Ako zdravo schudnúť raz a navždy

Príspevok v téme: Ako zdravo schudnúť raz a navždy
chudnutie1

Vzhľadom ku tomu, že som prispievala do viacerých tém o chudnutí a bolo na mňa čoraz viac otázok, tak som sa rozhodla založiť svoju tému na pomoc tým, ktorí sa neúspešne snažia schudnúť. Táto tému Vám môže slúžiť ako pomôcka v boji s nadváhou.
Ak budete mať na mňa otázky stačí napísať, ak to bude v mojich silách rada poradím. Mám vyštudovanú vedeckú výživu ľudí a mám poradňu a vlastné fitnescentrum, takže skúsenosti s chudnutím mám dostatočné. Sama som sa tejto problematike venovala, pretože mám metabolický syndróm- a kým mi bol diagnostikovaný pribrala som 30 kíl. Našťastie sa mi podarilo ich nadobro zbaviť. Ak aj Vy chcete nadobro skoncovať s nadbytočnými kilogramami stačí čítať príspevky, možno nájdete rady, ktoré Vám pomôžu. Nezačínajte s chudnutím od zajtra, ale začnite oddnes! :-)

lenka007

chudnutie1 super tema dakujem aj ja za skvele rady,ked sa mozem opytat je moznost aj nejakeho osobneho stretnutia a vypracovania jedalnicka konkretne pre mna???dakujem za odpoved.pekny vecer

cayenne

Konečne plnohodnotná téma, ktorá má aj hlavu aj pätu! Užitočné informácie, ktoré môžu ľuďom naozaj pomôcť! Veľký like chudnutie1. ;)) Ak budem mať nejaké otázky, určite sa opýtam. ;)

chudnutie1

Ešte aby som podotkla, poradňu mám na základe dosiahnutého vzdelania a v spolupráci s odborníkmi, mojimi rukami prešlo už viac ako 100 klientov, ktorí úsešne schudli, na základe toho si dovolím tvrdiť, že moje rady aj skutošne fungujú.

chudnutie1

ja som len chcela ľudí inšpirovať a ponúknuť im návod na chudnutie, keď si sami nevedia rady. Tu nájdu rady a zásady, ktoré keď dodržia efekt sa dostaví, a majú to tu pokope. Je už na každom, čo si z toho zoberie a ja budem rada ak niekto schudne a podelí sa s tým, poprípade príde aj so svojím vylepšovákom :-)

Sisi135

chudnutie1: dúfam že si moje pripomienky nebrala ako žeby som proti tebe nejako útočila alebo čo, rozhodne to tak nebolo myslené :) obe máme svoje názory a skúsenosti ja som len povedala ten svoj
ratrace: toto je verejné fórum a ja mám právo povedať čo chcem. Áno máš pravdu schudla som a ,,urobila" si peknú postavu a pomáham ďalším babám so super výsledkami ale to je všetko. Ja nikoho nenútim aby chudol ,,mojim" spôsobom, ty a hockto iný si predsa môže robiť čo chce

ratrace

Sisi135 sa v každej téme a v každom príspevku robí veľkou odborníčkou na chudnutie...to, že schudla, ešte neznamená, že správnym spôsobom...tak nám tu nemúť mozgy a nevnucuj sa!!!

chudnutie1

V každom jedle sú tuky, sacharidy a bielkoviny- ináč to ani nejde- akurát sú v jednotlivých potravinách ináč zastúpené. Aj v kuracine - v 150 g je približne 35g bielkoviny. Stráviteľnosť a využitie bielkoviny závisí aj od stavby, hmotnosti a fyzickej námahy danej osoby. Takže ak má človek nižšiu hmotnosť bude mu stačiť aj 100g mäsa. Práve preto som tam napísala že jedálniček je čisto orientačný, a má slúžiť len ako inšpirácia. pri iných hodnotách Kj bude chudnúť 150 kg muž a pri iných 70kg žena.
je tam jasne napísané, že pokiaľ človek chudne viac ako 1-1,5 kg za týždeň, musí si pridať množstvo Kj, presne preto aby potom nenastal jojo efekt. ale z vlastnej skúsenosti a skúsenosti klientov môžem prehlásiť, že jojo efekt nenastal. Ja som už 3 roky na stabilnej váhe a napriek tomu že si doprajem aj kalorické potraviny nevrátilo sa mi ani kilo. :-) z čoho mám radosť... Takže ďakujem za pripomienky, ja píšem len skúsenosti ktoré mám ja a moji klienti, a to čo mám rokmi otestované :-)

Sisi135

Plus v každom jedle (v tej druhej večeri to až tak nutné zas neni) by mali byť aj tuky, sacharidy a bielkoviny. A príjem by nemal byť moc odlišný oproti normálu - práve kvôli neskoršej udržiavacej fáze.
P.S.: Myslím že tých 2 g bielkovín je maximu viac už je fakt moc

Sisi135

chudnutie1: žena dokáže využiť 20 max 25 g bielkovín na porciu, preto sa mi zdá tej kuraciny moc. Čo sa týka príjmu 5500 je podľa mňa hraničný príjem, na chudnutie ok na udržiavanie dosť zložité. Ja sama som chudla pri 8000 kj, a ak chce niekto schudnúť a obzvlášť z vyššej váhy pod 7000 - 7500 kj by som nešla. Nechcem ťa nejak nahnevať alebo čo to ber len ako môj názor a skúsenosti :)

chudnutie1

A ešte podotknutie- 150 g kuraciny je normálna porcia, ktorú dostaneš aj v reštaurácii a je ľahko stráviteľná.