Ako prekonať ten hrozný strach

Príspevok v téme: Ako prekonať ten hrozný strach
bambulka11

Ahojte už ma to naozaj nebaví. Moja povaha je otrasná bojím sa obyčajných vecí, ktoré ostatný vnímaju normálne a vôbec sa ich neboja alebo boja, ale nie až tak velmi ako ja :(... neviem asi mám sociálnu fobiu. Kupila som si aj tú knížku od Praška a píše sa tam, že sa týmto situáciam nemám vyhýbať tak sa nevyhýbam. Ved v podtate sa to ani nedá. treaz som skončila strednú školu a môj problém bol výrazný aj v škole ( nemohla som čítať pred ostatnými, pri odpovediach som zažívala muky, ked sa chcem niečo spýtať nejakej autority mám s toho hrôzu a neviem ako sa to spýtať myslím si, že si ten človek o mne pomyslí, že som vadná ) Najhoršie na tom je to, že som vyučená čašníčka a trápy ma tras rúk mávala som celé štyri roky prax v rôznych podnikoch a moj strach aj tak nezmyzol, preto si všetci pracovníci vždy mysleli že som neschopná, že neunesiem tri taniere, čo je pre čašníka základ, lenže ja nemôžem pretože sa bojím a trasu sa mi ruky, pretože viem, že sa pozeraju ako to nesiem. :(( je to velmi velmi nepríjemne. Teraz som si nasla brigadu znova ako čašníčka najprv to bolo ako tak v pohode darilo sa ruky sa triasli ale tak v norme. Lenže robí so mnou ešte jedna holka a ju vedúci strašne zhukal, že je jak debil, že nič nevie a ja ked som to počula okamžite sa mi zacali triast ruky ze som nemohla odniest ani kávu bol to strasny pocit. Hned som si myslela že ked huka tak na nu že bude aj na mna, ja jednoducho nedokazem byt odvažna a nemam sebadoveru a som s toho už vyčerpana pretože sa snažim a nepomaha ani to že sa tým stresovym situaciam nevyhybam , vzdy ked do tej prace idem je mi zle, boli ma brucho a samozrejme tras celeho tela. Mna ta praca desí aj hosti berieim ako autority , niektory su mili a len si zavtipkuju ze sa mi trasu ruky, ale ja nedokazem pochopit ako nemozem zvladnut ani taku obycajnu vec ako odniest niekomu jedlo alebo kavu ako je to možne ved na tom nie je nic strasne lenže mne sa to neda ovladat. Chcela by som aby tu bol niekto kto si tym presiel a aj sa toho zbavil lebo ja už neviem ako a lieky by som asi nechcela chcela by som sa s tym pobit a zvladnut to bez nich a byt už konečne sebavedoma žena, pretože ja nemam mat prečo take nízke sebavedomie , nie som skareda ani sprosta ale jednoducho si neverim. A vždy aj v škole aj teraz si všímam ludi a ticho im zavidim ako zvladaju situacie, ked im napriklad ludia nadavaju alebo ked sa im niečo nepodari proste nie je to žiadna tragedia , ale mne sa v hlave hned vytvori z toho ta najvacsia katastrofa. A zasahuje mi to ako ináč aj do lubostneho života :(( bola som zalubena ale nikdy som nedokazala ist za mojim objektom bez toho aby som nemala vypite, tým padom bolo viac ako iste že to stroskota ... poradte mi prosím vas..

Kontrol0r

Sociálna fóbia mi zničila a stále ničí život :(

Moja sociálna fóbia: www.zdravie.sk

Podobná téma a hneď hore pokračovanie môjho problému:

www.zdravie.sk

Taktiež si neviem rady

Pato22

Tak je nás viacej takých, som si myslel že iba ja mám také problémy :D

So strachom treba bojovať ,ale umňa ten výsledok je vždy rovnaký ,už to neni ani strach ako reflex.Prídem doktorovi,smejem sa že mi ani nemusí merať tlak .Idem niekam kde je veľa ludí alebo nejaká autorita a hneď sa roztrasiem.Alkohol pomože ,ale na také veci sa nemožem spoliehať .

