, a veľa spím ......nejem mäso odmalička, nemám moc rada pečivo, jem neskutočne veľa ovocia, zeleninu milujem ale nejem jej tak veľa ako ovocie... syry a pod. veci sa snažím obmedzopvať a varené jem max. raz denne ... pijem okolo 1,5 - 2 l denne ...
ja neviem čo viac, fakt nevládzem ... nebaví ma celý život kontrolovať ako vyzerám atd, ale nebaví ma cítiť sa ako slon ... omg, to nejedenie bol už totálny skrat ale po tomto všetkom si myslím že ani iné riešenie neexistuje...a čítala som o dietach všetko, lenže u mňa naozaj neplatí že jedz viacx denne , ja po 1. ani nie som hladná a po 2. podľa mňa je blbost jest ked clovek nie je hladny, potom vznikaju len problemy s črevami atd ... cítim sa jak najviac odveci človek :D jem i to samej smiešne ale fakt už neviem čo mám robiť viac...

Sue..

no tak nejedenie ti nepomoze,pises ze sa stravujes velmi zdravo to je ako?....hlavne je jest pravidelne a pestro ak jes malo neschudnes...-odkaz odstránený- tu mas super navod ako sa stravovat a pod...prestuduj si to urcite ti to pomoze...hlavne nevymyslaj s dietami a pod.somarinami si mladucka tak chod na to pomaly nech si neublizis

odpovedam

najvacsiu chybu si spravila, ked si zacala nejest... vtedy telo spomali metabolizmus a nalepi sa na teba kazde kilo - pretoze nutis telo, aby si robilo zasoby, kedze mu nedas poriadne najest.

jedz casto male porcie, nikdy nehladuj. Cvicenie je v tvojom pripade slabe, treba nieco, kde tej energie vynalozis omnoho viac. Skus behat alebo korculovat, tam sa zapotis omnoho viac. A nezbaudaj - stale si vo vyvoji, chudnutim si mozes ublizit. Je to dlhodoba zalezitost a po 2-3 mesiacoch necakaj zazraky.

Radsej zajdi za specializovaniym lekarom. vypracuje ti jedalnicek i vhodnu pohybovu aktivitu...