obavy z buducnosti

Príspevok v téme: obavy z buducnosti
nudny

mam obavy z buducnosti, co sa tyka mojho buduceho povolania. Zatial neviem presne co by som chcel robit teraz chodim na strednu skolu a napadlo ma ze by som mohol skoncit ako knaz. Rodicia to odo mna neocakavaju, ale ja si sameho seba neviem predstavit v nejakom inom povolani. Zatial po tom sice nejako moc netuzim, ale mozno to pride. Necitim zatial ze moj zivot ma nejaky zmysel, ale tuzim mu ho dat. Som dost neisty a neviem co by som mohol robit ine. Jedine volaco kreativne, umelecke volaco. Podla vas je na knazstve volaco zke? Maju sa knazi zle?

trala

ty píšeš, že kňazom by si chcel byť aby si dal životu nejaký zmysel...ale aká je silná tvoja viera v boha??

soul

Prečo by si msl byť divný? Máš tisíce povolaní, niekto nevie v 30 čo by chcel robiť. Skončíš aj tak asi kde by sa ti ani nesnívalo :)

nudny

uz som sa s knazom o tom rozpraval. A myslite si ze je na knazstve nieco nenormalne? Toto by ma zaujimalo, lebo ja som dost divny....

Znicena

Ja si myslim, ze na knazstve nie je nic zle... Je to nadherne povolanie.
Ale najskor sa klasie otazka, ktore z dvoch povolani chces?
Ci je to manzelstvo, alebo knazstvo?
Ak tuzis po rodinke, zenicke a detickach, tak knazstvo nie je pre teba to prave. Musel by si sa navzdy vzdat zenskej lasky...
Skor si myslim, ze ak chces, chod za nejakym knazom a porozpravaj sa s nim o tom. Najlepsie ti poradi.
A byt knazom je posalnie a myslim si, ze pre to sa nerozhoduje, to proste zacitis, ze ta Boh vola. Ze toto ti vybral...