Fefina

Padol tu taky nazor alebo som to niekde citala,ze prekonavat strach mame tak ze sa budem tomu problemu venovat ako napriklad ked sa bojim spat pri otvorenych dverach tak spat pri otv.dverach...ale co ak mam strach z toho ze si uz nenajdem robotu a nebudem mat z coho zit?tohto strachu sa neviem zbavit....

Fefina

Padol tu taky nazor alebo som to niekde citala,ze prekonavat strach mame tak ze sa budem tomu problemu venovat ako napriklad ked sa bojim spat pri otvorenych dverach tak spat pri otv.dverach...ale co ak mam strach z toho ze si uz nenajdem robotu a nebudem mat z coho zit?tohto strachu sa neviem zbavit....

zuzka 75321

Ja mam taky podobny problrm trasenie ruk ked sa niekdo na mna pozera dokonca nedokazem ani jest ani sa napit vody a uz neviem co mam robit dokonca mam aj nocne mory a ked mam vypite tak je vsetko dobre na nic zle nemyslim ale rano ked sa zobudim je to strasne som roztrasena studena boli ma brucho proste nieco strasne beriem aj perzen ale vobec to nezabera potrebujem pomoc

makytka

bambulka11 tak ked to tak citam akoby som to ja pisala.Veru niesi sama,ja som mala to iste aj v skole a potom aj v robote lenze zo mna si robili srandu v robote cely kolektiv...bola to hroza a strach,zaroven hnev ze si neviem seba samu zastat...mrzi ma to som na tom trosku lepsie lebo stale pomyslim na to ako mam tam hrozne urazali podcenovali a to len preto ze sa nikdy neobhajila a bola ticho...chyba velka chyba...uz viem ze taka nemam byt a do tej firmy sa uz nevratim...ja ti prajem vela stastiua zvykne sa hovorit ze ked pride aj rana do zivota ze ta postavy na nohy.Mne aj prisla ale tiez bola stale slaba..teraz sa citim ovela lepsie najme preto ze tam uz niesom zalezi aj vela od ludi teraz mam skvely kolektiv

Xtrader

Ahoj, ak je to psychický problém, tak to tiež môže byť BLOK v hlave. Bloky si vytvárame prevažne v detstve, kedy sa "inštaluje " software - spravanie, navyky, presvedčenia ... .Napr dieta velmi kopiruje svojich rodičov, starších príbuzných. Stávajú sa pre neho autoritou. No táto autorita môže zapríčiť aj bloky !!! A s tými blokmi človek žije celý život ak o nich nevie alebo nevie ako ich zmeniť. Mne sa veľmi osvedčila metóda, ktorú vyučuje Brandon Bays. Ide tam o to, že daná osoba si môže opraviť svoje bloky, ktorej jej bránia v plnom užívaní života.

nord48

ked som si lepsie precital vas problem tak to uz nieje strach ale fobia z niecoho.rozdiel je ten,ze strach pride obycajne s padneho dovodu no fobia pricinu nepotrebuje.netreba sa obvinovat,ze to nezvladate lebo je to choroba ako kazda ina.ked mam vysoke horucky predsa nemozem pracovat a takisto je to aj s tym.pamatajte to nieje vasa slabost ci zlihanie proste zato nemozete.takze naozaj psychologa sama to nezvladnete.

nord48

strach je podvedoma reakcia.ked telo vie,ze nastala ta pricina bat sa vyprodukuje adrenalin a strach vas ma v hrsti.najlepsie co vam mozem poradit,sa nezaoberatstrachom,lebo uz samotne riesenie strachu ho vyvola,ale venovat sa tomu co nam ten strach vyvolava,co je spustacom toho strachu a hladat priciny preco toho a toho sa bojim nieco ho muselo spustit len mi si na to nespomenieme.najlepsie sa toda zistit v psychologickej poradni