Recept

hmmmmmmmmmmm

ano ,mozes KLUDNE POVEDAT V LEKARNI,ZE TEN A TEN NEPOTREBUJES..v lekarni to preciarknu,aby zdravotna poistovna zbytocne nepreplacala.a ano,moze sa davat iba dva lieky -ked si vsimnete su tam len dva riadky, teda oddelene ciarov a kazdy ma svoje kolonky na cenu doplatok a tak a ak ide o omamne len jedena.ale co sa tyka normalnych, uz som sa stretla,ze lekar sa snazil napr pripisat este nieco:-D

smajliQa

bali aky trapas,? nechapem,,,, proste dostaval milion receptov.. som alergicka na kazdu druhu vec...
to nikomu kozna neodfajkava veci ktore si ma vybrat??? vam asi harasi..
mne to robi bezne.,

smajliQa

tpch ano....mas pravdu... na normalnych receptoch to asi nebolo viac ako 2 druhy,,,
neviem ci to boli reklamne letaky, ale viem co robi moja kozna.chodim k nej roky a som s nou velmi spokojna, zatial mi zo vsetkym pomohla.
ale nevyberala som vzdy vsetko co mi predpisala.
vzdy len odfajkla to, co som potrebovala.

moze sa to zdat vtipne a neuveritelne, ale je to tak, proste,... u nej sa s tym stretam stale.

ano-

presne tak-existuju take reklamne kopie receptov-tak to mohli byt oni...ja som sa s tym uz stretla ked som bola na gastre...

tpch

A z akeho dovodu by ti predpisovala nieco, co ti nemaju vydat? Ty si dobra, dostala si reklamny letak, ktory jej nechal nejaky dealer a poslala ta kupit si to, co ti na letaku vyznacila fajockami :-D
Na lekarskom predpise smu byt predpisane len dva druhy liekov, okrem toho, ze je to tak uvedene v zakone, tak sa to tak robi uz desatrocia (este z cias Ceskoslovenska).
Na opiatovom recepte len jeden druh.
Neexistuje sposob, ako by si mohla dostat recept s viac ako 2 druhmi liekov.

smajliQa

tak to asi nie tpch... dostala som recept na viacero liekov, a len fajockami mi kozna zaznacila, ktore lieky mi maju v lekarni vydat...