IgA Nefropatia

vlasenka

Ahojte, dakujem vam za prispevky. 5 rokov mam zvacsene uzliny na slabine aj pod krkom a z casu na cas ma bolia. Stale mam kusok hrdla zacervenaneho a casto ma skriabe, aj na pravej mandli sa mi z casu na cas urobi hnis, castokrat trpim unavou a zvysenou teplotou a zhruba 4 roky ma boli lava oblicka. Kazdy rok dostanem antibiotika, ktore vobec nepomahaju. Ta bolest oblicky - ja som si myslela, ze bolest pochadza z miesta nad pupkom vlavo, tak som navstivila gastroenterologa, ktory mi urobil kopec testov, vsetky negativne, nakoniec mi dal probiotika... Pred dvomi tyzdnami som zacala mocit krv. Na druhy den som mala prisernu bolest oblicky (to som uz vedela jasne, ze to pochadza z oblicky), skoncila som na photovosti s morfiom. CT panvy, cystoskopiu a pyelogram som mala negativne. Jedine, co sa ukazalo, bola krv v moci, ktora trvala tyzden (tyzden som mala hnedy az krvavocerveny moc). V moci nemam ani bielkoviny, ani nemam zvyseny krvny tlak, ani neopucham, kreatinin velmi dobry (funkcia obliciek). IgA Nefropatiu mi stanovil nefrolog, biopsiu neodporucal, vraj by to kurz liecby aj tak nezmenilo. Mam mnoho symptomov z tejto choroby, aj kruhy pod ocami, unavu a pocity slabosti. Budem len sledovana, dvakrat rocne krvne testy a moc.

RNG

Ja pochybujem o tej celej teorii autoimunity, takze mna sa nepytaj, ci je dobra hliva v tvojej situacii. Ja osobne by som ju bral vzdy, lebo zvysuje pocet a aktivitu bielych krviniek v tele a to je nasa obranna armada na rozne ucely.

Imunosupresiva uznavam len na potlacenie prirodzenej reakcie na cudzie transplantovane organy.

Lekarska veda nie je neomylna, co bola vcera uznavana pravda , dnes je len blud z minulosti, a co su dnes uznavane "pravdy", mnoho z nich bude v buducnosti zavrhnute.
Tak ako podavanie antiacidov v pripade refluxu(pala), kde naopak viac kyseliny v zaludku napravi travenie a o tom som sa mohol po dlhych rokoch potlacania kyselin na rady lekarov sam presvecit, ked som zobral rady inej skupiny lekarov, tej malej ale vzacnej, alternativnej.

RNG

Atb zachranilo hromadu zivotov, ale v poslednom case je coraz viac zodpovedne branie atb za rozne nemocnicne infekcie/nocosomialne, za zaplesnenie a candidy, takze treba situaciu casto prehodnotit a obcas zobrat do uvahy aj ine prostriedky, najma ked su uz dlhe roky preskusane a odporucane roznymi reputabilnymi lekarmi, hoci dosial este nie organizovanou medickou komunitou, ktora ja v zasade proti vsetkemu, co nie je nimi oficialne odsuhlasene.
Nuz vyber je zatial len na tebe, nemozes ocakavat , aby lekar alebo farmaceut vychovany organizovanou "oficialnou" medicinou ti odporucal nieco, proti comu medicka komunita bojuje, napriek tomu ze napr v USA lekari sukromne beru doplnky az 90%, ale len 1.5% ich odporuci pacientom.No a na Slovensku, kde su trochu zaostali za tymto novym trendom to len teraz zacina prenikat.
A neskromne si beriem aj ja miniaturnu cast zasluhy na prenikanie tychto novsich medickou komunitou potlacanych vedomosti na Slovensko.

Lulu2011

este jedna taka mala otazka...ako su doplny z hlivy ustricovej co zvysuju imunitu, to asi nie je dobre brat, ked zistia autoimunitnu chorobu, ci ako?

rng - ja nemam rada lieky a lekarov, lebo mi este nikdy nepomohli, ak neberiem v uvahu atb, ked uz je cloveku ozaj mizerne :)

RNG

Co sa tyka hnisajucich mandli, to ma casto na vine infekcia z prinosnych dutin, kde sa moze zdrzovat dlhe roky a pri kazdom oslabeni tela infikovat tokom nakazeneho hlienu mandle, hrdlo, priedusky aj pluca.
Stavim sa, ze si neadresovala nakazu v prinosnych dutinach antimikrobialnymi kvapkami, ako napr koloidne striebro a roztok citricidalu. A zahlienenie oreganovym olejom. Nuz ono sa postupne tie mikroby po case prebojuju aj do inych organov a poskodia ich.

Inac nevidim dovod, preco by si nemohla aj kopmbinovat rady tvojich lekarov s mojimi. Ja nevidim ziadny dovod, ked beries atb aby si nabrala zaroven ine antimikrobialne, ako citricidal, oreganovy olej, extrakt z olivovych listov a podobne.
Tak to zacali aj lekari, na ktorych ja pocuvam, len po case, pomaly vyradovali chemicke lieky a zaradovali coraz viac prirodnych antimikrobialnych az presli kompletne na prirodne a to s lepsimi vysledkami, ako patentovane chemicke lieky.

Lulu2011

llek - ja nemam stanovenu diagnozu este, biopsia mi nebola robena, zatial mam v papieroch len chronicka pyelonefritida, v moci leukocyty 8-10, erytrocyty - 4-6 kedy ako, stopy hnisu, oblickove funckie v krvi v norme

Lulu2011

ja nastastie, alebo neviem, neberiem nic, suhlasim, ze treba riesit pricinu a nie potlacat chorobu nebezpecnymi liekmi, ja viem, ze to mnohym zachrnailo ladviny, ale na aky ukor...prednisom sposobuje cukrovku a ta nici ladviny tiez a to som menovala len jednu vaznu vec

staci mi, ked si predstavim svokru, ake ma znicene organy od liekov, od chemoterapie, lebo musi brat, prednison brala a kopec inych liekov, ma telo v háji

llek

Lulu,zrejma u teba doslo k vzniku glomerulonefritiy v suvilosti so streptokokovou infekciou. Problem je v tom, ze streptokoky nastartovali v tvojom tele abnormalnu imunitnu reakciu, ktora viedla k poskodeniu membran v oblickovych glomeruloch a vybratie mandli uz len viedlo k odstraneniu zdroja streptokokov, nemohlo to vsak tu samotnu reakciu zastavit. Je urcity typ streptokokv, ktore toto sposobuju u pacientov, ktori su predisponovani takto zareagovat. Urctie sa tu opat objavia vseliake protinazory, tak uz to byva, moj nazor je takyto a pochadza z lekarskej odbornej literatury.

RNG

Nuz ja mam zopak kamaratov, zijucich a aj pochovanych, ktory sa pri zapale ladvin spolahli na nefrologov a skoncili na dialyze...
A pisem sem pre to, lebo rozni lekari na svete nasli aj ine metody, ktore tvoj nefrolog zrejme nepozna, ked ti predpisal len atb a prednison. Moj nazor,teda to co som precital od viacerych znamych lekarov, je inaksi na tzv "autoimunne choroby" nez pise bezna lekarska literatura.
Dosial sa naslo uz hromada roznych mikrobov, co spajaju s autoimunnymi chorobami a potlacenim tychto sa stav pacientov zlepsil znacne.
Potlacenie imunity je nebezpecne, lebo tym vystavi telo hromade nakaz, co podstatne skrati zivot.A to nehovorim o inych postrannych skodlivych ucinkoch liekov na potlacenie imunity.